ПОГАЧА

  • 1 858
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 776
Не съм правила - първият път не бях чувала изобщо, втория - бях чела тук, но когато дойде времето забравих и до сега не съм правила. Живот и здраве - чак на прохождането Peace.

# 16
  • Мнения: 8 999
Правих точно на 40тия ден. Някои традиции ми харесват. Тази е една от тях. Така имах възможността да се видя с повечето си приятелки накуп, а все някой се грижеше за бебето и можах да си поговоря с всички. Голям купон беше.

# 17
  • Мнения: 1 554
не съм правила погача Peace

# 18
  • Мнения: 1 155
Вече не помня, но мисля че я направих около 40-тия ден.

# 19
  • Мнения: 1 629
Аз я направих на 40 ден, както и молитвата, която трябва да се прочете в църква.

# 20
  • Мнения: 4 447
Традицията с погачата я спазих.
Прави се НА 40-тия ден или СЛЕД
него. По-рано знам, че не бива.

# 21
  • Мнения: 1 080
Прави се на 40-тия ден точно - незнам сигурно може и след, но ако ще четета чиста молитва в църква трябва да е точно на 40-тия ден.
Нали знаеш, че ехубаво да е сладка питката.

# 22
  • Мнения: 2 013
Да спазих я.Направихме погачата след 40я ден.
Чувала съм,че се прави първата неделя след навършване на 40.Ние я направихме в събота (беше 43-я ден)  Hug

# 23
  • Разград
  • Мнения: 2 102
На малкият погачата я направихме на 43-ия ден. Падна се събота /неработен ден/.

# 24
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Аз не съм правила,защото нещо бях объркала дните, а после така и нямах време да го организирам.Е,имахме си питка на 41-вия ден, но не сме ходили на църква, нито сме викали някой вкъщи.Нашият поп, който ни кръсти с мъжа ми каза, че може по всяко време след 40-тия ден да го направим.И понеже той е в Севлиево може да го направим тези дни докато с бебчо сме тук,нищо че той вече е на почти 8 месеца...

# 25
  • Мнения: 163
Ние ще правим погачата в събота, а бебо направи 40 дни на 8-ми  Simple Smile Иначе ходихме в църквата на 40-ия ден и попа ни чете за представяне на детето пред църквата и пречистване на майката.  baby_neutral

# 26
  • Мнения: 411
Не съм правила.Не знех за тази традиция.
Ама нали знаете - традициите вече не са това,което бяха!

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не е проблем.
Ние на 40-я ден го заведохме на църква за чистата молитва, а погачата я направихме няколко месеца след това.

# 28
  • Мнения: 9 814
Направих т.нар погача.
Но по-скоро за да събера на куп всички желаещи да се запознаят с бебето, защото хич не ми се нравеше да се точат един след друг.

# 29
  • Мнения: 9 973
на църква на 40 ден,а погачата по-рано

Общи условия

Активация на акаунт