Списък на фобиите

  • 7 655
  • 119
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 17 546
Действително ли получавате сърцебиене, изпотявате се, разтрепервате се, завива ви се свят и изпитвате неконтролируемо желание да избягате моментално
Когато купихме апартамента си преди 10 години, от старите собственици беше останал един диван в трапезарията. С мъжът ми се въоръжехме да почистим оставените от предишните обитатели боклуци, като на доста места под изнесените мебели имаше трупове на големи черни хлебарки, преди да започнем основен ремонт. По повод почистването и знаейки, че тези същества са били в изобилие в този дом, се облякох в анцуг, който напъхах в дългички, почти 3/4 чорапи, за да не влезе нещо и нахлузих гумени ръкавици, защипани с ластик. На косата кърпа и на врата "шалче" от тензух. Това бяха "оръжия" срещу евентуални буболечки. Награбих прахосмукачката и започнах чистенето, преместих дивана и от там изпълзяха N-броя живи, мърдащи твари... Когато мъжът ми ме намерил, чувайки равномерно бучене на висящата ми в ръката четка на прахосмукачката, съм треперела неистово, а сълзите буквално се леели от очите ми! Тогава ми повярва... Аз нямам ясен спомен как съм достигнала до това състояние. Embarassed
Dona, никак не е приятно и осъзнавам, че може да е смешно в очите на хората, но това е проблем, а не глезотия за съжаление. Tired

# 76
  • Мнения: 95
и аз с тези хлебарки..и по точно да не ми влязат в някое уше..имам спомен,че много,много отдавна гледах един филм,в който главния герой спа на открито в някаква пустиня и там му се вмъкна една буболечка в ухото,после закуси с тъпанчето му и къде ли не се разходи...ужасно ми е само като си го спомня  Sick  повярвайте ми от тогава имам навика вечер когато заспивам да си придърпвам или завивката или косата през ухото...просто такова ужасно чувство,че може да ми се случи нещо такова не съм изпитвала никога  Cry

# 77
  • Мнения: 2 401
и аз с тези хлебарки..и по точно да не ми влязат в някое уше..

Не искам да ви шашкам, но познавам такъв човек, работеше на кораб. Отиде на ушен лекар, защото почнал да недочува. Доктора се облещил, намерил и в двете ушета по една. 
Балу, и другите мацки, нали не ми се вързахте  на закачката по-назад. Дано не е била дебелашка.
И да, ако е толкова сериозно положението наистина  може би е добре да се поработи по проблема. Предполагам сте гледали по Дискавъри, имаше  филмчета как се лекуват фобии - с преки срещи с "врага".

# 78
  • Мнения: 17 546
Предполагам сте гледали по Дискавъри, имаше  филмчета как се лекуват фобии - с преки срещи с "врага".
Гледах Tired Някои успяха, други - не. Страхувам се, че ще съм от вторите, ако направя опит да преодолея това нещо.  Cry

# 79
  • Мнения: 200
Имам ужасна фобия не само от хлебарки, но и от всички буболечки с твърди крила Sad А хлебарка като видя нито мога да я гледам, камо ли да я убия (не че ми е жал, а ужасно ме е гнус), просто съм имала неприятни (меко казано) случки с тях-падали са ми по гърдите, опръсквали са ме като ги убия, веднъж една беше почнала да ражда върху гъбата за миене на съдове, а друг път пък бяха пръскали във входа на блока и имаше буквално навсякъде котила от милиарди хлебарки. Просто в такива моменти ми се иска да изляза буквално от кожата си.Абе УЖАС!!!! За мен те са единственните гадни твари на този свят от които няма нужа майката природа  Sick А има едни дето ги дават по онова риалити "Страх", които са едни бразилски ли незнам, които съскат и са огромни и миришат... Sick Sick Sick Sick Sick

# 80
  • Мнения: 63
От всякакви многоножки,най-ече паяци Sick

# 81
  • Мнения: 1 840
[
Предполагам сте гледали по Дискавъри, имаше  филмчета как се лекуват фобии - с преки срещи с "врага".

При мен не помага.  Sad  Ама хич.

Имам си две фобии. Едната е от катастрофа. Всеки път, когато се налага да пътувам, е истинско изтезание за мен. А се налага да пътувам често. През цялото време все едно седя на тръни и като вперя едни очи в пътя... - когато ме возят, се напрягам повече, отколкото когато самата аз шофирам. Има моменти, когато направо изпадам в паника по време на път, започвам да треперя, да плача, сърцето ми се качва в гърлото. И с времето се засилва тази фобия, вместо да отслабва. Ще дойде време, когато няма да имам смелостта да се кача в кола. Прекалено често се случва вече, за да си мисля, че страховете ми са неоснователни. Пътищата са осеяни с надгробни паметници. И все си мисля - и тези хора са си мислели, че ще стигнат там, закъдето са тръгнали. Когато ми предстои пътуване, започват да ме притискат натрапчиви мисли от рода: Дали си виждам децата за последен път? Кой ще ги гледа, ако с нас се случи нещо? и пр.  Crazy Не ми се ходи никъде вече с кола, предпочитам пеша. И чакам някой вече да измисли телепортирането.
Вторят ми неконтролируем страх е от изнасилване. Когато се озова в затворено пространство с непознат мъж, пак ме наляга паника, ужасно безпокойство, сърцебиене, учестено дишане и несъзнателно търся изход за отстъпление.
А никога не съм преживявала нито едното, нито другото - единствено в ума си. Да пази Господ!

# 82
  • Мнения: 3 447
Dona, никак не е приятно и осъзнавам, че може да е смешно в очите на хората, но това е проблем, а не глезотия за съжаление. Tired
Изобщо не е смешно, уви. Знам какво е, затова попитах за физиологичните симптоми, защото те показват наличието на фобия (а не нормалната погнуса от хлебарки, примерно).

# 83
  • Мнения: 6 039
Моят ужас са пластмасовите копчета, плъховете и мишките.

# 84
  • Мнения: 17 546
Моят ужас са пластмасовите копчета
Четох някъде за жена, кото изпада от ужас при вида на дреха с каквито и да е копчета. Беше описана като една от най-странните фобии.
Съжалявам! Hug

# 85
  • Мнения: 830
Страх ме е от паяци, ама много ме е страх  Rolling Eyes

# 86
  • Мнения: 8 999
Страх ме е от самолетни полети на дълги разстояния. Не знам защо, ако полетът трае 3-4 часа, не ми е толкова свито сърцето.

# 87
  • Мнения: 2 161
Имам фобия от пернати.

# 88
  • София
  • Мнения: 2 160
Фобия имам единствено от тесни пространства , всичко друго ми е обикновен човешки страх Mr. Green

# 89
  • Мнения: 27
Имам страх от насекоми, вълноломи и всякакви огромни бетонни сгради и съоръжения (язовири например)- странно е  Thinking .

Общи условия

Активация на акаунт