Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора

при семейството ми

Това ми е въпроса.Кога детето тръгна ясла/градина и колко време след това се върнахте на работа?Майчинството ми свършва другия мес.Не знам как ще я кареме. ooooh!Дъщеря ми тръгна на ясла септември,с идеята да свикне до като аз съм в къщи,да се адаптира и т.н.Ама не стана.Почна да боледува много.Една седмица на ясла,2 в къщи.И я спрях.От декември не е ходила.Мислим да я пуснем март.Искам,не искам- няма на къде  ConfusedПроблема е обаче че аз трябва да си търся нова работа.Не знам дали да го правя.Все си мисля че пак ще е същото,а как да седим без пари.А кой работодател ще ме търпи ако е така както до сега? #CrazyБаби нямаме дето да я гледат,ако аз работя.Всичките ми приятелки така ме окуражават  ooooh!До 4-5тата год как съм можела да си мечтая да тръгна на работа  Sick
Та за това искам мнението ви.Да си търся ли работа  newsm78 КАкво бихте ме посъветвали  Hug
Цитирай

sofia

Здравей!Мога да ти кажа как беше при мен.И двата пъти ми се наложи да тръгна на работа още докато децата бяха малки.С баткото трябваше да си намеря нова работа,понеже не ни стигаха парите.Той тръгна на ясла,ходи известно време до обед и после по цял ден.Естествено се разболяваше много често и ми се налагаше да измислям разни неописуеми схеми кой да го гледа-аз,майка ми ,свеки/и двете са работещи баби/.Но с времето нещата си дойдоха на място.С малката се върнах на работа,когато тя беше едва на 6 месеца.Взех детегледачка/позната на свеки/,която се оказа много точна и добра жена.Половината ми заплата близо отиваше за нейната заплата,но изкарахме някакси.На 2 години тръгна на ясла.Сега вече не ми е проблем,ако е болен някой-взимам си болнични и си ги гледам.От сърце ти желая късмет и знай,че ще се справиш!
Цитирай

Здравей, Панева, ти беше с болното дете с многото ангини в Здравния, ако се не лъжа.
Имам две деца- на 9 и 3 години. С първото заработих от как навърши месец почасово, а като стана на 4- за цял ден, с второто- с навършени 9 месеца. И двете ми деца са гледани от бавачки, голямото тръгна за кратко на ясла и съжалих няколко пъти, спрях го след три седмици и сериозни поражения /не ми се спомня/ и изчаках за градина. С малкото не съм и помисляла да почвам с яслите. Ползвам и в момента програмата "В подкрепа на майчинството", от където държавата плаща МРЗ и осигуровки на бавачката, а аз само доплащам, съгл. уговорката. Никакви болести, децата щастливи и спокойни. Малкото всеки ден е навън на площадката и на полянките да у нас, храни се с каквото намирам наистина за здравословно.
Ако ползваш такъв вариант- и детето ти няма да боледува често /програмата е до три години на хлапето/, и ще можеш да работиш, без да си в болнични перманентно и да те изхвърлят на първия месец. Знам какво е, била съм от страната на работодателя и знам как се назначават всички нови по чл.70 от КТ- удобно за уволнение от всякъде, без защити.
Цитирай

София

Върнах се на работа след като ми изтече майчинството (2 год) и веднага си взех неплатения отпуск по майчинство (6 месеца). Когато реално започнах работа сина ми беше на 2 и половина години. На ясли твърдо бяхме решили да не го даваме. Едва го записахме за детска градина. Половин година (до тръгването му на детска) правихме сложни еквилибристични упражнения. Мъжа ми е на смени, така че когато той почиваше - го гледаше той, в останалото време - с мен на работа. Бабите ни са далече и двете работят. Инцидентно се е случвало за по 1-2 дни да дойдат да го гледат те. Не, че ми беше лесно да работя с детето, но се справихме. И шефа ми е свестен и ми влезе в положението. Случвало се е, докато имам среща с клиенти шефа  hahaha да чете на сина ми приказка или да играят на колички.  Laughing Сина ми вече ходи на градина - с много рев тръгна, но вече сутрин бърза да не закъснее за децата.  bowuu
Решението си е твое. Но незнам за семейство, на което втората заплата да му е излишна въпреки доходите. Ние сами си гледаме детето и не сме от бедните, но пак предпочетох все пак да се върна на работа. Целта ни беше да успеем да се справим с детето без баби и ДГ до 3 годишна възраст. Вярно е, че много болeдуваше първите 3 месеца - 1 седмица в градината и 1 вкъщи. Но сега (да не казвам голяма дума) се позакрепи. За децата на тази възраст градината е и полезна.
Цитирай

Аз пуснах малкия на ясла на година и пет месеца, като през това време си ползвах платения отпуск, който ми се беше насъбрал. След това си тръгнах на работа. Но нямам проблем да ползвам болнични, както и да си вземам дни, когато ми се наложи. В този смисъл за сега срещам голямо разбиране в службата. Освен това имаме и не толкова ангажирана баба, която е винаги насреща  Blush
Цитирай

