Полови хормони - Естрадиол, Пролактин, Прогестерон

  • 158 511
  • 163
  •   1
Отговори
# 90
Здравейте момичета!От известно време чета коментари по темата,прочетох доста компетентни отговори и си мисля,че може би ще ми помогнете,ако дадете някъкво мнение от личен опит на лабораторните ми изследвания:LH-5.81референтни стойности1.9-12.5,FSH-5.20 при реф.стойн. 2.5-10.2, Estradiol 338.6 при реф. стойности 46-607 направени са на 4-ти ден от цикъла и Progesteron 73.13 при реф.стойн. 10.62-81.28 направено на 21 ден от цикъла.

# 91
  • София
  • Мнения: 7 097
Здравейте момичета!От известно време чета коментари по темата,прочетох доста компетентни отговори и си мисля,че може би ще ми помогнете,ако дадете някъкво мнение от личен опит на лабораторните ми изследвания:LH-5.81референтни стойности1.9-12.5,FSH-5.20 при реф.стойн. 2.5-10.2, Estradiol 338.6 при реф. стойности 46-607 направени са на 4-ти ден от цикъла и Progesteron 73.13 при реф.стойн. 10.62-81.28 направено на 21 ден от цикъла.

Добре са  Peace

# 92
  • Мнения: 1 890
Да попитам,къде в Плевен могат да ми направят изследване на половите хормони. Имам проблем с цикъла от 2 месеца-не ми идва,а АГ ми изписват само Дуфастон за предизвикване на цикъла,без никакви изследвания.

# 93
  • София
  • Мнения: 2 908
Ами във някоя от лабораториите,надявам се,че има такива,все пак Плевен не е малък град. Peace

# 94
  • Мнения: 2 111
Да попитам,къде в Плевен могат да ми направят изследване на половите хормони. Имам проблем с цикъла от 2 месеца-не ми идва,а АГ ми изписват само Дуфастон за предизвикване на цикъла,без никакви изследвания.
Хормони съм изследвала в клиниката"Авис Медика" и в Ин витро центъра.
В "Екзакта медика" също може.
Авис медика

ин витро център

# 95
  • Мнения: 1 890
Благодаря Ви,но ми се иска да намеря гинеколог,който ще ме изпрати за тези изследвания,тъй като имам проблем с цикъла,може би вече настъпва климактериума при мен...!? Но...лекарите при които ходя за този проблем ,ме тъпчат с прогестеронови таблети за предизвикване на цикъла,без никакви изследвания,само с преглед.... На следващия месец нещата се повтарят. Дайте ми координати на добър АГ от Плевен,който наистина ще направи тези изследвания. Аз не съм от Плевен,но в нашия град няма специалисти,а Плевен ми е сравнително близо.

# 96
Здравейте! Бих искала да ви попитам какво мислите за резултатите от хормонални изследвания. На 3-тия ден от цикъла:
DHEA 3.42 реф.с-ст 2.68-11.0
LH 5.76 реф.с-ст 2-15
FSH 8.31  реф.с-ст 3-20
Prolaktin 234.6 реф.с-ст 29.47-513.04
Estradiol 95 реф.с-ст 143-694
Тестостерон 0.77 реф.с-ст 0.1735-2.533
На 14-тия ден от цикъла:
Estradiol 698 реф.с-ст 345-1864
На 25-тия ден от цикъла:
Progesteron 36.94 реф.с-ст 16.6-122.8
Цикълът ми е редовен - на 28-30 дни. Според гинеколожката резултатите давали основание да се твърди, че нямам овулация. Имам поликистозни яйчници. Това с липсата на овулация доста ме притесни...Дали има вероятност  да греши? Благодаря предварително на всички!

# 97
  • София
  • Мнения: 7 097
Здравейте! Бих искала да ви попитам какво мислите за резултатите от хормонални изследвания. На 3-тия ден от цикъла:
DHEA 3.42 реф.с-ст 2.68-11.0
LH 5.76 реф.с-ст 2-15
FSH 8.31  реф.с-ст 3-20
Prolaktin 234.6 реф.с-ст 29.47-513.04
Estradiol 95 реф.с-ст 143-694
Тестостерон 0.77 реф.с-ст 0.1735-2.533
На 14-тия ден от цикъла:
Estradiol 698 реф.с-ст 345-1864
На 25-тия ден от цикъла:
Progesteron 36.94 реф.с-ст 16.6-122.8
Цикълът ми е редовен - на 28-30 дни. Според гинеколожката резултатите давали основание да се твърди, че нямам овулация. Имам поликистозни яйчници. Това с липсата на овулация доста ме притесни...Дали има вероятност  да греши? Благодаря предварително на всички!


