Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора

Stuck in a moment

Бебка има хрема още от изписването от родилния дом.
Капя физиологичен разтвор в нослето,правихме и изследване на секрета - излезе чисто.
Майка ми ме посъветва да капвам и по малко кърма в носа - смятате ли,че може, някой правил ли го е? Thinking
Цитирай

Монтана

Незнам дали ще помогне но 100% няма да навреди така че опитай. И ние бяхме така и лекарката каза да и слагам вит.ц и физиологичен разтвор в носа.
Цитирай

Stuck in a moment

Да и на нас също ни препоръчха витамин ц, но ме е страх ,че дразни на лигавицата на нослето....и вече не го капя.
Цитирай

в Рая, предложен от едно мъжко сърце и четери детски очи

Капех на Мария-Никол по една капчица в очето, защото до към 5месец гурелясваше. Кърмата е лечебна. Мисля, че няма да навреди.
Цитирай

Можеш да опиташ, но мъничко.
Цитирай

kustendil/primorsko

На мен сашто са ми препорачвали да слагам витамих Ц  слагала сам няколко пати но мисля 4е не е правилно може би наистина дразни лигавицата .За очите при кониктивид знам 4е кармата помага много даже лекува.Но за носа не знам но може да опиташ ако ви помага пишете .Успех
Цитирай

Аз лично не съм правила подобни експеримнти и не мога да кажа от личен опит-вреди или не вреди.Лично за себе си не бих сложила и ми е чудно,тия които смятат,че е безобидно дали са го изпробвали върху своите бебета или просто си приказват да не заспят.
КОНИКТИВИД-а е ново заболяване за мен,но се радвам,че вече е намерено лечение за него.
Цитирай

Кармата  можеш  да  капеш  на всякъде.В очи  в  нос ле  нищо не  вреди.Хубаво  е  директно  от  гърдата  във  нослето  по  1-2  капки.Имам  приятелка  детето  и  е  набор  на  моя  син  2.2  месеца  и все още  го  кърми  постоянно  му  капе  карма  за  хрема.
Цитирай

В тъмната гора.

Капех на Мария-Никол по една капчица в очето, защото до към 5месец гурелясваше. Кърмата е лечебна. Мисля, че няма да навреди.
Peace
Цитирай

там, дето буки сплитат върхари

Кърмата е благоприятна среда за развитие на бактерии. Ако е бактериална инфекцията, слагането на кърма е наливане на масло в огъня. И да, ще навреди!
За мен кърмата е само храна, не й придавам никакви магически свойства, слагала съм и ще я слагам само в устата.
Цитирай

ул. "Мечтание"

Кърмата е благоприятна среда за развитие на бактерии. Ако е бактериална инфекцията, слагането на кърма е наливане на масло в огъня. И да, ще навреди!

Мъхъм! Ако не се знае какво е, не бих рискувала. А ако не е болестно състояние, не виждам защо да се слага каквото и да било.
Какво изследване правихте? За стрептококи?
Цитирай

Бебка има хрема още от изписването от родилния дом.
Капя физиологичен разтвор в нослето,правихме и изследване на секрета - излезе чисто.
Майка ми ме посъветва да капвам и по малко кърма в носа - смятате ли,че може, някой правил ли го е? Thinking

След като сте правили изследване на секрета и резултатите са негативни за бактерии , няма проблем да капеш по малко кърма. Но аз лично бих наблегнала повече на физиологичния разтвор.
Цитирай

София

Кърмата е сладка и ще полепне в ноздричките на детето, едва ли е много подходящо средство за лечение на хрема.
Цитирай

kustendil/primorsko

Искам да кажа 4е просто си изразявам мнението ,лично сам свидетел че кармата помогна на една вазрасна жена която имаше конюнктивид и кармата много и помогна ако искаш ми вярваи ШОКОЛАДЧЕ виждам че освен да се заяждаш с хората друго не знаеш
Цитирай

Аз не бих го направила. Вит. ц също не бих сложила. На толкова малко бебе, физиологичният разтвор е достатъчен според мен.
« Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 19:19 от Клото »
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора