Необходими ли са помпите?

  • 2 439
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 233
Изцеждахте ли кърма докато кърмите, за да имате. Или имахте много и затова изцеждахте? Може ли без изцеждане?

# 1
  • Мнения: 1 554
използвах помпата,когато бяха напрегнати гърдите и ако имах работа на вън, изцеждах за да се нахрани бебето Peace

# 2
  • Мнения: 1 485
Необходима е на който има-аз нямах Cry

# 3
  • Мнения: 2 803
Имах много кърма, но на ръка ми беше по-лесно, от помпа ме болеше.

# 4
  • София
  • Мнения: 280
В началото я ползвах, после свикнах да се изцеждам с ръце.

# 5
  • Мнения: 636
изцеждане на кърмата - кога е необходимо -

 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21129.0

# 6
  • Мнения: 1 629
аз си купих помпата главно за болницата, защото не знаех как стоят нещата с кърменето там. Доста я използвах там, но после разбрах удобството на изцеждането с ръка Peace

# 7
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Имах много кърма, но никога не съм цедила-със или без помпа. Единствено преди сукане леко на ръка под течаща топла вода изцеждах първите еда-две струйки, за да може беба да захапе(иначе беше като волейболна топка гърдата-кръгла отвсякъде и малката не можеше да я захапе)Отбих я без да ползвам лекарства и без да се цедя също. Не съм имала проблеми-нито мастити, нито други. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 535
Не съм ползвала.
В началото, ако ми бяха много напрегнати гърдите изцеждах малко на ръка колкото да облекча.
Разчитам на бебето да си изсуче колкото и когато иска  Peace

# 9
  • Мнения: 454
На мен помпата ми беше полезна. Естествено, можеш да си я спестиш и да се изцеждаш на ръка, но аз предпочетох помпа. Иначе без цедене, според мен поне, няма да минеш. Все ще ти се наложи, поради една или друга причина.

# 10
  • Мнения: 9 814
Еднозначен отговор няма.
На мен не ми трябваше помпа, кърмех година и малкото кърма, която ми оставаше цедях на ръка.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Моето дете не засука и ми беше необходима.Набавих си я впоследствие/не предварително,защото не предполагах че ще ми потрябва/.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 139
На мен ми беше необходима.Особено в болницата имах голяма нужда,тъй като бях със запушени канали,гърдите ми се препълваха и ставаше страшно.Бебчо си сучеше много добре,но количеството кърма беше много голямо и трябваше да облекчавам положението.

# 13
  • Мнения: 249
Аз ползвах в началото, докато се регулира кърмата и то за облекчение, не съм замръзявала. После вече не ми е била необходима. И на мен на ръка ми беше по лесно. Още кърмя и не съм имала мастити, запушвания и т.н

# 14
  • Мнения: 636
На мен никога не ми се е налагало, и с двете деца. Единствено съм облекчавала преди кърмене, за да не хвърчи на фонтан, но това не го броя за изцеждане. И на ръка не виждам защо трябва да се изцежда. Това са много грешни порочни съвети да се доизцежда всичко след кърмене. Наистина не мога да схвана идеята. Моля, някой ако може да ми обясни защо трябва да се прави.

Общи условия

Активация на акаунт