Така, като гледам само първият ти естрадиол е под долната граница на референтните стойности  Thinking Отиди и при друг специалист да ти ги разчете, ако се опасяваш, че не е права.

# 98
  • Мнения: 58
Здравейте, вече попитах в друга тема, но реших да попитам и тук. Това са резултатите ми:
Prolaktin         328 mU/1      112 - 521
Luteinizachni h.      3.00 U/1      1.1 - 88.7
Folikuly stim.h      7.6 U/1      1.7 - 71
17beta-estradiol      0.07 nmol/1   0.037 - 1.62
Progesteron      1.4 nmol/1      0.2 – 78
Testosteron      0.9 nmol/1      0.35 – 2.6

Това, което ме претеснява, е че всички хормони са пуснати на 3ти ден от цикъла, за прогестерон след овулация изобщо не е ставало дума. Това в клиника по стерилитет. Имам оплаквания като цикъл, скъсен от 28 дни на 25 или 26, случвало се е и на 22, зацапване няколко дни преди него, последните два пъти и по-оскъден цикъл, което никога не ми се е случвало, два пъти са ми ставали и кисти, които изчезват след инжекции с прогестерон. Коментарът на докторката беше, че хормоните ми са неред, като не ми даде отговор за скъсения цикъл и останалите нещо. Възможно ли е да е преценила от тези резултати, че няма смисъл да повтаря прогестерона след овулация? Как ви изглеждат останалите резултати?
Ще съм много благодарна на отговорите ви   bouquet

# 99
  • София
  • Мнения: 7 097
Коментарът на докторката беше, че хормоните ми са неред,

Хормоните наистина са ти наред  Peace
Скъсеният цикъл не е такъв проблем, стига всеки път да ти идва на един и същ период /примерно всеки път на 26 дни/. Същото важи и за удължения. Стига да не пада под 23 дни, скъсеният се смята за нормален, ако е редовен. Не съм специалист, но така съм чела.

# 100
  • Мнения: 58
Нати, благодаря ти за отговора, наистина всичко изглежда в норма, притеснява ме, че прогестеронът не направен на трети ден от цикъла, а не след овулация. Мога ли да вярвам на този резултат? Възможно ли е да е преценила от тези резултати, че няма смисъл да повтаря прогестерона след овулация?

# 101
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, благодаря ти за отговора, наистина всичко изглежда в норма, притеснява ме, че прогестеронът не направен на трети ден от цикъла, а не след овулация. Мога ли да вярвам на този резултат? Възможно ли е да е преценила от тези резултати, че няма смисъл да повтаря прогестерона след овулация?

За да си спокойна, отиди на своя глава си направи на 22-23 ден от цикъла, след доказана овулация. Струва най-много 20 лв. В случай, че ще те човърка  Simple Smile

# 102
  • Мнения: 58
Нати, благодаря ти за отговора, наистина всичко изглежда в норма, притеснява ме, че прогестеронът не направен на трети ден от цикъла, а не след овулация. Мога ли да вярвам на този резултат? Възможно ли е да е преценила от тези резултати, че няма смисъл да повтаря прогестерона след овулация?

За да си спокойна, отиди на своя глава си направи на 22-23 ден от цикъла, след доказана овулация. Струва най-много 20 лв. В случай, че ще те човърка  Simple Smile

Благодаря, определено ще си повторя изследването   bouquet

# 103
  • Мнения: 595
Момичета, има ли смисъл да си направя изследване на хормоните на 3-5 ден от цикъла след като пия противозачатъчни? Ще се падне в седмицата, в която не ги пия. Или трябва да изчакам 1 месец без тях и след това да направя изследването.
Питам, защото сега имам назначена терапия 2 месеца с фемоден след гинекологична операция и искам да знам какво ми е положението на хормоните.

# 104
  • София
  • Мнения: 7 097
Момичета, има ли смисъл да си направя изследване на хормоните на 3-5 ден от цикъла след като пия противозачатъчни? Ще се падне в седмицата, в която не ги пия. Или трябва да изчакам 1 месец без тях и след това да направя изследването.
Питам, защото сега имам назначена терапия 2 месеца с фемоден след гинекологична операция и искам да знам какво ми е положението на хормоните.


Даже не знам дали месец е досатъчен да изчакаш. Консултирай се със специалист.

Общи условия

Активация на акаунт