Не иска да спи в яслата

  • 2 017
  • 23
  •   1
Отговори
Дъщеричката ми е на 2 г. 4 мес. и в детската ясла не спи по повече от 1 час. Вчера ме сгащи възпитателката и ми заяви, че ако още веднъж се повтори това - да спи малко и да събуди и другите деца, щели да изгонят детето ми, защото не знаели какво да правят?!
Потресена съм, защото ако те с 20 г. педадогогическа практика не знаят какво да правят, аз ли да знам?
Факт е, че детето е за 5ти ден на ясла и все още не е свикнало с режима, но днес ще отида да я взема със страх, защото може би отново ще ми чупят стойки.
Моля ви, дайте съвет какво да правя!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
А по принцип вкъщи колко спи? Трябва и време да свикне.
Може да предложиш като се събуди да я пуснат да си играе тихичко и да не събужда друтиге деца.
С мен така процедираха в детската градина Simple Smile

# 2
  • Мнения: 800
Не се впрягай на лелките, просто ги помоли да се грижат за детето по-добре, гледай да си усмихната докато говориш и да споменеш че разчиташ на техния опит и т.н. Аз бях в подобна ситуация миналата седмица, дори ме обявиха за "най-безотоворната майка, която са виждали", защото давам на сина си биберон?! (Детето ми няма 2 години, откакто тръгна на ясла, явно заради стреса се пристрасти към биберона, за който почти не се сещаше преди.) Не се притектявай, не могат да изгонят детето, длъжни са да се грижат за него и да го забавляват докато другите спят, за да не ги събужда. В първите месеци в яслата имаше 3-4 дечица, които не спеха следобед, лелките играеха с тях в другата стая, за да може спящите да не чуват ...

# 3
  • Мнения: 2 960
 rete  ,честно казано за първи път чувам за такива криви възпитателки. Shocked
И какво да прави детето ,като спи по толкова...
А казваш ,че 5-ти ден е на ясла.При вас не изискват ли постепенно "свикване"с яслата.Примерно-първата седмица по два часа да остава,после до обяд ,после се опитват да я сложат да спи....и така постепенно да се адаптира детенцето.

# 4
  • Мнения: 2 110
Моя син също не желаеше да спи на чуждо място. Поговорих тогава с госпожите и с него и го научиха да си лежи без да говори/т.е. да пречи и буди другите деца/.

# 5
В къщи спи по 2-3 часа. Днес пак ми направиха забележка. Надявали се другата седмица да е по-добре, но ако не е.... И се прибра в стаята възпитателката. Така и не се появи докато я обличах.
Там са на походни легла и детето ми казва, че леглото скърца. Тя спи леко и предполагам, че това скърцане я смущава. ОТделно там не се уморяват особено и това е фактор.
Надявам се в понеделник да успея да им се усмихвам достатъчно...

# 6
  • Мнения: 301
Ще поспамя малко, ама ми е интересно (сина ми не е ходел в ясла) могат ли да изгонят детето ти от ясли защото не спи??? ooooh! Не ми се вярва но знае ли човек  #Crazy

# 7
  • София
  • Мнения: 6 360
В къщи спи по 2-3 часа. Днес пак ми направиха забележка. Надявали се другата седмица да е по-добре, но ако не е.... И се прибра в стаята възпитателката.

аз бих й направила на нея забележка, че не е осигурила следобедния сън на детето ми! как така тя ще ти прави забележка за поведение на детето през времето, през което то е в нейните ръце?!! ебати наглите.
тая ясла директорка няма ли?

моят син вече цял месец не могат да го убедят да спи, което им отчитам като голям минус, но никой не ми е отправял ултиматуми да си го прибирам, а тая вашата възпитателка и нагла - един час почивка от децата не й стига явно. това е безумно, да изискваш организма да се подчинява на твоите желания! утре ще поиска да организираш детето да се изаква точно в 10:45 сигурно, щото така им е режима?

на твое място не бих се усмихвала пред такава очебийна наглост, а бих скръцнала със зъби, при това на по-високо ниво.

# 8
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
За яслата нямам спомени, но в детската градина нито един ден не съм спала следобяд - само си лежах там. И синът ми сега не искал да спи, но учителката лягала с него и така заспивал. Тъй че ги сложи на мястото им тия "възпитателки" - това им е работата, ако трябва говори с директора.

# 9
Благодаря ви за подкрепата! Прави сте, съгласна съм с вас. Като цяло никога не си трая, но при тая липса на места в градините се стреснах по кой път да тръгна. Много се притеснявам, ако се обърна към директорката, нещата да не станат още по-лоши. Една от лелките ми намекна да не се обаждам много много, а само да се усмихвам и да си трая.
Но докога да си траем?

# 10
  • Мнения: 2 478
Една от лелките ми намекна да не се обаждам много много, а само да се усмихвам и да си трая.
Но докога да си траем?

Абсурдно е да си траеш,когато става въпрос за толкова безумно отношение от страна на персонал в ясла.
Моят син не можа въобще да се приспособи,а дори и да беше пак нямаше да спи в яслата.
Но въпреки това,персонала беше много любезен и се стараеше да създава комфорт на детето и родителите му.
Но не знам как педагог се прави ,че не разбира,че цялата ситуация е нова и стресова за детето и реакцията му е съвсем адекватна.

# 11
  • Мнения: 2 310
Как можеш да кажеш на едно малко дете колко време да спи следобед?Какво е това грубо и безумно отношение?!

Когато тръгна на д.градина ,дъщеря ми не искаше да спи там.Дори е започвала да пищи,когато лелите са искали да я сложат да легне.Това продължи доста дълго време и аз ходех да я вземам на обед.И един ден мед сестра ме видя и ми каза "Госпожо ,спрете да идвате по обед за детето,ние си имаме начини,ще се оравим,да не мислите ,че вашето дете само е отказвало да легне?"

И така спрях да ходя по обед,детето свикна да спи там(е,колко спи е друг въпрос,лежи и си кротува).

Те какво искат -за 5 дни детето да им свикне с режима и изискванията?!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Милото .. как ще спи на походно легло???
Има ли други ясли с такива легла?  #Crazy

# 13
  • Мнения: 566
Моя син също не желаеше да спи на чуждо място. Поговорих тогава с госпожите и с него и го научиха да си лежи без да говори/т.е. да пречи и буди другите деца/.
при нас е същата ситуация, повече от 5 месеца не искаше да спи на яслата, но отскоро започна да спи по-малко.
Те затова са там да гледат децата, ако някое не иска да спи да се занимават с него, а не да пия кафета, да пушат цигари и да клюкарстват Close

# 14
  • Мнения: 281
Мисля,че наистина това е техен проблем,на лелките.Не можеш да го накараш да спи от разстояние толкова колкото на тях им се иска.Въпрос на време е да свикне и това да стане,но определено не зависи от теб. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт