От кога малини?

  • 13 273
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Купила съм пюре с малини и ябълки и се притеснявам дали не ни е рано за малините. Почти на 8 месеца сме.

# 1
  • Мнения: 275
Мисля, че няма проблем, след като са във вид на готово пюре. Но аз бих изчакала след годинката.

# 2
  • Мнения: 9 973
щом е преработено може,и аз на 8м. дадох ягоди и малини,но във вид на сок

# 3
  • Мнения: 4 017
Аз съм давала такова пюре някъде на 9 месеца. На Гербер ли е?

# 4
  • Мнения: 2 334
Аз лично не бих дала преди годинка и половина малини или ягоди,но това е мое мнение разбира се  Peace

# 5
  • Мнения: 405
Лично аз бих изчакала до навършване на 1г. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 15 379
Аз не посмях да дам доскоро нито ягоди, нито малини. Ягоди въведох с каша на 1г. и 4м., а малини съвсем скоро, с готова каша от бурканче на Бебивита. Явно леко се попрестарах с изчакването, но не е фатално.

# 7
  • Мнения: 433
От алергизиращите плодове в готовите каши и пюрета са извлечени "опасните" вещества, така че могат да се дават според обозначената на тях възраст на детето. Това е според нашата педиатърка. Ако питаш за Герберското пюре, аз го давам от 7 месечна възраст.

# 8
  • Мнения: 564
И аз изчаках до 1 годинка преди да давам ягоди, малини и т.н..  Peace

# 9
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
ягоди и малини дадох около 10м,но ягодите ги белих Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 175
Пюре със съдържание на малини съм давала към края на 10 месец,а самите плодове на годинка(беше им сезонът).Честно казано ягодите много повече ме притесняваха от малините.

# 11
  • Мнения: 27 524
Ягоди и малини и мъхести в готово, купено пюре са ок след 8 навършени месеца  Peace

# 12
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мисля да ги въведа като сезонни плодове, което ще рече, че ще си ги хапва след годинка в пресен вид.
Внимавай с ягодите - съдържат хистамин, тоест могат да усилят евентуална алергична реакция!

# 13
  • Мнения: 1 449

Малини
* пресни = след 1 год.
* пюре или каша = преди 1 год. (8-10 м.)
* въвеждане на малини = въвеждане на ягоди = въвеждане на къпини # въвеждане на боровинки

Малините и къпините са от едно семейство с ягодите – няма разлика от гледна точка на алергенния потенциал. Възрастта за пресни малини е след 1 год., също могат да провокират реакция от типа на хранителна чувствителност поради киселинността си. Проблемът в малините и къпините са и семките, които биха могли да дразнят храносмилането и да предизвикат задавяне. В пюретата и кашите самите плодове са добре обработени, така че от тази гледна точка могат да се включат преди 1 год., например на 8 или 10 м. според различни схеми. Боровинките са от друго семейство и се считат за слабоалергизиращи в повечето случаи.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
След годинката Peace

Общи условия

Активация на акаунт