Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Осиновители и осиновени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 35 отговора

София

Мъчно ми е за едно бебенце, което е още в кувьоз и се бори, за да живее .
Мъчно ми е, защото е осъдено от своите родители да расте по домовете и да расте болно.
Случката ми е разказана от акушерка, която се грижи в момента за това бебче в родилния дом.
Значи, казали на майката, че бебето й ще има здравословни проблеми и тя се навива да го роди преждевременно, за да се оттърве от него. Не знаят докторите тя какво си е мислила, но й предизвикват раждане в 32г.с. и бебчето се ражда нормално. Тъй като тя е подписала документи, че не го иска, е сметнала, че докторите ще го уморят. Не знам, това дали е човешко мислене и то на Майка, но в момента пише жалби и обвинява педиатрите, че са спасили детето й, т.е.те е трябвало едвали не да го удушат още докато е било в родилната зала Shocked
Естествено, в момента тече процедура за прехвърляне на бебето в Дом майка и дете. И тук е трагедията, че на това детенце е нужно да се направи/ят операции, за да се премахне хидроцефалията/не знам дали правилно изписвам диагнозата/, с която се е родил, а в Дома никой няма да го лекува и дано Praynig да го осиновят добри и богати хора, които да му подсигурят необходимото лечение. Разбрах, че това се лекува напълно, но със скъпи операции. Е, дано да се оправи детенцето и да е щастливо Praynig
Болно ми е за такива беззащитни човечета, които въпреки всичко се борят за живота си и оцеляват, въпреки всичко! Дано да са пълноправни граждани на света един ден като пораснат и да имат Любов, и да получават Любов!
Пак ще се интересувам за това бебче Crying or Very sad
Цитирай

Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops

smile3518
Милото пиленце...
Дано има късмет наистина.
То тази дето я описваш, хич не прилича на майка,
та не се знае дали не е за добро, че няма да е с нея.
Наистина, дръж ни в течение, ако може с нещо да помогнем.
Цитирай

София

Дай повече информация за детенцето - в кой град е, коя болница, евентуално в кой дом ще бъде настанено.
Ако можеш да изкопчиш повече информация за точната диагноза. Кога е родено?

Може да говорим с лекарите в Пирогов. Преди време те направиха безплатна операция на детенце-сираче с хидроцефалия.

Например може да съберем половината от сумата, а другата половина да поемат от Пирогов.

Цитирай

out of space

Бих помогнала с каквото мога. Дръж ни в течение.
Цитирай

smile3518 Още не е започнал животът на това човече, а вече е истинска трагедия...
Цитирай

София

Непременно дай подробности можем да намерим контакти в Пирогов - и да опитаме да помогнем да му се направят нужните операци.
Божеееее толкова мъка има по този свят божеееееее Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай

Ispania

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
ДАНО СЕ ОПРАВИ ДЕТЕНцЕТО.
Цитирай

София

Говорих с акушерката от интензивното и тя каза, че детето вече са го преместили в друго отделение, когато тя не е била на смяна . Каза, че няма право да се интересува от такава информация, защото то си имало майка Shocked
Тя имала брак с бащата на детето и държавата не й дава право да се откаже от него 3 години Shocked май само защото било брачно, та не можела да се откаже Twisted Evil
Само ми каза, че било момиченце. Попитах я как се казва- нямало си име.
За това в кой дом ще го настанят- юриста на родилния дом подписвал документите и  освен него и социалните служби знаели в кой дом ще бъде настанено.
Не, че няма начин да се разбере- има, но тази акушерка работи 20 години в този родилен дом и не й се иска да се занимава и евентуално нещо да си навлече гнева на ръководството. Ето това е, ако бях аз щях да разбера каквото ми трябваше, но аз съм млада и борбена, а тя е над 50 годишна жена и си пази мястото и хляба и освен това за огромно съжаление точно това са хората, които имат информацията и могат да помагат на тези дечица, но точно те подписват "Декларации за конфиденциалност на информацията" . Колко много и по-лоши случаи има, но първо тя е претръпнала май вече и второ като се видим не може само страхотии да ми разказва, ами и по-оптимистични случки.
Това, което си спомних за случая с момиченцето, е че когато го родила жената  :twisted , лекарите оставили бебето на плота с отрязана пъпна връв , но не вързана, защото нали оная Twisted Evil искала да умре бебчето. Да ама то се намесил ангелчето му и го спасило- лекарите се  #Crazy когато видяли, че кръвта се съсирила в пъпната връв и всъщност така се спряло изтичането на кръвта на детенцето. На всичкото отгоре то започнало да мърда и проплакало без никой да го интубира или въобще да му се окаже първа помощ. Били го захвърлили като парцал, а то освен че било само в 32 г.с. и само трябвало да се бори. Та жената Twisted Evil сега затова се жалва, защото лекарите като видяли, че има желание за живот и му оказали помощ.
Е, това ако е Държава Mad
На такива жени трябва да им се отнемат децата още в родилния дом, а не да ги задължава 3 години да не се отказват от тях, че виждаш ли можело да си променят мнението с нейния съпруг Mad
Хора, нищо не мога да направя, освен да  Praynig за бебето
Цитирай

