Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте ,синът скоро ще навърши 9 месеца а все още се събужда по няколко пъти нощем да пие мляко, кака му е на 2год и 11 месеца и тя все още пие нощно време мляко (само че кисело) как да избегна и с него този проблем?

# 1
  • Мнения: 9 973
аз и в пубертета ставах да ям през нощта.Никой не ми е забранявал,защо ли?Не бих забранила и на детето си(и то яде през нощта).Нека сам се откаже

# 2
  • Мнения: 6 713
Всеки път ли като се събуди му даваш мляко? Бебка пие в 24.00 обикновено, но ако пропусне обезателно й даваме пак към 3-4 иначе няма заспиване. Rolling Eyes
Но 3-4 пъти на нощ ми се струва множко?!  newsm78

# 3
  • Мнения: X
Голямата ми дъщеря пиеше нощем мляко до две години и половина. Отказа го, като се сетих да и махна нетечащата чаша и да я карам да става да пие в обикновена  Twisted Evil - е, мъреше я повече, отколкото и се пиеше. Но пиеше веднъж нощем.
Малката пие мляко в 20ч. преди сън и в 24ч. После яде чак в 8:30.  Давай му, щом иска, но внимавай да не стане навик, т.е, да се буди по няколко пъти за мляко, веднъж е нормално, но няколко пъти ей тъй да си смукне нещо....не е добре.

# 4
  • Мнения: 7
той се храни 4 пъти дневно като последното е между 19:00 -19:30 ч. -тогава го слагам вече да си ляга и дори да е преял без мляко не заспива може да са 60 гр. но му давам за да заспи.След това към 24:00ч пак се събужда за мляко и между 3 часа - 5 часа е последното .Разбива съня на всички.

# 5
  • Мнения: 2 334
той се храни 4 пъти дневно като последното е между 19:00 -19:30 ч. -тогава го слагам вече да си ляга и дори да е преял без мляко не заспива може да са 60 гр. но му давам за да заспи.След това към 24:00ч пак се събужда за мляко и между 3 часа - 5 часа е последното .Разбива съня на всички.

Ми нормално щом в 19ч му е последнто хранене да се буди към 12 през нощта.Ако има как измести последното хранене да е към 20.30-21ч.За храненето през нощта си е до дете.Дъщеря ми сама се отказа на 2 месеца като беше ,но има деца до 3-и годинки пият мляко през нощта  Crazy

# 6
  • Мнения: 236
И аз все за това се притеснявам. Моята Емили е на 6 месеца и малко, а все още яде нощем към 3-4, понякога и чак към 6, но задължително си хапва и през нощта. Много е неприятно, защото както казваш разбива съня на всички! Аз се надявах да отшуми тоя "глад" до към 7-8 месец, но като гледам мамите какво са писали, че някои бебковци ядат така до 2-3 години ooooh!, отсега се отчайвам. Mr. Green
Търпение и това е, ще пораснат Peace

# 7
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Алекс се отказа сам около 11м.Не съм се мъчила да го отказвам аз.Като стана по-топло времето,започна да пие вода през нощта и отказа АМ. Peace
Имам позната,на която детето е на 3г6м и през нощта се буди два пъти(в 2ч и в 5ч) да пие АМ.

# 8
  • Мнения: 1 305
Дъщеря ми на 2м отказа да пие нощно време мляко, но като стана на 11м пак наново започна, не искаше да яде през деня заради зъбките и нощем се будеше да пие АМ. Сега яде в 21 ч после пие АМ към 22.30, и се буди за нощното АМ към 4-5 ч надявам се да го израсте и сама да се откаже.
Единственото което мога да ти кажа е да пробваш малко да изместиш вечерното ядене, сигурно е гладен щом се буди толкова пъти

# 9
  • Мнения: 27 524
Въпрос, породен от незнание  Wink Бебетата и децата не се и не трябва да се отказват от нощното хранене. Било то до годинка, две, пет или дори седем...  Simple Smile

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз съм против даването на храна през ноща-моите деца не са яли нощно време

# 11
  • Мнения: 7
Благодаря ви за мненията може би сте прави ще го оставя да си пие АМ вечер та той все пак е бебе .И без друго се кърмихме само 4,5 месеца ,поне АМ да пие.Кака му както вече ви писах е на   2 год. и 11 месеца тъкмо се беше отказала от млякото и като се роди малкия пак почна да пие (нощно време)само докато го чуе вечер че реве и тя си иска неиното мляко, а мама СЪОТВЕТНО БЯГА ДА прави мляко и на двамата  Simple Smile) ).Но нали за това са децата за да се грижим за тях , а млякото е много важно за тях -то е техният елексир за щастие,защото като го получат са истински щастливи.

# 12
  • Мнения: 14 486
Въпрос, породен от незнание  Wink Бебетата и децата не се и не трябва да се отказват от нощното хранене. Било то до годинка, две, пет или дори седем...  Simple Smile

 Tired това твърдение ме изуми - според мен до първия месец трябва да са се отказали (ако са на АМ) а до третия ако са на кърма.

# 13
  • Мнения: 1 558
аз и в пубертета ставах да ям през нощта.Никой не ми е забранявал,защо ли?Не бих забранила и на детето си(и то яде през нощта).Нека сам се откаже
Не насилвай детето.Ако става да яде посреднощ,значи има нужда Peace

# 14
  • Мнения: 233
Въпрос, породен от незнание  Wink Бебетата и децата не се и не трябва да се отказват от нощното хранене. Било то до годинка, две, пет или дори седем...  Simple Smile
Защо? А бебенцата, които сами се отказват от нощното хранене, да не би да са сгрешили?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт