Съученик тормози дъщеря ми.Посъветвайте ме...

  • 4 289
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте на всички. Отдавна чета форумът, но досега не съм писала в него. Имам следният проблем: Дъщеря ми е във втори клас. Още от първи клас има един съученик който е с отвратително възпитание (ако изобщо може да се каже, че има такова). Та този въпросния постоянно бие съучиниците си, псува и обижда дори и класната им. А тя вдига рамене и казва :  "Безпомощна съм.", "С вързани ръце съм.". Такива направиха законите в България, че може да е супер лошо едно дете, а учителят не може дори ухо да дръпне. Вчера онзи бабаит е ритнал дъщеря ми с все сила по слабините и тя се върна насинена. Дайте ми някакъв съвет! Как трябва да действам, че този бабаит да не може да тормози дъщеря ми.

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 17:49 от shefence

# 1
  • Мнения: 22 343
При подобно нараняване отивате и изкарвате медицинско на дъщеря ти.
С него в детска педагогическа стая.
И не разбирам как може 2години едно дете да тормози всички останали, включително и класната и никой до сега да не реагира.
Уведомява се и директора, викат се родителите.
Подобен удар в слабините на малко момиче не е никак безопасно.

# 2
  • Мнения: 186
Понеже това упражнение вече сме го правили, ще разкажа за моя опит. В класа на дъщеря ми побойниците бяха цели трима, класната - безсилна (и тя беше насинявана още в първи клас), а директорката само се правеше на заинтересована. След подписки от страна на родителите, извънредни родителски срещи и ужасно много разговори на децата с психолога на училището, резултатът беше следният - родителите на две от децата се почувстваха неудобно (според мен) и ги преместиха в други училища. С майката на третото обаче случаят бе по-особен. Детска педагогическа стая работи с детето и родителите много време, за други мерки дума не можеше да става... В крайна сметка, аз бях поредният родител на кротко дете, който реши да си потърси друго училище...

Много ни е тромава системата, за жалост. Действайте, разбира се, но много не разчитайте нещо сериозно да се промени. Confused

# 3
  • София
  • Мнения: 403
Една приятелка имаше същия проблем. Организираха се няколко родители, написаха молба да се премести проблемното дете и го преместиха. Просто трябва да има подписите на определен брой родители от класа - не знам колко точно, но може да попитате и да пробвате.

# 4
  • Мнения: 8
След обед , когато отида при класната им, смятам точно това да обсъдим. Но все пак всеки съвет е от полза, за да може да се приключи с всичко това. А не да разбутам-разбутам нещата и пак да си остане същото. Искам да се подготвя предварително за няколко вариянта.

# 5
  • Мнения: 1 312
shefence много неприятна история,до като четях си представях,че е моята дъщеря и направо   #Cussing out
Съвет не мога да ти дам,защото слава бога сме нямали такъв проблем,но ще следя темата
за да разбера какво се предприема в такива ситуации.
Успех стискам палци скоро да разрешите проблема  Hug

# 6
  • Мнения: 8
shefence много неприятна история,до като четях си представях,че е моята дъщеря и направо   #Cussing out
Съвет не мога да ти дам,защото слава бога сме нямали такъв проблем,но ще следя темата
за да разбера какво се предприема в такива ситуации.
Успех стискам палци скоро да разрешите проблема  Hug
Благодаря. Обещавам да пиша как е приключило всичко(когато приключи). Все още търся идеи какво би могло да се направи.

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 13:53 от shefence

# 7
  • Мнения: 165
 а родителите на побойника информирани ли са?
Те какво казват по въпроса?

# 8
  • София
  • Мнения: 403
Разпитах приятелката си и тя ми обясни, че минимум трима родители пишат или по-скоро един пише, а трима подписват, молба до директора на училището като излагат оплакванията си и молят да се обърне внимание или да се вземат мерки,че многократно са говорили с класната, с родител на детето и ефект няма. Дават молба в деловодство и искат входящ номер. При това положение директорът официално трябва да вземе становище като местене в друг клас, друго училище и т.н.

# 9
  • Мнения: 8
а родителите на побойника информирани ли са?
Те какво казват по въпроса?
Бащата беше викан няколко пъти при педагогическия съветник, но нищо. А ние родителите няма как да говорим с него, защото не е идвал на нито една родителска (аз поне не съм го видяла, а нямам пропусната родителска).


Разпитах приятелката си и тя ми обясни, че минимум трима родители пишат или по-скоро един пише, а трима подписват, молба до директора на училището като излагат оплакванията си и молят да се обърне внимание или да се вземат мерки,че многократно са говорили с класната, с родител на детето и ефект няма. Дават молба в деловодство и искат входящ номер. При това положение директорът официално трябва да вземе становище като местене в друг клас, друго училище и т.н.
Благодаря за подробната информация. Ще я използвам.

# 10
  • Мнения: 258
Страшно съжалявам за случилото се с момиченцето! За жалост това не е изолиран случай- просто училището е огледало на обществото ни. Кого в България са санкционирали за лошо поведение? Дори държавата ни е безсилна!
 Но вие си извадете медицинско и пуснете молба до Директора. Длъжни са да вземат мерки! Говорете и с родителите на лошото дете!!
Не оставяйте нещата така- ще стане по-лошо!!!
 Успех!  People No Good

# 11
  • София
  • Мнения: 15 910
При дъщеря ми нямаше ефект нищо - родители писаха, ходиха при директорка. Бияча беше дете на местния застраховател/деветдесетте год/, биячката беше дете на учителка от същото у-ще.
С много разговори и личен пример научих дъщеря ми да не им се дава - каквото повикало това се обадило. Показах и няколко лоши удара и слаби места. Щом се докоснеха до нея - избухваше и си изкарваше всичко отгоре им. Първия път се стъписаха, след това спряха да се занимават с нея.
Знам, че ще скочите върху мене, но не може само с добро и приказки. Детето трябва да има отговор на всякакви агресивни типчета.

# 12
  • Мнения: 2 829
СТрашно неприятна история Sad
Дано намерите някакво решение,
разговор с директор,......
карате,айкидо -като вариант Thinking за самозащита

# 13
  • Мнения: 1 817
И в класа на Крис има момиченце, което доста тормози останалите. Агресивно е и  не се подчинява на никакви правила. Като зверче е.  Да уточня, че става дума за 1 клас.
Хванаха се част от родителите, направиха подписка против това момиченце, че много тормозеше децата /особено момичетата/. Изпратиха писмото, придружено с нужните документи до Общината, но нищо не се получи. Получи се отговор, че не могат нищо да направят. Да се обърнем към училищния психолог Rolling Eyes
Така си останаха нещата. Момиченцето и майка и се държат ужасно. Тя майка и често се появява в уч-щето да се кара с класната, че не и се обръща достатъчно внимание. Доста е истерична. То какво да стане детето покрай нея. Момичето се справя много зле с материала и децата я избягват. Според мен трябва на майката да се обърне внимание, че е довела детето си до това положение. И други да стардат покрай него. Това не е родител на място. Много ни куца социалната политика. ooooh! А ние сме безсилни Sad
Дано скоро да решите вашия проблем.

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 23:08 от _Venera

# 14
  • Мнения: 5 173
Ще ми е интересно да прочета начините за справяне с такова дете.

Общи условия

Активация на акаунт