какво ядете и какво не докато кърмите

  • 4 058
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Мами,какво ядете и какво ни докато кърмите бебоците си. newsm12

# 1
  • Мнения: 10 965
Всичко ям! Шоколад, цитруси, по чаша винце - всичко, но с мярка!
Единствено съм се лишила от боб, зеле и още 1-2 газообразуващи храни, които и на моя стомах твърде не понасят. А и малката голям рев изрева след сърмичките на Бъдни вечер (но тогава беше с колики още).
А, и едно китайско не ни понесе.

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Ами да ти кажа,че и аз не съм се съобразявала какво ям,докато кърмих  и
не съм имала проблеми с детето. Peace
Само сладко не съм яла,защото не обичам.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 998
Ям всичко, но с мярка. Няма зависимост между храненето ми и коликите на малкия. Най-силни бяха, когато ядях само препоръчани за кърмачки храни.

# 4
  • Мнения: 26
Педката ми беше забранила да ям домати,кисели краставички,като цяло кисели неща,подправена храна-малкия се изрина на няколко пъти-единият път бях яла лютеница.Освен това и храни образуващи газове,заради коликите.Иначе ми позволяваха да пия черна биричка,за да имам повече кърма(тук в Чехия няма жена,която да не ти препоръча това Crazy),да наблягам на ядките и на лука

# 5
  • Мнения: 1 691
Не съм се ограничавала особено, но и с нищо не съм прекалявала. Намалих само количеството на винцето и отказах твърдия алкохол.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 139
По време на коликите избягвах много храни-боб,леща,зеле и други газообразуващи,газирани напитки,цитруси,шоколад,не прекалявах с прясното мляко.Вече отмина този етап и си хапвам от всичко,но с мярка разбира се Peace
Относно лактогонните храни наблягам на:сурови бадеми,варено жито,айрян,много вода,бира,българския лактогонен чай Peace

# 7
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Избягвах различни храни, но повече още от бременността ми ги изхвърлих от менюто си.
Не пиех алкохол, кафе, кока-кола. Избягвах млечни продукти, хапвах само сирене от време на време.
Избягвах суровите колбаси. И нещата бъкани с оцветители и консерванти.

# 8
Аз си имам режим по принцип,ям месо 2 пъти в седмица,риба - 3,останалите 2 никакъв вид месо,много плодове,зеленчуци,по-малко мазни храни,не много сухи неща,много натурални сокове,кисело мляко и сирене(прясното не ми понася).Когато съм бременна и когато кърмя(сега и двете едновременно) не съм правила нещо друго,освен че понякога ми се прияжда нещо,което докато не съм бременна не си и помислям да ям и това променя храната донякъде.Нещото,което не знам как се отразява на кърмата,но по принцип много харесвам,обичам да ходя на италиански ресторант и в храната често да има някой лют сос.Ето,вече 1год и 9 месеца кърмя,но малката е добре,все още,нищо и няма Grinning

# 9
  • Мнения: 1 336
Не се ограничавам сега, когато беше много малък само гледах да не ям много шоколад. Иначе си ям каквото си искам, за мен това с храната е малко преувеличено.

# 10
  • Мнения: 1 740
И аз си хапвах всичко единственото което избягвах беше боба ама аз и не го обичам много.

# 11
  • Мнения: 4 300
Всичко без кока кола, шоколад и кафе в началото. После почнах по мъничко и от тях- след 6я месец на бебето горе долу.

# 12
  • Мнения: 4 290
Всичко, без газирано и варива. Ама аз и без това не обичам.

# 13
  • Мнения: 141
Абсолютно всичко си хапвам без ограничение.Но аз неям месо и не пия газирани напитки.Иначе от време на време си сипвам чаша винце или си пийвам биричка без никакви огризения beer3 Mr. Green На бебоки добре му се отразява моята диета! Joy hahaha

# 14
  • sofia
  • Мнения: 562
Не съм се ограничавала с нищо. Обичам си много кока кола и си пиех в сериозни количества. Ям винаги каквото ми се прииска. Децата ми не са имали проблеми включително и колики не са имали.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт