Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 фев. 2009, 19:21 ч.

Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-13

• 30 956
  • 365
  •   1
Отговори
  • София
Диди терти месец я чакаме да си направи промените  Tired
Тя била готова но конструкторката не била  #Cussing out номерааа.
Вече и ние се чудим какво да правим  newsm78

# 1
Първа !  Party

Тази конструкторка да не ги прави сметките , като в килийните училища - с клечка в сандъче с пясък ? 3 месеца !!! Тя ако продължава така дали ще може април да започнете ?

# 2
А вие защо не се обърнете към друг архитект?Всъщност защо сте се обърнали точно към тази?

# 3
  • София
Мани не я знам как смята и какво прави  Tired
Тази ни е позната и ни беше правила друг проект много бързо го направи 5 пъти по голям от този и го узакони за 3 месеца.
Сега вече година и 3-4 месеца минаха и нищоооо. Към друг не можем да се обърнем, защото тя е правила проекта тя трябва да направи промените и дефакто мсе с вързани ръце. Ако имахме друг избор щяхме да се възползваме ама нямамее за съжаление.
Много пари сме дали за проекта и не може с лека ръка да ги прежалим и да търсим друг  #Crazy зависими сме от тази докато направи промените и тва си е  Close

Някой ако има предложения и идеи да казва, че ми иде да я  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 4
Запис и от мен. Чакам си техническия и оправяме линията.

# 5
А ние днес имахме среща с нашата архитектка, ще имаме 160кв.м, прие ни всички идеи и ще ни се обади да видим 3D-то скоро, но понеже ни е позната и като стана въпрос за пари тя го отложи за другия път. Бихте ли споделили за колко долу-горе да се настроим. То верно приятели сме, но сиренето си е с пари Rolling Eyes

# 6
А ние днес имахме среща с нашата архитектка, ще имаме 160кв.м, прие ни всички идеи и ще ни се обади да видим 3D-то скоро, но понеже ни е позната и като стана въпрос за пари тя го отложи за другия път. Бихте ли споделили за колко долу-горе да се настроим. То верно приятели сме, но сиренето си е с пари Rolling Eyes
зависи арх. всичко ли ще ви прави или само архитектурната част  newsm78
ние сме спазарили с нашата на 11 Е/м2 за всичко /пълен набор папки за внасяне/  Rolling Eyes

# 7
  • густо майна Филибето
Аз само със запис Blush

# 8
Честит Празник Винаги да сте Пияни от Любов    Heart Eyes

# 9
Здравейте мили мами-строителки  Hug

аз пак ви изтървах...ама понеже вече няма накъде, ще съм много редовна и много ще разчитам на вашата помощ. Както съм писала строим къща на морето. Тоест построена е вече и остана вертикална планировка и настилки в къщата. Може би помните бях пускала снимки, къщата е със прозорци със зелен отенък и има морски изглед.

Та чуденките ми са следните:
  • цветове вътре. Не мога да намеря още правилната цветова гама за цялата къща. Нещо в екрю, резеда и много бледо синъо като че ли ми се върти...как ви се струва?
  • вертикална планировка. Имаме син на 13 м, който ще играе навън и ми се иска градината да е пригодена основно за това. какво ще ме посъветвате че трябва или нетрябва да правя?

Ами това като начало. Имаме чуденка и къде да поръчаме кухнята във Варна и парапета. Та ако има мами от Варна и имат успешен опит, моля за помощ.

# 10
# 11
  • Бургас
Да се срамуваме дружно Laughing

# 12
  • София
Здравейте мили мами-строителки  Hug

аз пак ви изтървах...ама понеже вече няма накъде, ще съм много редовна и много ще разчитам на вашата помощ. Както съм писала строим къща на морето. Тоест построена е вече и остана вертикална планировка и настилки в къщата. Може би помните бях пускала снимки, къщата е със прозорци със зелен отенък и има морски изглед.

Та чуденките ми са следните:
  • цветове вътре. Не мога да намеря още правилната цветова гама за цялата къща. Нещо в екрю, резеда и много бледо синъо като че ли ми се върти...как ви се струва?
  • вертикална планировка. Имаме син на 13 м, който ще играе навън и ми се иска градината да е пригодена основно за това. какво ще ме посъветвате че трябва или нетрябва да правя?

Ами това като начало. Имаме чуденка и къде да поръчаме кухнята във Варна и парапета. Та ако има мами от Варна и имат успешен опит, моля за помощ.

Пусни пак снимки, че да пирпомниш.
Аз направих асоциация с къщата на скалите от филма "Мама миа", но предполагам, че твоята е съвсем друг стил.

# 13
Момичета, виждам, че имате опит с архитекти, конструктори и тем подобни. Аз и мъжът ми  правим едно проектиране на офис сграда, ще си строим нашите офиси основно, защото сградата не е голяма около 1000 кв.м. Проектирането започнахме лятото и се договорихме с архитектурното бюро за 14 евро на кв.м. , включващо разбира се всички проекти. Сега ми сервират едни завишени РЗП-та, едно било пред общината, което сме щели да одобряваме /то е около 850 кв.м./, друго било за плащане на тях - 1700 кв.м #Crazy Сега съм дала архитектурната част и конструкцията на надзора и  после ще трябва сериозни разговори с архитекта. Та въпросът ми е глупав, но все пак : РЗП-то по което плащате на архитекта си е РЗП-то, което фигурира в проекта , нали ?!

# 14
  • густо майна Филибето
И аз да се присъединя към последното изречение във питането Simple Smile
Например раазбрах, че таванската част ти я смятат като разгъната площ, ако към нея води стълба. Външните площадки (през входа) смятат ли се пак за разгъната площ?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт