Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравей те на всички.Преди два месеце направих спонтанен аборт в шестия месец лекарите казаха че няма никаква сериозна причина и меисписаха на вторич ден.Миналия месец ходих на док и тои миказа че имам скъсена шийка и това била причината и при следваща бременност ще направи серклаж и всичко ще е ок.Днес се видях с лекарката която проведе аборта и тя каза че няма такова нещо че всико било наред и нямам скъсяване.Незнам много съм объркана и притеснена незнам какво да правя.МОЛЯВИ ДАИТЕ МИ СЪВЕТ.
 ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ
Цитирай
Съжелявам за това , което си преживяла. Пожелавам ти следващия път да е успешна бремеността. За питането конкретно бих потърсила още едно лекарско мнение. Каква е причината за аборта? Ако е от шийката е ясно за серклаж следващия път, но ако е друга ще трябва да имаш предвид при следваща бременост. Почини си сега и след като се възстановиш напълно отиди при специалист отново. Успех и късмет.
Цитирай

София

Съжалявам, мила, но няма как да разбереш кой от двамата лекари е прав. Затова наистина най-добре отиди при още един. Искрено ти желая успех, дано нямаш проблем при следваща бременност1
Цитирай
Много благодаря за суветите непременно ще отида дано всико се оправи Hug Hug Hug Praynig Praynig
Цитирай

Бургас

Съжалявам за това през което си преминала , наистина една от причините за спонтанен аборт в големите месеци е именно скъсяване на шийката , но на прегледите ти преди това не са ли ти я следили  Rolling Eyes Непременно посети и друг лекар за да откриеш каква е причината и да имаш предвид при следваща бременност .
Цитирай

Варна

Наистина не съм много започната с причините за оборт във вече късните месеци,но аз бих те посъветвала дори и инфекциите да не могат да бъдат такава причина да си направиш изследвания за листериоза,токсоплазмоза и цитомегаловирус за да отхвърлиш тази вероятност.Ако не аборт,то тези заболявания могат да предизвикат увреждане на плода.Съжалявам миличка за това,което си преживяла,ужасно е .Но ти ще се справиш.Почети повечко,информирай се.Това е спасението,защото никой не може да ти помогне по-добре от самата теб.Поне да си дадеш насока към кой лекар да се обърнеш ,какви изследвания да си направиш,какви процедури.Информацията в нета е достатъчна донякъде да се ориентираш.Не се ограничавай само до това да чакаш отговорите сами да дойдат при теб.
Ами това е от мен Hug Hug Hug
Цитирай

софия

Съжалявам за това, което ти се е случило.

Отиди при още един лекар, това не е шега имаш/нямаш. Ти от кой град си? Можем да ти препоръчаме лекар.

Успех.
Цитирай

София

Пусни си и Генетични и Имунологични изследвания.... Най-вече тези за тромбофилия!
Цитирай

tdi88 , съжалявам, че и ти си минала през този кошмар. Преди два месеца и аз преживях същото- спонтанен аборт в шести месец, само че с близнаци Crying or Very sad Като причина ми казаха, че съм имала страшно много околоплодни води, което е довело до пълно разкритие и преждевременно раждане. Един от докторите в МД обаче ми каза, че е възможно да имам и дефект на церквиналния канал (дали така се пишеше newsm78). Той се характеризира с недостатъчност на шиййката на матката, която по време на бременността се разтваря до пълно разкритие и вече няма връщане назад-бебчетата се раждат, но твърде рано за да оцелеят. В общи линии трудно се диагностира, а в повечето случай прекалено късно. Просто изведнъж получаваш пълно разкритие- за много кратко време, без контракции, без болка, и докато бременната се осети вече е късно. В общи линии така се получи и при мен, въпреки, че постоянно ми следяха шийката на матката. Проблемът се решава чрез серклаж в началото на бременността. За съжаление в повечето случаи първата бременност вече е изпусната, но се знае как да се спаси следващата. Не знам дали го обясних добре, но аз намерих много информация за този проблем тук във форума и в гугъл. Използвай търсачката за подробностите-мисля че се води недостатъчност на шийката.
Съжалявам за малкото ти ангелче Rose Rose
Цитирай
Много ви благодаря момичета много ми помогнахте датохтеми кураж да продалжа на пред и да се боря.Надявам се тук в София да открия добър лекар които да ми помогне.Успех на всички вас в кавото и да е начинание.БЛАГОДАРЯ ВИ ОТНОВО. Smile
Цитирай
Момичета искам да ви питам онзи ден си направих иследвания на хламидйте и ми влагалищен секрет.За щастие хламидийте бяха отризателни но се оказа че имам кандида.Исписаха ми микосист 4 таблетки и дапъти да си направя гиназол.Вапросът ми е мойели да се оправя с този крат курс на лечение?Някоя от вас далие имала такъв проблем и много лие сериозно?Лекарката каза че мойеби това да е бил проблема за аборта вазмойноли е?БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Цитирай

Съжалявам, мила, но няма как да разбереш кой от двамата лекари е прав. Затова наистина най-добре отиди при още един. Искрено ти желая успех, дано нямаш проблем при следваща бременност1
newsm10
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.