Насред хаоса

След като ми изтече майчинството с голямата, се върнах на работа след месец. И после се започна - хреми, пневмонии, ужас. Понеже и аз нямам свободни баби, взимах болнични. След майчинството с малката се върнах точно на другия ден и историята започна да се повтаря. Пак взимах болнични. Добре, че шефът ми по това време беше разбран човек, та не правеше проблеми за такива неща. Преди време намерих най-доброто решение за себе си - напуснах фирмата, работя си от къщи и децата си стоят при мен.
Много е труден изборът, който трябва да направиш. Пожелавам ти успех, каквото и да решиш, и много здраве за детенцето ти.
Цитирай

Е, това как аз съм го направила на теб няма да ти помогне, предполагам, но ще ти кажа:
Голямата дъщеря я записах на ясла на година и половина.Не можах по-рано, защото приема в ОДЗ е през септември само, а предния септември тя не беше проходила.  Laughing Нейният първи ден в яслата беше и моят първи работен след майчинството.Не съм я прибирала за по 2-3-4-5 седмици.Т.е.-не съм я спирала, но се бяхме споразумяли с майките, че за сопол няма да спираме децата.За два месеца си обмениха де що имат да си обменят и до края-всички здрави са били с малки изключения и то несериозни.Малката я дадох на детегледачка на 6-7 месеца и започнах нова работа.От септември е на ясла и тя,два пъти е боледувала в рамките на нормалното.
Сега....всичко може да стане-може да боледуват през ден, може и да е, може и саксия да ми падне, може аз пък да се тръшна.Затова си движа задачите, работя си , пък като се случи-случи се, ама предварително да си казвам-емиии, то може да боледува, може и аз да боледувам, после съседката може а накрая и майка ми-я по-добре да не почвам работа направо...до никъде... Tired
Цитирай

Започнах да работя от вкъщи почасово, когато синът ми навърши 5 месеца. На година и половина тръгна на ясла, а аз се върнах към редовното си работно време. В яслата боледуваше по-често през първата година.Тази, Слава Богу, е боледувал само веднъж.
Цитирай

на майната си

Върнах се, когато малката беше на 6 мес. - тогава майка ми не работеше - водех/взимах. На годинка и 1 месец тръгна на ясла.
Когато боледуваше сериозно - аз си я гледах. Тръгна на ясла пролетно време - първата година ми се стъжни живота, но си изгради имунитет детето и после нещата се поуспокоиха.
Цитирай

Седях си в къщи 6 г., точно защото детето боледуваше непрекъснато.
Но можех да си го позволя тогава. Сега вече не боледува толкова
и спокойно почнах заработа.
Цитирай

при семейството ми

Ами и аз се замислям за варианта с детегледачката,след като прочетох и мненията ви май още повече се навивам.Може би така ще е най-добре.Все бях за градините,защото детето контактува,но поне до 3 год може да е по добре така.По принцип ние живеем с свекърва ми,но смятаме да се изнасяме на квартира.А и аз на нея не мога да разчитам,нямам и никакво доверие.За това и тя отпада и казах че нямаме баби. ooooh!
Judy аз бях в здравния- да,с детето дето е все с ангина.От както не е на ясла от декември не се е разболяла,а сме на вън постоянно.Дори днес бяхме на вън.Тъкмо се прибрахме.Права си за всичко и мисля довечера да го обсъдим този вариант.Би ли ми казала нещо повече за програмата "В подкрепа на майчинството".Срам ме е да питам направо,но не знам нищо за това.Към кой трябва да се обърна,къде се подават документи.Предполагам жената която ще гледа детето трябва да е пенсионер или няма значение?Аз си я избирам,нали?Съжалявам за глупавите въпроси,но нищо не зная. Sick
Цитирай

при семейството ми

Започнах да работя от вкъщи почасово, когато синът ми навърши 5 месеца. На година и половина тръгна на ясла, а аз се върнах към редовното си работно време. В яслата боледуваше по-често през първата година.Тази, Слава Богу, е боледувал само веднъж.
Ulia,какво намираше почасово?Питам защото все попадам на едни глупави обяви,дето само искат да ти вземат парите. ooooh!
Цитирай

И мен този въпрос много ме интересува. До скоро бях сигурна, че искам да пусна сина ми на ясла, но вече май не искам толкова много. Страх ме е от болести, от това, че са много деца в една група и се съмнявам персоналът да успява да ги следи дали са яли, пили вода, дали се бият и т.н.

За работа от вкъщи съм мислила за докторантура. Аз живея във Велико Търново, тук във Великотърновския университет е 3 или 4 години, стипендията е 450лв, сключва се граждански договор. Аз в момента уча магистратура, но когато я завърша, ако не сме намерили вариант или категорично съм се отказала от яслата, ще мисля в тази посока, макар че не ми е мечтаната професия, а и парите не са много.
Цитирай

В офиса се върнах, когато детето беше на две и ходеше на ясла
реално работя от както детето беше на 2 седмици,
Реме, да това са новите докторантски стипендии +  правото да работиш на 4 часа, това до преди 3 години не беше разрешено
Цитирай

Беше на 5 месеца, но ние сме със собствен бизнес и когато ми се наложи  отсъствах,  и до днес така.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора