Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 73 отговора

През последните няколко месеца от трима познати чух това изречение : А , ако ти трябва ела ще ти дам .Аз си взех от работа.
И тримата работят на различни места ,в различни сфери.
Мислех ме ,,вземането" е било лош порок през социализма.
Сега как намира почва ? И това не е ли кражба ?
Днес просто се шашнах когато ми каза : Не отваряй нов пакет хартия/ за копира/ , аз ще ти донеса.Взех от работа.
За Бога аз имам магазин в който има канцеларски щанд.За каква ме взема ?
Стиснах зъби , преброих до 20 и отказах дори поканата за кафе.
За мен това не е нормално. Вие как мислите ?
Цитирай

Хората искат да ти услужат Smile Не разбрах какво вземат, но явно не е нещо фатално, защо обаче ти предлагат хартия за копира, в смисъл не знаят ли че имаш собствен канцеларски щанд  Rolling Eyes
Цитирай

Нищо не разбрах  ooooh! Кой какво и защо взима? Кой какво е предложил на авторката и какво общо има с поканата за кафе? За каква взимат авторката, та и отправят такива (какви всъщност?) предложения?

Мислех ме; мислех те; мислех а  newsm78
Цитирай

Galaxy 13197853088

и аз вземам копирна хартия от офиса, по цени на едро. вземал съм и кримпващи клещи за уикенда , няма лошо.
важното е да се плаща или връща и най-вече с разрешение ...
иначе си е кражба.
Цитирай

Ами кражба си е реално погледнато. Взимаш пари, които някой е дал, за да върви бизнеса му, а не да ти спестява някакви разходи.
И въобще не е соц навик. Хората го правят и в капитаистическите държави. Под крадене може да се разбира и ползването на принтера за лични нужди например.  Very Happy
Цитирай

Кражба е.
Цитирай

sf

Имаме 2-3 колежки, които си взимат кафе, захарчета, копирна хартия и тн за вкъщи от служебните. Мега селско. Това не е кражба, това си е кокошкарска работа. Ако ще крадеш - кради като хората. За да си струва кражбата, откраднатото трябва да е минимум 4 пъти над месечното ти възнаграждение.

Цитирай

ВОДОЛЕЙ

Кражба е, много ясно. Ние сме над 100 човека в офиса. Ако всеки реши да си вземе пакет хартия, телбод, някоя и друга химикалка? Пък що не и кутия чай, бурканче кафе или една опаковка сметани - понеже при нас и те са безплатни и общодостъпни.
Между другото при нас всеки отдел от около 2 години си записва в регистър консумативите, които взима. Що ли? Едва ли е само за статистиката.
Цитирай

А ако не ми дават химикалка и съм принудена да ползвам собствена, минавка ли е?
Цитирай

Много съжалявам че не сте ме разбрали , но или трябва да пусна темата анонимно или ,,право куме в очите".
Това са хора които познавам от години и най-малко съм очаквала те да вземат нещо.
Днес става дума за една приятелка която не я досрамя да каже че тя канц.материали не купува щото на работа има.Тя е служител и не мисля че това и дава право да разполага така.
Просто за толкова кратко време , различни хора да постъпват по един и същи начин ме учуди.Световната финансова криза не е оправдание.
Цитирай

гр.Пловдив

Кражба си ,ако няма изричното съгласие на шефа.Но не кой знае колко голяма кражба,а дребна работа.Шефа няма да остане ощетен или на загуба,но все пак факта,че отмъкваш нещо,което не си платил ти, си е кражбица  Peace
Цитирай

Ямбол

Да, кражба е.

Но се сещам и за другия вариант - благотворителност ли е, когато си носиш от вкъщи листи, че дори и принтирани тестове, които раздаваш на учениците?
Цитирай

София

Когато работех като маркетинг, отговарях и за рекламните материали.
Водех си ги на списък по бройки.
Да не ви казвам, че трябваше да ставам пъдар заради разни хора, дето са свикнали да си "вземат".
И даже ми се цупеха, като им направя забележка или отида да си прибера от тях онова, което са си "взели" докато ме е нямало!
Кражба си е това!
Цитирай

ВОДОЛЕЙ

Да, кражба е.

Но се сещам и за другия вариант - благотворителност ли е, когато си носиш от вкъщи листи, че дори и принтирани тестове, които раздаваш на учениците?

Не, не е благотворителност, принуда е. Но и личен жест, поздравелния за което.  И жалко за ситуацията...
Цитирай

Galaxy 13197853088

А ако не ми дават химикалка и съм принудена да ползвам собствена, минавка ли е?

минавка е.

бившия ми шеф имаше една приказка по основния въпрос "Те (шофьорите) няма как да не крадат, но да си облизват само пръстите, не да си налапват ръцете до лактите"
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 73 отговора