Ингвинална херния

  • 3 549
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
Здравейте,
другата седмица на сина ми му предстои операция на ингвинална /слабинна/ херния.Ще го оперират в Пирогов.
Моля майчетата,които са минали през това да пишат за всичко,което се е случило преди и след операцията,как са се възстановили дечицата,ако някой знае какви са условията в Пирогов и въобще всичко за което се сетите по въпроса.
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 486
Не се притеснявай, оперцията е лека и рутиина.След нея ще ви изпишат същият или следващият ден.Детето се въсзтановява много бързо. Прочети тук :http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=221532.0

# 2
  • хасково
  • Мнения: 378
Момичета и аз се интересувам за операцията на хернията,защото на нас ни престои на 25.03,само че много ме е страх че няма да издържим до тогава,защото на малкия постоянно му излзиза хернията,на ден по 10-15 пъти Cry.Ние сме от Хасково,а операцията ще я правим в Пирогов при Момчилов.Моля ви дайте повече информация как протича и след това възстановяването,синът ми е на една година.И при кой лекар сте се насочили вие.
Благодаря предварително.

# 3
  • Мнения: 176
Здравей stankova82,
сина ми е на 1г и 5мес и го оперираха от херния на 27.02. тази година.
Последната седмица преди операцията и на него му излизаше постоянно и се наложи да го оперират по-рано,въпреки че не беше оздравял напълно от вируса заради който отлагаха операцията.
Приеха ни на 26ти и му направиха необходимите изследвания:кръвна картина,ЕКГ.После говорихме с анестезиолог и ни пуснаха да се прибереме да си спиме в къщи.На следващия ден отидохме в 7 часа за операцията.Към 8 му дадоха едно прахче,от което да се успокои и да не плаче като ми го вземат.От това прахче той се зашемети,отпусна се и беше много нахилен.В 9:20 ми го взеха и ми го върнаха в 10:20.Като ми го доведоха плака много около час и нещо и после заспа.Спа около 3 часа и като стана беше малко кисел.Но 15 минути след това вече се усмихваше и малко след това започна да ходи че даже и да тича по коридора.В 16 часа ни изписаха и се прибрахме.В къщи настроението му се менеше на всеки 5 минути.Вечерта си заспа в нормалното време и си спа спокойно цялата нощ.
И това беше всичко.Сега си е като преди.Даже по-див от преди операцията.
Знам,че сигурно си много притеснена,но съвсем сериозно ти казвам,че няма нищо страшно и че всичко ще е ОК.Мен ме плашеше най-много упойката,но и това се преживява.
Пожелавам ви всичко да мине леко като при нас!!!!!!!!
Оперира го проф.Бранков

# 4
  • хасково
  • Мнения: 378
EmiliT ,благодаря за изчерпателния отговор!Радвам се че всичко е наред при вас!
Искам да те попитам колко струва операцията?Ако искаш пиши на лични!

# 5
  • хасково
  • Мнения: 378
И последно само да те попитам за храната преди и след операцията,каква е и по колко се дава.

# 6
  • Разград
  • Мнения: 3 110
EmiliT ,благодаря за изчерпателния отговор!Радвам се че всичко е наред при вас!
Искам да те попитам колко струва операцията?Ако искаш пиши на лични!


Та значи,операцията нищо не струваше.Престоя на майката се заплаща-по 15 лв на ден(поне така беше миналата година).Ако си избираш лекар и екип-струваше 325 лв.Теста за алергии струваше около 25 лв.Купуваш се свещички Ефералган,че от там не дават.Май само това,друго не се сещам.

И последно само да те попитам за храната преди и след операцията,каква е и по колко се дава.

Храна преди операцията само до 12 часА ли беше или 3 часА през ноща,от там нататък гладно и жадно трябва да бъде детето.
След операцията два часа нищо не се приема,синят ми след това е пил само плодово мляко.Вечерта може да хапне,каквото обича.
От болницата предлагаха храна,не съм я вземала.

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Аз самата имам две операции от херния като дете - от ляво и от дясно.
Спомените ми са много ясни. Минава леко, бързо, престоят в болницата сега е много, много по - кратък.
Възстановяването е бързо. При мен имаше ограничения около две седмици, но заради тренировките, на които ходех. Пазех се от резки скокове и вдигане на тежко.


И последно само да те попитам за храната преди и след операцията,каква е и по колко се дава.

За храненето преди операцията ще ти обясни анестезиологът, с когото ще направите консултация в болницата. В зависимост от часа на операцията, ще ви кажат колко време преди това детето не бива да се храни изобщо и да поема дори течности. Заради упойката е ограничението. След операцията около два часа пак нищо, за да не повръща, после започваш с течности, а за храната хирургът ще ти каже в зависимост от състоянието на детенце.

# 8
  • Мнения: 176
Операцията е безплатна.Ние платихме 325лв,защото имахме избор на екип.Теста за упойките струваше 35лв.
Може да се храни до 12 часа вечерта,а да пие най-късно до 5 сутринта,но само вода или бистри сокове.Но всичко това ще ви го обясни анестезиолога.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, препоръчайте болница, евенуално хирург за операция на ингвинална херния  Praynig
Касае се за мъжа ми, много съм притеснена и не зная къде са добри  Sad Предполагам Пирогов, но не знам там приемат ли когато не е спешно а е планово.

# 10
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Момичета, препоръчайте болница, евенуално хирург за операция на ингвинална херния  Praynig
Касае се за мъжа ми, много съм притеснена и не зная къде са добри  Sad Предполагам Пирогов, но не знам там приемат ли когато не е спешно а е планово.

Не мога да препоръчам болница,но ако желае в Пирогов,да отиде на преглед и да се уговори за ден за постъпване,не вярвам да го върнат.За сина ми се уговорихме по телефона с професор Бранков,но става въпрос за детска хирургия.

# 11
  • хасково
  • Мнения: 378
Момичета ние ще правим при УРОЛОГ операцията д-р Момчилов,аз имам лист с необходимите изследвания,който трбва да направим-пкк,време кървене и съсирване,тромбоците,протромбиново време,това е без кръвна група даже,всичко ще изследваме в хасково и на 25.03 ни иска в 8.30 пред кабинета му за операция, без нищо да каже за упойката,дали да е гладен или не.

# 12
  • Мнения: 17 546
Синът ми беше опериран от ингвинална херния в Пирогов на 1г. и 6м. Приеха го в неделя, оперираха го в понеделник, изписаха го във вторник. Не бях с него в отделението и не ме пуснаха да вляза, да го видя след операцията. Не им занесох нищо като го изписаха, защото така сметнах. На вторият ден след изписването се бяха обадили на личният лекар, че детето е с дизентерия, та ни подлудиха цялото семейство да даваме секрет. подозирам именно заради това, че просто нищо не им занесох. А не съм длъжна, нали? Пък детето не беше ходило по нужда до третия ден след операцията. Възстановяването е безпроблемно и до момента няма причини за притеснение.

# 13
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Момичета ние ще правим при УРОЛОГ операцията д-р Момчилов,аз имам лист с необходимите изследвания,който трбва да направим-пкк,време кървене и съсирване,тромбоците,протромбиново време,това е без кръвна група даже,всичко ще изследваме в хасково и на 25.03 ни иска в 8.30 пред кабинета му за операция, без нищо да каже за упойката,дали да е гладен или не.

Не е проблем уролог да извърши операцията.Той ви иска на 25-ти за приемане в болницата,операцията,най-вероятно,ще е на следващият ден.

Синът ми беше опериран от ингвинална херния в Пирогов на 1г. и 6м. Приеха го в неделя, оперираха го в понеделник, изписаха го във вторник. Не бях с него в отделението и не ме пуснаха да вляза, да го видя след операцията. Не им занесох нищо като го изписаха, защото така сметнах. На вторият ден след изписването се бяха обадили на личният лекар, че детето е с дизентерия, та ни подлудиха цялото семейство да даваме секрет. подозирам именно заради това, че просто нищо не им занесох. А не съм длъжна, нали? Пък детето не беше ходило по нужда до третия ден след операцията. Възстановяването е безпроблемно и до момента няма причини за притеснение.

Ужас.Толкова малко дете и самичко в такъв момент.Предполагам е било преди години?

# 14
  • Мнения: 17 546
Ужас.Толкова малко дете и самичко в такъв момент.Предполагам е било преди години?
Да, преди години беше всъщност. Сега не знам дали приемат децата с майките в детска коремна хирургия. И после, като по-голям лежа пак в травматологията със счупена ръка и пак не пожелаха да ме приемат.

Общи условия

Активация на акаунт