гестационна седмица

  • 21 492
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 865
А при първите ехографии, в началото на бременноста имаше ли такова несъответствие? Те са най-точни.

# 16
  • Мнения: 46
Моята лекарка още не ми е казвала датата на термина. По стандартни изчисления от последния МЦ се пада на 22ри юни, но по ехографските снимки, датите са други, при това различни  Crazy Но не се притеснявам от това, важното е да чувам че всичко е наред и бебето е здраво.

# 17
  • Мнения: 46
При мен имаше несоътветствие от самото начало, но бе беше голямо, до 5-7 дни.

# 18
  • Мнения: 603
Благодаря Ви за отговорите!

Наложи се да лежа за 3 дена в болницата за задържане Sad (току що се прибирам) и разговарях с доктора, който ще ме изражда относно това разминаване. Определихме час за преглед на 25 февруари и евентуално дата за секцио на 16 март, т.е. според последния цикъл.

Живот и здраве каза, че бебето е наистина по - големичко, но това не означава, че трябва да го родя по - рано (освен ако то само не тръгне да излиза).  Wink

# 19
  • Мнения: 306
и аз мисля, че датата на последната М е по- вярна. на моята бебка например по обиколка на главата- датата съвпадаше с последната М (ако ме разбрахте де много объркано), но по дължина на бедрото - беше с две седмици по- рано- много дълъг бедър имаме Wink .

# 20
  • Мнения: 3 294
При моята етърва се получи така , племенницата ми вървеше нормално , но от седмия месец докторите започнаха да се чудят да не би етърва ми да е объркала последната си менструация , излизаше че бебчето е по-голямо с един месец ... първо бяха уговорили секцио за 20 април , но след това размислиха и секциото беше на 4-ти април . Е племенницата се роди наистина голяма въпреки че беше изкарана седмици преди термина и тежеше 4350 кг.  Heart Eyes Успех  Peace

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Датата за термина е според менструацията.Гестационните седмици са ориентир дали бебето изостава или е по-едро.Моята фъстъчка вървеше по ехограф почти 3 седмици напред

# 22
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте,

Малко странен въпрос, но все пак:
Според датата на последния цикъл съм в 34 г.с., но според ехографите (4 доктора са ме гелдали - 37, дори 38 г.с.) Термина от 25 март става на 27 февруари.  Та въпроса ми е при ехографите за определяне на гестационната седмица какво се взема пред вид? Само размерите на плода или и нещо друго?


Доколкото ми е известно масовите ехографи отчитат само размерите на плода. При по-джиджаните се въвежда и датата на последната М и съответно отчитат нещата по-точно.
Но ако по размер детето е по-големи седмици, това не означава непременно, че бременността е по-напреднала. Има и други фактори, които определят в коя точно седмица е плода.

Редки са случаите, когато се прави корекции на термина.

Ако бебето е по-голямо, това не означава, че е готово да излезе по-рано.

Моя син до осмия месец вървеше около 2-3 седмици по-голям. Но това не е налагало корекция на термина ми. В осмия месец си влезе в нормите. Дори се оказа, че термина ми трябва да е на 25ти, а не на 22ри.

# 23
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Бих искала да попитам нещо.От коментарите тук разбирам, че началото на бремеността се отчита от първия ден на последната редовна менструация.Най-късно в коя седмица трябва да се направи първия преглед при гинеколог?

# 24
  • Мнения: 9 973
важна е овулацията  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 1 428
Гледа се датата на последната М.

# 26
  • Мнения: 822
Бих искала да попитам нещо.От коментарите тук разбирам, че началото на бремеността се отчита от първия ден на последната редовна менструация.Най-късно в коя седмица трябва да се направи първия преглед при гинеколог?
Ами ако следващият месец ти закъснее поне 5-7 дни може да се установи бременност, може и по-рано, зависи кога е станало оплождането.

# 27
# 28
  • София
  • Мнения: 17 591
Мисля, че меродавен е момента на оплождането, не размерът на бебето. Вероятно ще си имаш голямо бебче.

# 29
  • Мнения: 467
Терминът се определя според първия ден от последната менструация.
Прегледите и данните от ехографа са само ориентир за лекаря как се развива бебето, но не са определящи за термина. Щом ехографа определя такава г.с значи бебето ти е по-едро. Но терминът си остава 25 март.
Точно така.
При мен беше нещо подобно, ехографът изчисляваше с 3 седмици по-голямо бебче. То пък взе, че се роди 3 седмици преди термина и така... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт