гестационна седмица

  • 21 505
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 79
Бих искала да попитам нещо.От коментарите тук разбирам, че началото на бремеността се отчита от първия ден на последната редовна менструация.Най-късно в коя седмица трябва да се направи първия преглед при гинеколог?
Ами ако следващият месец ти закъснее поне 5-7 дни може да се установи бременност, може и по-рано, зависи кога е станало оплождането.

При мен теста показа след 3 дни закъснение EFP, на другия ден го потвърди и гинеколог
а на една приятелка един ден преди датата на МЦ

# 31
  • Мнения: 2
по принцип се гледа 1 ден от последната менструациа и от там запо4ba да се брои  bouquet

# 32
  • Мнения: 64
Казват, че в началото на бременността е много трудно да се определи кога е термина по размери на плода, защото те варират най-много тогава. За това лекарите се доверяват именно на 1та дата на последния М и от там на татък изчисляват по стандарти. Реално погледнато никой не може на 100% да ти каже кога ти е била овулацията. С напредване на бременността обаче, почва да се следи и разстежа на плода, плацента и още куп неща и могат да дадат по точна дата(според развитие на органи, а не размери). За това може да се измени термина с до 14 дни, но вече един месец и на мен ми се вижда анормално. Когато ходих на ФМ в 22г.с. ми определиха три дати, но все около моята +- 2дни беше, сега в 32г.с., пак ми придърпаха напред термина, но с 4 дни. Така че мисля си, че едва ли, не може да им се вярва на лекарите, просто някои деца се развиват по бързо и нищо чудно в 38г.с. да е развито напълно.

Общи условия

Активация на акаунт