спиране на дишането

  • 4 413
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
незнаех точно какво заглавие да напиша,защото беше нещо между загуба на съзнание за секунди и спиране на дишането.тази вечер както обикновено започнахме да къпем Марти.той е на 9 месеца и половина.с нетърпение чакаше коритцето с водата ,риташе и викаше,дори потреперва .това е голямо удоволствие за него.беше дори малко превъзбуден.водата беше топла но не гореща.в момента в кйто го сложих в коритото започна да рита и да пръска вода навсякаде.в един момент реши да става от коритото и тогава забелязах че започва да премалява,сякаш направи спазъм,коремчето му хлътна навътре и неможеше да си поеме въздух.зашпочна леко да посинява ,аз започнах да му говоря но той не реагираше.веднага го извадихме и започнах да го плискам с вода по лицето.в този момент си взе въздух,но неможеше още да отреагира.всичко стана може би за 1-2мниути.беше изплашен ,опита се да заплаче,но нямаше сили.подържахме го малко докато се съвземе.бързо се оправи.той е доста енергично дете и не се спира за минутка дори.непрекъснато е в движение.стои на едно място само когато спи,иначе не.след като се оправи го изкъпахме набързо.наблюдавах го вечерта,но нямаше признаци за нещо сериозно,беше си същия,само се чувстваше малка умора,може би емоционална.заспа навреме.искам да попитам на някой случвало ли му се е такова нещо?дали е възможно да е от топлата вода и от прекалената емоционалност и превъзбуда преди къпане.това нещо ми се случва за първи път.

# 1
  • Мнения: 4 753
Случвало ми се е при моето дете... Когато много се радва и крещи се задавя за секунди със собствената си слюнка... Не му е хлътвало коремчето, но не може да си поеме въздух няколко секунди, докато не го тупна по гръбчето... Помисли, дали не ви се е случило същото...

# 2
  • Мнения: 923
Посъветвай се с лекар, на мен ми се е е случвало когато малката се задави

# 3
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Направи консултация с лекар.
Моето момиченце, до 3г. имаше спазматичен плач, което ще рече, че като започне да плаче посиняваше и губеше съзнание за секунди.Слава богу, не застрашаваха тези пристъпи здравето и, просто във времето отшумяха.
Възможно е също от радост да се случи.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 957
Дали няма вероятност да се е задавил с малко вода? Най-вероятно е нещо такова, щом бързо е преминало.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз си помислих да не би да се е задавил с вода, но тогава пък може би щеше да се закашля. Все пак консултирай се с лекар.

# 6
  • Мнения: 4 335
Дано не се повтори и се окаже нещо сьвсем незначително PraynigНо аз при всички случей бих се консултирала с лекар.Все пак тук и на други мами може да се е случвало,но причината да е друга.Според мен прегледа е задьлжителен.

# 7
  • Мнения: 12
Дано не се повтори и се окаже нещо сьвсем незначително PraynigНо аз при всички случей бих се консултирала с лекар.Все пак тук и на други мами може да се е случвало,но причината да е друга.Според мен прегледа е задьлжителен.
ЗДРАВЕЙТЕ ОТНОВО!ВЕЧЕ 2 ДНИ ГО НАБЛЮДАВАМ И НЯМА НИЩО ПРИТЕСНИТЕЛНО.ДЕТЕТО СИ Е СЪЩОТО.ИМАМЕ ЧАС ЗА ЛЕКАР В ПЕТЪК И ТОГАВА ЩЕ ВИ КАЖА КАКВО СТАВА.СПОРЕД МЕН БЕШЕ МНОГО ПРЕВЪЗБУДЕН И КОГАТО ГО СЛОЖИХ ВЪВ ВОДАТА СЯКАШ МУ ПРИЛОША И ОТМАЛЯ.НЕ ВИ ЛИ СЕ Е СЛУЧВАЛО КОГАТО ВЛИЗАТЕ В МОРЕТО И ВОДАТА Е МАЛКО ПО СТУДЕНА ДА ВИ СПРЕ ДЪХА ЗА МАЛКО.АЗ СИ МИСЛЯ ЧЕ Е НЕЩО ТАКОВА НО ДОКТОРИТЕ ЩЕ КАЖАТ.

# 8
  • Мнения: 4 335
Стискам палци утре да кажеш ,че всичко е наред Hug

# 9
  • Мнения: 12
Стискам палци утре да кажеш ,че всичко е наред Hug
ЗДРАВЕЙТЕ!В ЧЕТВЪРТЪК ДОЙДЕ ВРЕМЕ ЗА БАНЯ.МАРТИ ПАК МНОГО СЕ РАДВАШЕ И ЧАКАШЕ С НЕТЪРПЕНИЕ ДА СЕ ТОПНЕ ВЪВ ВОДАТА.ТОЗИ ПЪТ СЕ БЯХ ПОДГОТВИЛА С ЧАША ВОДА НАБЛИЗО АКО ПАК СЕ ПОВТОРИ СЪЩАТА СИТУАЦИЯ.В МОМЕНТА В КОЙТО ГО СЛОЖИХ В КОРИТОТО,ПАК ЗАПОЧНА СТРАННОТО ПОВЕДЕНИЕ.СПРЯ ДА РИТА,СТАНА МНОГО МЪЛЧАЛИВ И ВЕДНАГА ЗАБИ ПОГЛЕД НАДОЛУ.ВИКНАХ МУ,ПАК НЕ РЕАГИРА СЯКАШ НЕ БЕШЕ ТУК ,А СЕ БЕШЕ ОТНЕСЪЛ НАНЯКЪДЕ.ВЕДНАГА ГО НАПРЪСКАХМЕ С ВОДА ,СТРЕСНА СЕ И ЗАПОЧНА ДА РЕАГИРА.ПОСЛЕ ВСИЧКО ПРОДЪЛЖИ НОРМАЛНО,СЯКАШ НИЩО НЕ СЕ БЕ СЛУЧВАЛО.ОТИДОХМЕ НА ЛЕКАР И ТОЙ БЕШЕ МАЛКО ОЗАДАЧЕН,ПРЕГЛЕДА ГО ,КАЗА ЧЕ ВСИЧКО Е НАРЕД.СПОРЕД НЕГО ПРОБЛЕМА Е ЕМОЦИОНАЛЕН.СЕГА СЪМ РЕШИЛА ДА ПРОМЕНЯ МАЛКО КЪПАНЕТО ДА ВИДИМ КАКВО ЩЕ СЕ ПОЛУЧИ.ЩЕ ВИ ПИША ОТНОВО

# 10
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да не би пък да правите много топло в банята и в комбинация с топлата вода да му прималява.

Защото, ако е за по-голям човек веднага ще ме наведе на мисъл, че му пада кръвното.
Но за 9 месечно бебче, не знам може ли да се говори за такова нещо newsm78

# 11
  • Мнения: 4 335
Радвам се,че на прегледа всичко е било наред Peace

# 12
  • Мнения: 1 820
Да не би пък да правите много топло в банята и в комбинация с топлата вода да му прималява.

Защото, ако е за по-голям човек веднага ще ме наведе на мисъл, че му пада кръвното.
Но за 9 месечно бебче, не знам може ли да се говори за такова нещо newsm78
И аз това си мисля  ThinkingКолко градуса е водата?Не би трябвало да е повече от 37.5 .Ако е от страх или емоция,слагай играчки в коритото,пускай музика да се разсейва детето.Дано всичко е наред, Praynig

# 13
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Не го карай да се превъзбужда тогава, давайте я по-спокойно. Докато го събличаш за къпане му говори монотонно и много спокойно действай по-меланхолично. Така ще е спокоен.

# 14
  • Мнения: 12
Не го карай да се превъзбужда тогава, давайте я по-спокойно. Докато го събличаш за къпане му говори монотонно и много спокойно действай по-меланхолично. Така ще е спокоен.
Днес точно това направих,пуснах му филмче,сложих му играчки и гледах да не се превъзбужда много преди банята.Обаче като влезе вътре нито играчки погледна,нито филмче и сякаш се отнесе някъде.Гледа в една точка и не помръдва.Вече чашата с водата ми е подръка и като го напръсках се осъзнава.Незнам вече какво да си мисля.Тази баня започна да ми става някакъв кошмар.А пък от друга страна не смея да го оставя без да го напръскам,за да видя дали сам ще излезе от това състояние.Експерименти не искам да си правя.Но сега вече не е като първия път.Сега не премалява така,само седи и гледа в една точка за момент.Къпя го през ден и ще видим по-нататък какво ще се случва.Ако имате някоя нова идея споделете ми я.Отворена съм към всичко.

Общи условия

Активация на акаунт