Сега и после , както и преди,пътешественици/чки сме, уви! - 8-ма серия - игра

  • 19 241
  • 447
  •   1
Отговори
# 60
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
9- Хавана, Куба, паметник на Хемингуей


 Peace

# 61
  • Мнения: 4 784
vesy1, така отгоре погледната, сградата ми прилича на ключ  newsm78.

# 62
  • Мнения: 1 558
№ 10 - Stadthaus, Улм, Германия

№ 11

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 12:41 от Dobitu

# 63
  • Мнения: 2 093
може ли дневния вариант на сн 11 или някакьв жокер. Аз не я виждам много ясно.

Много сте тихи, да не би всички да празнуват Валентайнс дей Two Hearts

# 64
  • Мнения: 1 558
Дневен вариант на снимка 11


# 65
  • Мнения: 3 219
Тези кубета ми приличат на баня Rolling Eyes, ама има магазинчета отдолу newsm78

# 66
  • Мнения: 1 558
Тези кубета ми приличат на баня Rolling Eyes, ама има магазинчета отдолу newsm78

има, има

Това е сграда на банята -

Последна редакция: нд, 15 фев 2009, 12:37 от Dobitu

# 67
  • Мнения: 3 215
Това с кубетата е някакъв безистен  newsm78 В Бг е, нали?Да не е в Ямобол?

# 68
  • Мнения: 1 558
Това с кубетата е някакъв безистен  newsm78 В Бг е, нали?Да не е в Ямобол?

Дааааа, това е - Безистена, Ямбол

№11 - Безистена - покрит пазар – сградата е емблематична за град Ямбол. Разположена в центъра на града и  в центъра на голямо площадно пространство. Обявена е за паметник на културата.
Безистенът е построен  през 1509 г. по образец на други подобни османски сгради в европейската част на  империята. Специалисти твърдят, че залата му притежава  най-добрата акустика в България и би могла да се използва за различни концерти.

Константин Иречек:
"...Мене най-много ме интересуваше безистена, единственият, който видях цял, неразвален. Той е висока продълговата сграда с обли камъни в четвъртоъгълни рамки и с четири кубета... Този масивен огнеупорен безистен е поучителна илюстрация за отколешната цъфтяща търговия ..." К.Иречек 18 юли 1884 г.

Последна редакция: нд, 15 фев 2009, 13:59 от Dobitu

# 69
  • Мнения: 3 215
Ееее, ужасно ме умили, да знаеш - израстнала съм там, летата после прекарвах при баба ми в центъра на Ямбол.Благодаря ти от сърце! Hug От този безистен за сми купували безценни предмети - играчки за елхата, пръстени от полския щанд и т.н. Peace А в минералната баня са ме къпали   Mr. Green Отивам да си порИва малко  Blush

# 70
  • Мнения: 1 558
Хей, Олди, дали пък не сме играли заедно  newsm78
А минералната баня с басейна...

Извинявам се за спама  Blush

# 71
  • Мнения: 1 893
Хайде нещо за новата седмица  Simple Smile
Номер 12- паметник на перлата, Манама, Бахрейн


Най-старата слава на Бахрейн са перлите, добивани в плитчините край островите. Повече от 2 хиляди търсачи на перли всекидневно от май до октомври без всякакво оборудване за подводен лов се гмуркали на дълбочина до 20 м и вадили на повърхността перлените миди.

В прослава на техния опасен занаят и в памет на хилядите ловци на бисери, намерили смъртта си във водите на Персийския залив, в центъра на Манама, столицата на Бахрейн, се издига единственият в света монументален паметник на перлата. На 30-метров пиедестал е поставена огромна перла на фона на феерично бликащи фонтани.
До средата на миналия век Бахрейн е световен производител и доставчик на перли.

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 11:41 от beca

# 72
  • Мнения: 2 093
#12 е  паметника на перлата  в Бахрейн.

Хайде да вьрви играта

сн 13
Джуно, Аляска


Столица на Аляска от 1906г.Планината на снимката сьщо се казва  Джуно, в поднижието на която се намира центьра на града. Джуно доунтоун е разположен на нивото на морското равнище. Името на града идва от Джо Джуно, който е бил златотьрсач, канадец по пройзход, известен с това че е основал града. Джуно не е достьпен по суша, няма изградени пьтища, които да свьрзват града с останалите магистрали в Северна Америка. Температурата през зимата стига до -6 (през Януари), а през лятото до 17-18 градуса. Населението е около 31,000 по данни от 2000г.  Най-големия работодател е щата и повечето хора работят кьм правителството.

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 00:40 от Chrisimommy

# 73
# 74
  • Мнения: 3 215
Урааа!!!

Това яхтено пристанище може да е навсякъде - дайте жокер  Praynig Макар,че отивам на работа и няма да мога да я позная,но поне другите да го ползват  Peace

Общи условия

Активация на акаунт