От кога вечеря?

  • 2 036
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
От няколко дни се опитвам да давам на синът ми вечеря - до сега пиеше АМ мляко, но нещо не се получава. Отказва да яде, хапва най-много една, две лъжички. На четирикратен режим на ядене сме - сутри закусва в 8, на обяд към 12,12.30, следобедна закуска към 4 и вечер заспива с АМ - пие не повече от 180мл, давам му Милумил. Тези дни пробвах към 7.30-8 вечер да му давам зеленчукови ястия, по-лекички, супи и такива разни неща, но ги отказва. Дали не е рано? Вие кога въведохте вечерята и децата ви как я приеха?

# 1
  • Мнения: 2 133
Дъщеря ми е на година. От 2 месеца и давам да вечеря нещо. Но не се получава винаги. По скоро како е на масата когато и ние вечеряме иска от нашето ядене

# 2
  • Мнения: 9 973
ето нашето меню
9ч. закуска
12-12:30 обяд
15-16ч. десерт
19ч. супа
20-20:30ч. нляко

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Същите въпроси имам и аз.
С тази разлика, че вечер пие по 270 гр. Милумил.

# 4
  • Мнения: 5 940
Според мен всичко си зависи от детето. Синът ми още яде само мляко вечер. Ако към 19  часа хапне супа, това означава, че преди сън въобще няма да вкуси млякото.
На тази възраст е по-важно детето да поема достатъчно млечни продукти. На обяд му давам малко супа и основно ядене или просто редувам един ден някаква по-гъста супа и салата, на другия ден манджа.

# 5
  • BG
  • Мнения: 1 900
След като не иска вечеря да яде млякото,няма проблем.Голямата до 1.6 г.си пиеше вечер млякото.

# 6
  • Мнения: 991
Дъщеря ми яде за вечеря към 6-6,30 и после като си ляга към 8-8,30 и давам мляко. Често го отказва. Изобщо... млякото май й поомръзна. Както и каши, пюрета... Иска да яде каквото ядат големите.

# 7
  • Мнения: 150
Ако не става нощем детенцето да се храни-защо трябва да се притесняваш, че още е на мляко. Моето се храни към 8-8.30 и до 8 сутринта му е достатъчна само кърмата.Не мисля да му товаря стомахчето излишно.

# 8
  • Мнения: 179
Синът ми е на 1.4 месеца и вече почти не яде мляко. Не че го отказва, но не виждам смисъл да му давам често. Почти всеки ден яде кисело мляко, сирене също давам често. Яде обща храна.

# 9
  • Мнения: 959
На тази възраст, давах на малката супа към 18.30 - 19.00ч.  - и след това преди сън АМ - 20.30ч. Имала е периоди когато е отказвала супата, но в общи линии, бяхме на този график.

Продължавай да предлагаш, но не насилвай детето.  Peace

# 10
  • Мнения: 5
Синът ми е почти на единадесет месеца. Той си има доста добър апетит и започна да вечеря с нас на масата от около осем месечен. Иначе преди да заспи пак си пийва кърмица, но го прави сякаш за успокоение. При нас имаше друг проблем, че вечер явно не му стигаше само кърмата и се будеше нощем гладен. Откакто си хапва вечер супичка нямаме никакви проблеми нощем. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 335
Синьт ми сьщо вечеря само АМ.След обед кьм 16ч.яде крем,кисел,мляко с грис и след това кьм 19.30- 210мл. АМ.

# 12
  • Мнения: 15 379
До 1г. и 5м. моето дете вечеряше само АМ, от около месец вечеря в 19.00-19.30 нещо готвено (никога супа), а в 20.30 пие АМ и заспива. Той сам ми подсказа, че има нужда от нещо леко за вечеря и това не му пречи на млякото преди лягане.

# 13
  • Мнения: 681
От 2 месеца някъде вечеря супичка,а като си ляга (около час и половина след вечерята) изпива по 100-150 мл.АМ  Peace

# 14
  • Мнения: 2 960
Около годинката усетих ,че само АМ-то не му стига за вечеря.Затова започнах да давам супичката от ДК .
АМ-то оставих за преди лягане/приспиване.

Общи условия

Активация на акаунт