Да живеем в хармония със себе си - 3

  • 39 681
  • 610
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 404
...обаче машината ми за хляб си я ползвам,някой знае ли от какъв материал се прави повърхността на контейнерите за печене?

От тефлон за жалост. Алтернативата е да ползваш хлебопекарната, докато се омеси и втаса тестото. После да го преместиш в подходящ съд и да го опечеш във фурната. Недостатъкът е, че трябва да го издебнеш преди да започне печенето или да забравиш да го извадиш.

.
Мдаа,май така ще процедирам вече,моята е от евтините,сигурно е тефлонова Confused
А машина като на Людмил трябва да се поръчва и да се чака за доставка,затова си мислех,че ако на Петя е от България,ще ми е по-лесно...,а и на Людмил е доста по-скъпа.
 asyalein ,аз съм пробвала на няколко пъти в различни съдове,но винаги ми мухлясват семената Rolling EyesБи ли споделила как точно приготвяш твоите?


# 61
  • Мнения: 3 988
Zojirushi BBCC-X20 или някой от предходните модели

http://www.zojirushi.com/ourproducts/breadmakers/bbcc_x20.html
http://www.bread-maker.net/Bread-maker-reviews/Bread-Machine-Rev … rushi-BBCCX20.htm <--- ето тук пише, че контейнера е нон-стик (non-stick pan)

А ето и малко разяснение за разликата между покритията.
Many Consumers are worried about the health risks of Teflon. ... Cookware is made with PTFE Non-Stick instead of Teflon, which is basically the same thing as Teflon, it's just not made by Dupont.The manufacturing plant/s that make the PTFE that is used in the ... Cookware do not use PFOA in the manufacturing process, which is what the articles about the health risks of Teflon have pointed out as being the health problem with Non-Stick Cookware.

# 62
  • Мнения: 557
Здравейте,

Доста се е развихрила дискусията, докато аз сладко съм си поспивала  smile3524

Да, ядем по 2 килограма кълнове на седмица с моя мъж - т.е. разделени по равно - аз изяждам 1. Използвам ги за шейкове, сокове и въобще където мога да ги набутам Simple Smile
Миналата година си ги правех аз. Използвах ето тези sprouter-и:
http://www.wheatgrasskits.com/sprouting/healthy_sprouter.htm
Ефтини са и са удобни. Имам два такива и още 4 буркана. В бурканите е по-лесно да се покълват зърна и бобови, а в трейчетата тези, които трябва да станат като тревичка.
Тази зима просто нямам време да ги покълвам сама, въпреки, че е много приятно да гледаш как расте семенцето, за което ти се грижиш. Да, ама аз си имам едно друго семенце на което трябва да обърна повечко внимание за момента  newsm30
Та сега си ги поръчваме и 1кг ни излиза около 25$. Ако си ги правим сами е далеч далеч по-ефтино...
Основно наблягаме на кълновете от слънчоглед, защото са ни най-вкусни, но ползваме и от елда, грах и пшеница. (Пшеницата, покълнала като тревичка - за сок)

За сокоизтисквачките: Нашата е тази: http://www.rawnutrition.ca/html/omega_juicer_8003___8005_.html?g … pgCFQMnGgod-ClVdw
Но най-добрата за цената си е тази: http://www.greenstar.com/index.asp

Сега да обясня защо.
При изцеждането на сок, най-важното е да се запазят всички витамини и минерали в него, които в зависимост от начина на изцеждане, могат да се загубят в доста големи количества.
Губят се поради окисляване т.е. вкарването на въздух в самия сок в процеса на изцеждане, също поради допир с метални части на уреда, както и при загряване на сока.
Най-разпространените сокоизтисквачки, които са с въртяща се метална цедка с много висока скорост за съжаление успяват да повредят сока и по трите параграфа. При бързото въртене се получава загряване на сока, което убива ензимите в него, а финната цедка вкарва прекалено много въздух в него. Сока става на пенесто пюре, вместо на сок.
С такава е много трудно да изцедиш зеленолистни.
Затова най-добрите са така наречените twin-gear. Те са като преса за зеленчуци и плодове и все пак са така направени, че пресата да успее да изцеди дори и зеленолистни. Обикновено частите им са основно пластмасови, много малко метал има в частите, които се допират до зеленчука или сока. Въртят се бавно, за да не загряват сока.
Така, че идеята на добрата сокоизтисквачка е да се доближава максимално до цедене на ръка. Просто пресата и е по-силна.
Другото важно нещо е, изцедения сок да се изпива до 15 мин след изцеждането му. След този период, поради окисляването, което се получава - се губят до 80% от полезните витамини в него.

petiai, питаш ме защо се налага да вземаме капсули като добавки към храната...
На този сайт: http://www.aliveraw.com/Articles.aspx има прекрасни статии по въпроса. Надали мога да съм толкова изчерпателна тук. Най-добре е човек сам да ги прочете и осмисли.

# 63
  • Мнения: 3 988
Аз малко спам ще заформя,  Embarassed но от толкова много време се каня да питам escorial за ника й. Единственото нещо, което знам да се казва така Ескориал е Кралският дворец с манастир и библоитека в Сан Лоренсо де Ел Ескориал на 45км от Мадрид. Все ми е било любопитно  Rolling Eyes на него ли си се кръстила?  Blush

# 64
  • Мнения: 557
Аз малко спам ще заформя,  Embarassed но от толкова много време се каня да питам escorial за ника й. Единственото нещо, което знам да се казва така Ескориал е Кралският дворец с манастир и библоитека в Сан Лоренсо де Ел Ескориал на 45км от Мадрид. Все ми е било любопитно  Rolling Eyes на него ли си се кръстила?  Blush

Аха. Точно! Simple Smile
Само, че той май се казва EscUrial или се бъркам?

(Още в 10ти клас по история учихме за тоя дворец и от тогава ми се е запаметило името му Simple Smile )

# 65
  • Мнения: 3 988
Пишат го escOrial, но може да се произнася по-различно, не знам.  Grinning
http://www.google.com/search?name=f&hl=en&q=escorial

# 66
  • Мнения: 179
Да,като чета вашите отговори от странство стигам пак до същия извод за това ,че пазара се развива адекватно на потребителското търсене и обратно
като се сетя с какви куфари с био-продукти сме се мъкнали по летищата
или как сме пълнили колата не с подаръци,а с "манджа",защото тук е оскъдно предложено или го няма никакво това "био"
сега вече е малко по-различно,но си остават еоните разлика

Ескориал,
за пресата, която си показала и идея съм нямала ,че такова животно съществува
моята разбира се от вида с метална цедка/и тази професионалната също/
кой ще си играе по заведенията да цеди големи количества като за в къщи
даже и нея едва успях да поръчам преди 4 г
благодаря за безценната информация   bouquet

за хлебопекарна и аз бях ровила преди време и то точно във бг-мама
проверих какво има на пазара
определено все още избора е малък,да не говорим за покритията/вече може и да има без тефлон/
моята фурна пече хляб,но още не съм я пробвала,обещали са ми зърно и тогава ще видим какво се случва
харесвам квасен хляб със семена

# 67
  • Мнения: 12
Добро утро, Grinning,ЕСКОРИАЛ,
днес се порових в нета ,ама че Монреал бил много интересно местенце.Особенно с подземния град,а вие какъв език исползвате английски или френски.За децата е страхотно да говорят няколко езика,развиват им се мозъчетата доста добре.Само не открих каква е часовата разлика с BG.? Hug

# 68
  • Мнения: 12
Петя,
това зърно ръчно ли си го мелиш?
Как правиш квасен хляб със семена?

# 69
  • Мнения: 557
Doli76 Ще ти отговоря на ЛС, че да не разводняваме темата.
Трябва да сме коректни към хората, които искат да намерят ценна информация тук.

# 70
  • Мнения: 3 869
Понеже сме пак на тема храна, бързам да питам, да не изпусна намалението  Wink

Ескориал, като натуропат какво мислиш за даването на мляко и млечни продукти на деца? В какви количества? От какво мляко?

На път съм да предложа на сина ни модел на хранене, който коренно се различава от масовия, но който вярвам, че е подходящ за него и за това, което е дошъл да прави. Все пак ще има хиляди въможности да се сблъска с масовия модел и сам да прецени по-късно как и какво, но поне искам да му дам едно здравословно, енергийно богато начало.

(засега проявява интерес и истинка страст само към сурови сочни плодове - ябълки и круши, манго не смея да предложа още понеже не е от нашите ширини, за цитросите същото важи)

# 71
  • Мнения: 557
Meg! Аз не съм натуропат Simple Smile Учила съм, но само някои курсове, не всички необходими.

За мен и моето семейство, аз подкрепям изцяло изследванията и препоръките на Hippocrates Health Institute.
Там твърдят, че единственото подходящо за човека мляко е човешкото. Кравето мляко е направено за телето, козето - за козлето. Нашите тела може да имат сходство с техните, но със сигурност нямаме еднакви нужди. Затова и тяхното мляко не е направено като за нас.
Във всяко едно нещо (храна имам предвид) може да се намерят полезни и неполезни вещества и свойства. Но в крайна сметка важен е общия ефект от продукта. Дори и в хероина може да се намерят някакви антиоксиданти, но това не го оправдава за масова употреба.
Та, по повод млякото, смятам, че наистина майчиното мляко е най-доброто. Едно дете може да бъде кърмено колкото дълго то си поиска и мисля, че това е най-правилния вариант. Чувала съм за случаи на кърмене до 7 години. Даже по новините имаше репортаж.

Ето две статии за млечните продукти:
http://www.aliveraw.com/Articles/Milk%E2%80%99s-Deception/ItemId/161.aspx
http://www.aliveraw.com/Articles/The-Dangers-Of-Casein/ItemId/131.aspx


Ако мислиш, че си намерила подходящия модел за хранене на сина си - действай! Какво като се различава от масовия модел. Както споменах вече - най-важно е да има голямо разнообразие от пресни, сурови, естествени храни. Така детето само ще избере правилната.

Иска ми се да споделя:
Аз не смятам да захранвам Карина. Достатъчно пюрета съм тъпкала на предишните бебета. Достатъчно каши и бурканчета съм купувала от магазина и съм си тровила нервите когато не искат да ги изядат, защото трябва да хвърля отвореното бурканче. Да не говорим, че вечно готвех три различни кухни - бебешка, не толкова бебешка, и пържоли... Simple Smile
Тоя път едно пюре няма да дам и една каша няма да направя.
Каквото има на общата маса - нека си вземе сама.
Естествено, няма да и позволя на 6 месеца да яде едро нарязана салата, но да смуче парче плод - защо не?
Мисля, че децата абсолютно сами могат да се захранят, гледайки възрастните и подражавайки им. Те са част от моето семейство, съответно трябва да свикнат с нашите хранителни навици, а не да имат своя си схема. Моята роля ще бъде само да предпазя Карина от евентуални случки с неподходящо нарязани храни за възраста и. Но да и давам на сила нещо....и още повече - да я слагам да яде отделно от нас, на нейния си стол и по различно време - мисля, че това е грешно.
Представям си захранването горе долу така: Тя сяда с нас на масата и ако има желание си щипва по нещо от чинията ми. Като попорасне даже и собствена чиния може да си има.
А през цялото останало време - кърма. Докато не започне сама да се нахранва с взетото от масата - ще се донахранва с кърма.
И пак да повторя - това са моите изводи, след като съм гледала вече две деца и знам какви са общоприетите нагласи. Не насилвам никой да ги следва Simple Smile

# 72
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Момичета със голямо удоволствие ви чета   bouquet  bouquet
Еscorial, точно така се само-захрани моята мъничка..Без стрес и тревоги, бе никакви нежелани реакции от стана на храните..и до сега обича да пробва и да експериментира...

# 73
  • У дома
  • Мнения: 1 741
  bouquet

# 74
  • Мнения: 925
Ескориал, тъкмо тези дни си мислех да те питам за захранването на Карина, а ти си ме изпреварила  Laughing
Допада ми моделът, който си решила да приложиш.
Мег, би ли споделила и твоят режим за захранване на Мартин?

Май всички си мислим за Калида тези дни... Thinking

За семената за покълване - откъде ги вземате? Примерно люцерна и др.?
А сега с тези прясно изцедени сокове отново ми разбунихте духа Crazy Не си ли говорихме в началото на първата тема още, че плодовете е добре да се консумират цели, за да може плодовата захар да не влиза самостоятело в организма (както би станало, ако се пие само плодов сок), а да е съчетана с фибрите, целулозата и пр. на целия плод?

Общи условия

Активация на акаунт