Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-13

  • 34 653
  • 365
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 397
Диди терти месец я чакаме да си направи промените  Tired
Тя била готова но конструкторката не била  #Cussing out номерааа.
Вече и ние се чудим какво да правим  newsm78

# 1
  • Мнения: 3 770
Първа !  Party

Тази конструкторка да не ги прави сметките , като в килийните училища - с клечка в сандъче с пясък ? 3 месеца !!! Тя ако продължава така дали ще може април да започнете ?


# 2
  • Мнения: 762
А вие защо не се обърнете към друг архитект?Всъщност защо сте се обърнали точно към тази?

# 3
  • София
  • Мнения: 4 397
Мани не я знам как смята и какво прави  Tired
Тази ни е позната и ни беше правила друг проект много бързо го направи 5 пъти по голям от този и го узакони за 3 месеца.
Сега вече година и 3-4 месеца минаха и нищоооо. Към друг не можем да се обърнем, защото тя е правила проекта тя трябва да направи промените и дефакто мсе с вързани ръце. Ако имахме друг избор щяхме да се възползваме ама нямамее за съжаление.
Много пари сме дали за проекта и не може с лека ръка да ги прежалим и да търсим друг  #Crazy зависими сме от тази докато направи промените и тва си е  Close

Някой ако има предложения и идеи да казва, че ми иде да я  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 4
  • Мнения: 278
Запис и от мен. Чакам си техническия и оправяме линията.

# 5
  • Мнения: 189
А ние днес имахме среща с нашата архитектка, ще имаме 160кв.м, прие ни всички идеи и ще ни се обади да видим 3D-то скоро, но понеже ни е позната и като стана въпрос за пари тя го отложи за другия път. Бихте ли споделили за колко долу-горе да се настроим. То верно приятели сме, но сиренето си е с пари Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 2 255
А ние днес имахме среща с нашата архитектка, ще имаме 160кв.м, прие ни всички идеи и ще ни се обади да видим 3D-то скоро, но понеже ни е позната и като стана въпрос за пари тя го отложи за другия път. Бихте ли споделили за колко долу-горе да се настроим. То верно приятели сме, но сиренето си е с пари Rolling Eyes
зависи арх. всичко ли ще ви прави или само архитектурната част  newsm78
ние сме спазарили с нашата на 11 Е/м2 за всичко /пълен набор папки за внасяне/  Rolling Eyes

# 7
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Аз само със запис Blush

# 8
  • Мнения: 189
Честит Празник Винаги да сте Пияни от Любов    Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 2 641
Здравейте мили мами-строителки  Hug

аз пак ви изтървах...ама понеже вече няма накъде, ще съм много редовна и много ще разчитам на вашата помощ. Както съм писала строим къща на морето. Тоест построена е вече и остана вертикална планировка и настилки в къщата. Може би помните бях пускала снимки, къщата е със прозорци със зелен отенък и има морски изглед.

Та чуденките ми са следните:
  • цветове вътре. Не мога да намеря още правилната цветова гама за цялата къща. Нещо в екрю, резеда и много бледо синъо като че ли ми се върти...как ви се струва?
  • вертикална планировка. Имаме син на 13 м, който ще играе навън и ми се иска градината да е пригодена основно за това. какво ще ме посъветвате че трябва или нетрябва да правя?

Ами това като начало. Имаме чуденка и къде да поръчаме кухнята във Варна и парапета. Та ако има мами от Варна и имат успешен опит, моля за помощ.

# 10
# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Да се срамуваме дружно Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 383
Здравейте мили мами-строителки  Hug

аз пак ви изтървах...ама понеже вече няма накъде, ще съм много редовна и много ще разчитам на вашата помощ. Както съм писала строим къща на морето. Тоест построена е вече и остана вертикална планировка и настилки в къщата. Може би помните бях пускала снимки, къщата е със прозорци със зелен отенък и има морски изглед.

Та чуденките ми са следните:
  • цветове вътре. Не мога да намеря още правилната цветова гама за цялата къща. Нещо в екрю, резеда и много бледо синъо като че ли ми се върти...как ви се струва?
  • вертикална планировка. Имаме син на 13 м, който ще играе навън и ми се иска градината да е пригодена основно за това. какво ще ме посъветвате че трябва или нетрябва да правя?

Ами това като начало. Имаме чуденка и къде да поръчаме кухнята във Варна и парапета. Та ако има мами от Варна и имат успешен опит, моля за помощ.

Пусни пак снимки, че да пирпомниш.
Аз направих асоциация с къщата на скалите от филма "Мама миа", но предполагам, че твоята е съвсем друг стил.

# 13
  • Мнения: 187
Момичета, виждам, че имате опит с архитекти, конструктори и тем подобни. Аз и мъжът ми  правим едно проектиране на офис сграда, ще си строим нашите офиси основно, защото сградата не е голяма около 1000 кв.м. Проектирането започнахме лятото и се договорихме с архитектурното бюро за 14 евро на кв.м. , включващо разбира се всички проекти. Сега ми сервират едни завишени РЗП-та, едно било пред общината, което сме щели да одобряваме /то е около 850 кв.м./, друго било за плащане на тях - 1700 кв.м #Crazy Сега съм дала архитектурната част и конструкцията на надзора и  после ще трябва сериозни разговори с архитекта. Та въпросът ми е глупав, но все пак : РЗП-то по което плащате на архитекта си е РЗП-то, което фигурира в проекта , нали ?!

# 14
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
И аз да се присъединя към последното изречение във питането Simple Smile
Например раазбрах, че таванската част ти я смятат като разгъната площ, ако към нея води стълба. Външните площадки (през входа) смятат ли се пак за разгъната площ?

Общи условия

Активация на акаунт