Има ли кърмачки с псориазис?

  • 741
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 315
Здравейте мами,
интересува ме дали някоя мама, която кърми е с псоризис и как се лекува, докато кърми. Моя псориазис доста се обостри и вече незнам какво да го правя. Искам да направя облъчваща терапия със UV лъчи, но незнам дали няма да навреди нещо на кърмата, а от там на бебето. Моля, ако някой има опит да сподели.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нищо няма да й стане на кърмата от УВ-лъчите, проведи си спокойно лечението, щом ти върши работа.
Вземаш ли някакви лекарства по принцип? Ако се притесняваш да ги взимаш заради кърменето, може да се провери доколко са съвместими и дали въобще създават някакъв проблем или можеш спокойно да си ги ползваш, докато кърмиш.

# 2
  • Мнения: 315
Нищо няма да й стане на кърмата от УВ-лъчите, проведи си спокойно лечението, щом ти върши работа.
Вземаш ли някакви лекарства по принцип? Ако се притесняваш да ги взимаш заради кърменето, може да се провери доколко са съвместими и дали въобще създават някакъв проблем или можеш спокойно да си ги ползваш, докато кърмиш.
Нищо не взимам.Тук докторите не са много компетентни и като ги питам вдигат рамене и ми казват, по добре да не взимам нищо докато кърмя. Но впрочем те лекарствата до сега не са ми помагали, така че придпочитам терапията. Всяка година като я правя ме държи чиста до следващата зима и тогава пак я правя...

Общи условия

Активация на акаунт