Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 12 фев. 2009, 10:38 ч.
  • Преглеждания  3 640  Мнения  10  Онлайн  1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 36
Търсих из форума и не намерих нищо по темата.Извинявам се ако съм пропуснала нещо.
Пия Ясмин от 2 месеца,преди това 4 месеца пих Жанин.Преди около 2-3 седмици забелязах промяна в гърдите ми.Напипва се нещо,което понякога се уголемява понякога се смалява.Обикновенно вечер е по-голямо.Въртят ми се всякакви неща в главата,мисля си да не са млечните жлези и да се променят заради хапчетата....знам ли.Та въпроса ми е към употребяващите противозачатъчни,наблюдавали ли сте нещо такова при вас??

Реклама
# 1
  • Варна
  • Мнения: 36
явно няма да получа отговор  smile3518

# 2
  • София
  • Мнения: 4 015
Не бързай толкова, ще получиш отговор  Peace
Аз лично не мога нищо да ти кажа, защото никога не съм пила посочените от теб медикаменти.
Но все някоя мама ще има мнение  Peace

# 3
  • у дома
  • Мнения: 337
Ами и аз не съм пила точно тези, но пих Диане, заради поликистоза и имах чувството, че гърдите ми ще експоадират. Някакво напрежение през цялото време, сякаш ще ми идва цикъла. Предполагам е от хапчетата, организма докато се настрои е така. Дано други да се отзоват, не се притеснявай излишно. Hug

# 4
  • Мнения: 2 094
Незам дали ние сме достатъчно компетентни да ти дадем отговор. Според мен потърси специалист.

# 5
  • РУСЕ
  • Мнения: 71
Аз пия Марвелон заради поликистоза от 7 месеца. 1седмица  преди да ми дойде гърдите ми стават твърди ,и аз напипвам някакво топче ,но след като ми свърши -всичко си е наред.

# 6
  • USA
  • Мнения: 1 169
Аз бях на Ясмин година и половина. Гърдите ми буквално пареха. Не бяха подути, много чувствителни на докосване и зърната ми сърбяха и горяха. Вече 6 месеца не съм на противозачатъчни и все още имам същите симптоми (по- леко изразени). Посъветвах се със специалист- нормално е.
Анна това, което ти описваш е различно и смятам, че не е лошо да се консултираш с лекар.

# 7
  • Мнения: 471
Анна ще се опитам да ти отговоря на лично.При приема на противозачатъчни гърдите могат да се променят.Затова е хубаво преди да се изпишат противозачатъчните да се прегледат гърдите за да е ясно че са здрави и няма проблем с тях.Хубаво е и на последващите контроли докато се пият хапчетата да се следят и гърдите.Искам да уточня че приема на противозачатъчни повишава риска от рак на гърдата и може да се наблюдават проблеми с гърдите които са следствие от противозачатъчните.Мисля,че някаде разисквахме тази тема.Като страничен ефект от противозачатъчните могат да бъдат болките,напрежението,уплатняването на гърдите,опипване на бучки и изменения.






# 8
  • София/Света на Диска
  • Мнения: 3 832
Анна ще се опитам да ти отговоря на лично.При приема на противозачатъчни гърдите могат да се променят.Затова е хубаво преди да се изпишат противозачатъчните да се прегледат гърдите за да е ясно че са здрави и няма проблем с тях.Хубаво е и на последващите контроли докато се пият хапчетата да се следят и гърдите.Искам да уточня че приема на противозачатъчни повишава риска от рак на гърдата и може да се наблюдават проблеми с гърдите които са следствие от противозачатъчните.Мисля,че някаде разисквахме тази тема.Като страничен ефект от противозачатъчните могат да бъдат болките,напрежението,уплатняването на гърдите,опипване на бучки и изменения.








И аз това често повтарям във форума.
Майка ми има рак и всичките лекари все й задаваха въпроса, дали е пила противозачатъчни. Дори новите такива медикаменти, в които концентрацията на хормони е по-ниска, също са вредни.
На авторката на темата ще кажа да не се притеснява. Нормално е с новите противозачатъчни да се появят някакви такива усещания. Все пак в противозачатъчните има хормони, разбира се че ще има някакъв ефект.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36
Благодаря ви за отговорите  bouquet Мисля,че лекарски преглед ще ми подейства най-успокояващо(надявам се Praynig)
А тези противозачатъчни....все повече се замислям дали да не ги спра......започвам да се плаша от възможните странични ефекти

# 10
  • София
  • Мнения: 4 015
Решението ти е правилно според мен.
Отиди на лекар, за да спреш да се притесняваш.
Спри и противозачатъчните. Наистина има риск.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт