Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Детски ясли и градини
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте родители ! Моето дете е първа група от есента. Притеснена съм от факта, че вече 5 месеца ми се струва, че не е мръднала напред в развитието си (идваме от ясла) и не е научила нищо ново. Само може по-добре да рисува, но те само това правят. Нито нови песнички , нито нещо друго, дори и за Нова година не направиха нещо специално. Това за мен е регрес за детето ми ,спрямо яслата, където научи страшно много неща. МОЛЯ СПОДЕЛЕТЕ - как е във Вашите градини и има ли някой доволен от своята градина ? Трябва ли да говоря  с директорката или това е политика на препълнените градини ? ПОМОГНЕТЕ !
Цитирай

гр.Варна

silver-a , в градината на дъщеря ми също са много деца. Само в нейната група са 34. #Crazy #Crazy #Crazy
Но  аз мога да кажа ,че съм доволна. Детето и песнички истихове учи. Занимават се с рисуване,моделиране, рязане,лепене и т.н. Освен това има и допълнителни форми на обучение-танцово (модерни, народни), езиково, рисуване. Всеки ден на таблото е обявена темата по, която са учили децата, стихчето ,което са взели или пък песничката. Над шкафчетата им излагат рисунки и разни моделирани или апликирани неща.
А за Нова година, въпреки,че си бяха само те, пак имаше тържество с програмка за Дядо Коледа.

Аз съм доволна и детето ми също! Peace
Цитирай

Варна, на морето

Аз лично съм доволна. Детето ми е трета група, като започна от втора. И се приобщи към децата, че си е доста дръпнат, и прояде манджи, и научава много неща. А за тържествата в първа група, доколкото имам наблюдения, май не правят, защото децата са още малки. В нашата градина малките участват, когато има общ празник в цялата градина, но мисля че не правят отделни тържества.
Цитирай

Варна

Много съм доволна. Попаднахме на чудесни учителки, добри деца и разбрани родители. Занимават много добре децата съобразно възрастта им. Всеки ден на таблото са изложени неща/рисунки, апликации, фигурки от пластелин.../, които са направили. Песнички и стихчета е научила, но не смятам, че това е най-важното. Относно развитието...на този етап не разчитам на градината да научи на много нови неща детето ми. Занимаваме се много вкъщи/по нейно желание/. В момента учат неща/цветове, форми, превозни средства и др./, с които тя вече е запозната. Имат си програма - български език, математика, физкултура и т.н. и ежедневно виждаме какво е предвидено за деня.
Смятам, че на първо време е важно да "изравнят" основните познания на децата, все пак в една група има деца с разлика от една година, което за три-четири годишните е много. Скоро учителката ми каза, че срещат огромни трудности с подготовката на тържеството за първа пролет, защото повечето от децата не могат да говорят добре за възрастта си. И е нормално да наблегнат на това, вместо на механично/и неправилно/ заучаване на стихчета и песни.

Цитирай

А мога ли да Ви помоля да пишете кои са градините от които сте доволни
Цитирай

Варна

Да, добро предложение, за да се види къде педагозите си вършат работата и къде - не. Smile
Цитирай

Варна

silver-a , в градината на дъщеря ми също са много деца. Само в нейната група са 34. #Crazy #Crazy #Crazy
Но  аз мога да кажа ,че съм доволна. Детето и песнички истихове учи. Занимават се с рисуване,моделиране, рязане,лепене и т.н. Освен това има и допълнителни форми на обучение-танцово (модерни, народни), езиково, рисуване. Всеки ден на таблото е обявена темата по, която са учили децата, стихчето ,което са взели или пък песничката. Над шкафчетата им излагат рисунки и разни моделирани или апликирани неща.

Аз съм доволна и детето ми също! Peace

Ей това все едно аз съм го писала Smile
Нашата градина е "Българче"
Цитирай

гр.Варна

Дъщеря ми е в ЦДГ "Крилатко".
Цитирай

Deutschland/HE

Катерина ходи в Гълъбче, много съм доволна от двете и учителки - Иванова и Попова, много са внимателни, учат много неща, в групата не се гледа телевизия, а с децата се работи.
Цитирай

Варна

Еди също посещава ''Гълъбче'',много съм доволна от  госпожите.Стига ми това ,че е спокоен и щастлив когато е там . Hug
Цитирай

ВАРНА

Не съм особено доволна,особено 1 група ,като беше ,и лятото.Много ДВД филми гледат,включително и такива с агресивни герои,за които детето ми казва ,че не иска да ги гледа ,но трябвало да седи и да слуша,даже ръцете отзад трябвало да държат ...Сега-втора група,има повечко занимания-рисуване,лепене,апликиране,моделиране,учат по уч.помагало,...но моята отсъства поради чести боледувания.
Имах по-големи очаквания относно професионализма,съвестта и всеотдайността на детските учителки,но явно  трябва да се приземя.Животът е такъв,че всеки май гледа да вземе заплатата и да си гледа рахатлъка/извинете за турската дума,но най пасва в случая/.
 ДГ е ОДЗ 15 "Морска звездица"
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.