Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 фев. 2009, 19:05 ч.

За кражбата на ток?

• 15 904
  • 84
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
Здравейте! От доста време сметките ни за ток са фантастични и ненормално високи, включително и през лятото, когато сме плащали по 140 лв. За миналия месец /януари/ имаме 331 лв., което ми се струва огромна сума. Искам да подчертая, че у дома работят бойлер, радиатор, печка, хладилник и пералня. Отопляваме само една малка стая и за това ми се струва, че сметката ни е много висока. От доста време си мисля, че някой се е прикачил към електромера ни, но как можем да го хванем?! От Е.ОН ни казаха, че не могат да ни помогнат, защото тяхната дейност се изчерпва само с отчитането на електромера. #Crazy #Cussing out Казаха ни да се обърнем към полицията, което ми се струва тъпо. Какво могат да направят полицаите?  newsm78
Знам, че може да пробваме номера с изключването на бушона, но електромерът е от тези новите /електронен, ако не греша/ и не можем да разберем дали отчита консумирането на енергия след изключването на всички уреди. Свети си както обикновено и на екрана си стоят едни стойности, но дали отчита не знаем. Мисля, че това трябва да бъде проверено от специалисти, все пак не сме длъжни да разбираме от всичко! #Cussing out
Вие имали ли сте такъв проблем и как го решихте? Моля дайте някакъв съвет? Предварително благодаря!  bouquet

# 1
От Е.ОН могат да направят проверка на електромера. Подаваш молба, идват, демонтират го, слагат друг временно и на вашия му правят някакви замервания. Ако се окаже дефектен, ви го сменят, но ако отговорят /както става обикновено/ че е наред, плащате такса 20 лв. за проверката.
Относно кражбата на ток- имах колега юрист, който съвсем откровено си разказваше, че негов приятел техник за 100-150 лв. хонорар  Shocked прави нещо на електромерите, за да въртят по-малко, но само на новите електромери. Точно тези новите били по-лесни за манипулиране и някой съсед можел да се прикачи по-лесно.....Не знам как може човек да се компроментира и да рискува да го изловят по подобен кокошкарски начин.

# 2
Питай съфорумките, които плащат 20 лв. ток при работещи непрекъснато електроуреди.  Mr. Green
На електромера ви диодчето как свети - мига ли, когато има консумация на ток? Ако да, изключете всички електроуреди и вижте дали мига. Друг начин е да вържете втори електромер в дома си и да сравните резултатите. Ако откриете разминаване, изискайте проверка, но с писмена жалба в Енергото.
Все пак не разбрах, с какво точно се отоплявате?

# 3
  • Велико Търново
Все пак не разбрах, с какво точно се отоплявате?
С радиатор, но той не работи денонощно, а и е от новите и е доста икономичен. Пък и предишните месеци плащахме около 180-200 лв., което е нормално, но със 100-150 лв. отгоре. Знам, че на три месеца Е.ОН имат премии, ама чак пък такива сметки! newsm78

# 4
Не падаме под 160 лв, при положение, че се отопляваме с дърва и готвя на газ. Е, фурната ползвам, да. Бойлер, пералня, ТВ, РС, хладилник, фризер и крушките разбира се.

Този месец имаме 346 лв, защо охранената лелка от ЕОН, не си дотътрила разплутия задник предния месец и сега изравняват #2gunfire

# 5
Не падаме под 160 лв, при положение, че се отопляваме с дърва и готвя на газ.

Много е. Май и вие трябва да искате проверка.  Thinking

# 6
Не падаме под 160 лв, при положение, че се отопляваме с дърва и готвя на газ.

Много е. Май и вие трябва да искате проверка.  Thinking

Искаме в момента Каке Wink. С нов електромер сме. Онзи ден се обадих и казаха, че ще го замерят. Услугата между другото е 30лв. Някой по - нагоре писа 20, та за това казвам Peace

# 7
О, с това да беше почнала - нов електромер. И сметките са много нови - с пъти нагоре.  Close

# 8
Пералня всеки ден, 2 телевизора, 2 компютъра, хладилник, бойлера не се изключва, чайници, печки за хляб, топля се на парно, готви се на газ= сметка 70-90 лв. ЕОН. Така че 300+ ми се виждат вече прекалено много, защото дори и лятото с климатик не сме минавали над 100 лв.

# 9
  • София
Който те е посъветвал да ходиш в полицията го спомени поименно в официалната жалба до ЕОН, която ще пуснеш.

# 10
Когато се усъмних,че имам нереално висока сметка,засякох електромера и си съобщих данните по телефона на оператор.Действително се оказа,че са сгрешили в засичането,посъветваха ме да не плащам сметката,засякоха отново и чак тогава платих действителната сметка.

# 11
Когато се усъмних,че имам нереално висока сметка,засякох електромера и си съобщих данните по телефона на оператор.Действително се оказа,че са сгрешили в засичането,посъветваха ме да не плащам сметката,засякоха отново и чак тогава платих действителната сметка.

Същото се оказа и при нас.

# 12
  • София /Абсурдистан
Подай си молба за проверка, не са реални тези сметки.

# 13
  • под голямата лоза
Еййййййй, аман, значи!
Заради такива мрънкалници като вас,
ни изкараха елекромера на вилата на улицата Crossing Arms

# 14
  • София
Еййййййй, аман, значи!
Заради такива мрънкалници като вас,
ни изкараха елекромера на вилата на улицата Crossing Arms

Горе на черешата, а?  Wink

Редакция на ключовите думи на тема