Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 фев. 2009, 11:46 ч.

От кога юфка

• 3 120
  • 21
  •   1
Отговори
Мили мамчета кажете от кога давате юфка за закуска на децата си.И как я приготвяте.Благодаря предварително.  bouquet

# 1
Аз не давам, защото не я обичам, но ако си въвела глутена, би трябвало да няма проблем.
Бих я давала с адаптирано или с кисело мляко, или пък с малко обезмаслено сирене и масло. Можеш да я смесиш с някакъв зеленчук и да я даваш и при другите яденета, а не само на закуска.

# 2
Юфката се приготвя с яйца. Ако си ги въвела, глутена също - няма проблем да даваш. Приготвям я със сирене и масло или с мляко ( АМ ).

# 3
Вчера за пръв път дадох на детето-хареса му , а и няма алергии. А я приготвих така : 200 мл. АМ завират и добавям 50-60 гр. юфка. Овкусявам с мед.

# 4
Аз я приготвям със сирене и масло или я сварявам с разбита смес от жълтъци, прясно мляко и захар, като млечна баница.

# 5
  • Сливен
и аз не давам-моята мома не я одобри Simple Smile

# 6
Добавяй АМ след като поизстине малко, АМ не се вари. Peace

Вчера за пръв път дадох на детето-хареса му , а и няма алергии. А я приготвих така : 200 мл. АМ завират и добавям 50-60 гр. юфка. Овкусявам с мед.

# 7

Вариш АМ?

# 8
Ако си захранила с глутен и яйце,може  Peace Аз и слагам сиренце и масло,а от известно време и кашкавал  Peace

# 9
Аз юфката я въведох заедно с макароните,не считам,че има голяма разлика между двете.
Според мен можещ вече да даваш.

# 10
Макарони/юфка ,кус-кус дадох след 11 месец.Моят син най-обича кус-куса .
и АЗ НЕ РАЗБРАХ С ТОЧНОСТ  дали Silvermoon  завира АМ-то ,което всъщност не се прави.
Сигурно е сварила юфката и е добавила АМ-то newsm78

# 11
Глотена сме го въвели,давам по половин жълтък 2 пъти седмично вече цял месец и нямаме проблем.Но белтък не сме яли.

# 12
Защо не даваш кус-кус със сирене, масло и малко захар. По-ситно е и е по-вероятно да го яде. Има и без яйца.

# 13
 ooooh! аз се чудя каква закуска да измисля  Hug

# 14
Домашна юфка, която съдържа яйца, започнах да давам след годинка.  Купена би могло да се дава след въвеждане на глутена.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт