Спешно!!Какво да дам против обезводняване на 19 месечно?

  • 10 393
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 461
Моля ви помагайте,синът ми е на година и половина,от вчера повръща,2-3 пъти на ден,общо взето каквото хапне,лекарката ми изписа антибиотик,защото имал тонзилит и висока температура)и някакви капки против повръщане,които неговият доктор в Бахрейн ми каза по телефона(в момента сме в Саудитска Арабия)да не му давам и ми изписа свещички.Сега повърна и Calpola,какво да му давам против обезводняване,спомням си,че на дъщеря ми в София и давахме кипнала кока кола по съвет на педиатърката,но не знам дали е подходящо за възрастта му.Много ми е притеснено,защото от опит нямам голямо доверие на тукашните лекари.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 300
... спомням си,че на дъщеря ми в София и давахме кипнала кока кола по съвет на педиатърката...

Що за безумие е това  #Crazy

А иначе за обезводняването - глюкоза /банка/ ако приема - с лъжичка или само вода - по-често, но по малко - също с лъжичка...

# 2
  • София
  • Мнения: 2 175
Давай на всеки 10-15 минути по 2 - 3 ч.л. течност / чай от джоджен, сок от компот - да не е от мъхести плодове, лимонов сок /.

# 3
  • Мнения: 1 089
Наскоро бяхме болни, а и допълнително от  жегите дъщеря ми отказа всякаква храна, а също и течности. За да не се обезводни ни казаха да пие глюкоза, колкото може повече. На ден изпиваше по 1 банка глюкоза.

# 4
Мамите са ти отговорили освен предписаните лекарства също и глюкоза.

# 5
глюкоза по една чаена лъжичка или физиологичен разтвор

# 6
  • Мнения: 6 320
Можеш да разтвориш в голяма чаша вода чаена лъжичка сода, сол и захар и давай лъжичка по лъжичка.

# 7
  • Мнения: 2 452
По принцип при повръщане се прави clear diet - т.е. дава се всичко, което е "прозрачно" - ябълков сок, бульони, плодови желета, popsicles. В аптеките със сигурност има разтвор за рехидрация - или на прах или готов; тук дори се продава и за замразяване във фризер.
За повръщането - в аптеките се продават таблетки за дъвчене, свещички или сиропи на антихистамин (тук се казва "гравол"). 
Не се притеснявай! Децата бързо се разболяват и бързо оздравяват.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
През 20 минути тености по малко -водичка,чайче.Спокойно:-))Може нищо да не яде, но водичка давай и чайче.Леко подсладени.

# 9
  • Мнения: 3 461
Много ви благодаря на всички,тук е пълна скръб,не продават в аптеките глюкоза,имали в болниците и то само за системи,витамин с също нямат на ампули,цяла нощ  плака и се държа за ушите,но според лекарката не било отит.Според нея трябваше да вечеря и кисело мляко,което той повърна.Лежи по цял ден и плаче и е отслабнал доста.Малкият също вдигна 38,5 вчера и от днес е с хрема и кашлица,идва ми да си тегля куршума,но като оздравеят.

# 10
  • Мнения: 1 383
Прахче Рехидрин - вече не се произвежда, но в някои аптеки го правят. Възстановява водно-солевия баланс. Иначе и 3 литра вода да изп ие пак може да си остане обезводнен. Това за кока-колата и на мен ми го е казвал педиатър.

# 11
  • Мнения: 423
На мен един познат педиатър, когото извикахме по спешност, когато Росито беше с 40 градуса, повръщане и растройство, ми каза следната рецепта против обезводняване:

2 картофа ситно нарязани,
2 моркова,
1 шепа ориз,

се варят в 1 л вода докато омекнат.
Прецежда се и към бульона се прибавят:

4 чаени лъжички кристална захар,
1 чаена лъжичка готварска сол,
1/2 чаена лъжичка сода бикарбонат.

Дава се по 1 ч л на всеки 10 - 15 мин.


Така се получавало същото като Рехидрина само че направено в домашни условия, ако случайно не намерим по аптеките.

И другата рецетпа е против повръщане (защото тогава Росито повръщаше всичко и най-вече лекарствата): В преварена вода се разтваря лимонтузу (което било винена киселина).Само че не мога да кажа пропорции, защото и той не ми каза - явно го прави на вкус, тъй като ми даде да го опитам, за да запомня колко киселичко трябва да е ако ми се наложи да го правя друг път. Ами, беше леко киселичко  Embarassed(не знам как да го обясна по друг начин). Този разтвор се дава 3 - 4 пъти дневно по 1 чаена лъжичка.

Рецепти са изпитани лично.

И да оздравявате бързо  Praynig




# 12
  • Мнения: 712
Когато Боян беше с много силно разстройство, му давах преварена оризова вода. "Рекордът" му беше 1 кг ориз за 1 ден.
Преди години имаше Марофен на свещички. Не знам дали още се продава.

# 13
  • Мнения: 3 461
Когато Боян беше с много силно разстройство, му давах преварена оризова вода. "Рекордът" му беше 1 кг ориз за 1 ден.
Преди години имаше Марофен на свещички. Не знам дали още се продава.

А какво е съотношението ориз-вода за 8 месечно бебе?

# 14
  • Мнения: 3 461
На мен един познат педиатър, когото извикахме по спешност, когато Росито беше с 40 градуса, повръщане и растройство, ми каза следната рецепта против обезводняване:

2 картофа ситно нарязани,
2 моркова,
1 шепа ориз,

се варят в 1 л вода докато омекнат.
Прецежда се и към бульона се прибавят:

4 чаени лъжички кристална захар,
1 чаена лъжичка готварска сол,
1/2 чаена лъжичка сода бикарбонат.

Дава се по 1 ч л на всеки 10 - 15 мин.


Така се получавало същото като Рехидрина само че направено в домашни условия, ако случайно не намерим по аптеките.

И другата рецетпа е против повръщане (защото тогава Росито повръщаше всичко и най-вече лекарствата): В преварена вода се разтваря лимонтузу (което било винена киселина).Само че не мога да кажа пропорции, защото и той не ми каза - явно го прави на вкус, тъй като ми даде да го опитам, за да запомня колко киселичко трябва да е ако ми се наложи да го правя друг път. Ами, беше леко киселичко  Embarassed(не знам как да го обясна по друг начин). Този разтвор се дава 3 - 4 пъти дневно по 1 чаена лъжичка.

Рецепти са изпитани лично.

И да оздравявате бързо  Praynig

Благодаря за рецептата и пожеланието HugВръщаме се от спешното където изкара 3 часа на система+венозно антибиотик,оказа се,че има и отит на двете уши,само спи,дано да е оздравителен сън ,през нощта не спа изобщо.





Общи условия

Активация на акаунт