С какво да захраня

  • 1 935
  • 38
  •   1
Отговори
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Изчела съм много неща за захранването но все още не мога да реша с какво да захраня бебето. От раждането Маги е на АМ сменихме няколко поради запичане вече от 1,5месеца сме на Лактана Био и бебка е добре изхожда се 1път на 1,2 дни.Педито ни посъветва да е захраним когато си удвой кг от раждането на 3м беше 6100гр. а трябва да стане 7800гр. предполагам че толкова ще стане някъде на 5м.Много ме е страх да не се запече отново защото знам че картофа, ориза и моркова (педи ни предупреди с морков да не захранвам защото бил силен алерген) запичат а навсякъде тях ги дават за захранване.
Дайте съвет с какво да е захраня но да е нещо дето не запича. Имам чувство че 2-ро дете се гледа по-трудно.

# 1
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
С тиква , слива или круша-те нали не запичат, а имат обратното действие.

# 2
  • Мнения: 165
Добре те е посъветвал педито. Лактана био е страхотно мляко. Може да изчакаш с захранването, поне още два месеца. Все пак ти решаваш. Simple Smile  Peace

# 3
  • Мнения: 681
Започни с тиква  Peace

# 4
  • Мнения: 770
Започни с тиква ! А картофа и ориза по принцип се давам като допълнениие към други зеленчуци! Аз започнах с тиква, след това дадох тиква и картоф, тиквички с ориз, сега сме на морков вече 3ти ден и не ни е запекъл!Използвам пюренцата на Хип!

Извинявам се за редакцията, но съм се объркала-тиквичките не са с ориз, а с картофи!  Blush

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 22:00 от juja_

# 5
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Аз не съм казала че ще започна да е захранвам преди да е удвоила кг. си от раждането и както съм написала тя ще ги удвои някъде на 5 навършени месеца. Просто искам да е захраня със зеленчуково пюре или евентуално кашата на Хип "Първа каша на бебето".

# 6
  • Мнения: 529
Или каша ,или тиква-ти си реши.

# 7
  • Мнения: 2 960
с оризова каша или зеленчуково еднокомпонентно пюре.
Вече са ти препоръчали "тиквата"защото е най-приятна за бебетата.
Можеш и с картоф  Peace

# 8
  • Мнения: 179
От спомените ми по време на захранването на моето дете най-често се говореше за картоф, морков, тиква, оризова каша.
Аз си избрах картоф, след това морков - един два пъти варен, а след това винаги суров. Не съм забелязала да се запича. Единствено май булгурът и оризът леко го запичат, но явно всяко дете си е различно.
Явно се притесняваш от запичането, но при захранването количествата са минимални - все пак детето продължава да е основно на адаптирано мляко.

# 9
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Като чета маи към тиквата ще се ориентирам когато му дойде времето и след това картоф.

# 10
  • Мнения: 33
При нас оризовата каша много спичаше положението. Понеже бяхме с подобен проблем и бебе много се запичаше ти го казвам. Даже когато беше болен и получи разстройство само с  2 порцийки по 100 мл. оризова каша ни запече за 2-3 дена Shocked. Но поне приключихме  с разстройството Rolling Eyes
Иначе почнахме с  тиква и круша точно заради запека. Успех

# 11
  • Мнения: 2 133
Бих препоръчала оризова каша, но като имате проблем със запека, май по-добре е тиква.

# 12
  • Временно
  • Мнения: 788
Въпреки,че дъщеричката ми беше само на кърма до захранването имаше страхотен запек.Именно затова реших да започна с тиква.Но положението й се оправи едва месец след захранването,когато вече бях въвела повечко храни.

# 13
  • Мнения: 9 973
тиква,сини сливи,круша

# 14
  • Мнения: 1 763
И аз съм за тиква. Освен че действа разхлабващо, е вкусна и  бебетата обикновено я обожават.

Общи условия

Активация на акаунт