sofia

Говорих с акушерката от интензивното и тя каза, че детето вече са го преместили в друго отделение, когато тя не е била на смяна . Каза, че няма право да се интересува от такава информация, защото то си имало майка Shocked
Тя имала брак с бащата на детето и държавата не й дава право да се откаже от него 3 години Shocked май само защото било брачно, та не можела да се откаже Twisted Evil
Само ми каза, че било момиченце. Попитах я как се казва- нямало си име.
За това в кой дом ще го настанят- юриста на родилния дом подписвал документите и  освен него и социалните служби знаели в кой дом ще бъде настанено.
Не, че няма начин да се разбере- има, но тази акушерка работи 20 години в този родилен дом и не й се иска да се занимава и евентуално нещо да си навлече гнева на ръководството. Ето това е, ако бях аз щях да разбера каквото ми трябваше, но аз съм млада и борбена, а тя е над 50 годишна жена и си пази мястото и хляба и освен това за огромно съжаление точно това са хората, които имат информацията и могат да помагат на тези дечица, но точно те подписват "Декларации за конфиденциалност на информацията" . Колко много и по-лоши случаи има, но първо тя е претръпнала май вече и второ като се видим не може само страхотии да ми разказва, ами и по-оптимистични случки.
Това, което си спомних за случая с момиченцето, е че когато го родила жената  :twisted , лекарите оставили бебето на плота с отрязана пъпна връв , но не вързана, защото нали оная Twisted Evil искала да умре бебчето. Да ама то се намесил ангелчето му и го спасило- лекарите се  #Crazy когато видяли, че кръвта се съсирила в пъпната връв и всъщност така се спряло изтичането на кръвта на детенцето. На всичкото отгоре то започнало да мърда и проплакало без никой да го интубира или въобще да му се окаже първа помощ. Били го захвърлили като парцал, а то освен че било само в 32 г.с. и само трябвало да се бори. Та жената Twisted Evil сега затова се жалва, защото лекарите като видяли, че има желание за живот и му оказали помощ.
Е, това ако е Държава Mad
На такива жени трябва да им се отнемат децата още в родилния дом, а не да ги задължава 3 години да не се отказват от тях, че виждаш ли можело да си променят мнението с нейния съпруг Mad
Хора, нищо не мога да направя, освен да  Praynig за бебето

Praynig
Цитирай

Това направо е като във филм на ужасите ...... в коя болница е това, какви са тия безсърдечни лекари???
Цитирай

София

Nikol,
MD, kudeto i az rajdah.
Цитирай

София

За съжаление такива неща стават не само в България. През март гледах по един немски канал репортаж за дете с подобна съдба. Майката разбира в 6-ти месец, че детето й, момченце, е със синдром на Даун и настоява за аборт по медицински причини /ако изобщо в 6-ти месец може да се говори за аборт/. Предизвикано е раждане и бебето е оставено само на себе си. Едва след 12 часа една санитарка забелязва, че то все още живо, противно на всякаква логика и го води при дежурния лекар. Той е млад, за първи път на смяна и прави всичко възможно да спаси бебето. Бебето оживява, но с много увреждания. Родителите му завеждат дело срещу лекаря, че го е спасил. Не помня какъв беше изхода, но това беше повлияло негативно на кариерата на младия доктор.
Детето е осиновено още като бебе от семейна двойка с две големи момчета. Те са били напълно на ясно за проблемите му, но като са го видяли толкова малък, хубав и беззащитен не са могли да го забравят. В момента на репортажа момченцето беше на около 4-5 години - не можеше почти нищо и почти нищо не възприемаше. Родителите му много го обичаха и правеха всичко възможно да се чувства добре. Рожденната му майка така и не беше пожелала да го види и беше починала на скоро, бащата го беше виждал няколко пъти. Майката не се сърдеше на рожденната майка, но на няколко пъти спомена, че ако тя е била износила до край детето, то е щяло да бъде просто едно детенце със синдром на Даун като много други - щяло е да може да общува, да ходи, да говори....
За съжаление в България много малко хора биха осиновили подобно дете. И не само от финансови съображения.... просто хората са други.
Цитирай

Shocked Shocked Shocked
Не мога да повярвам!
Цитирай

С всеки ден си затвърждавам мнението за МД  #2gunfire
Цитирай

София

Ако говорите за високата бяла сграда в центъра на града - и аз съм на това мнение  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out
Как е възможно да си произнесъл хипократовата клетва и да оставиш така човешко същество въобще - камо ли пък новородено и беззащитно бебе!!!
Няма ли начин да се научи наистина какво ще стане с това детенце - да се опитаме да помогнем с нещо Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 35 отговора