Разстройство при малко дете???

  • 134 567
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 351
Мамчета помагайте, малката ми беше с Т и  повръщане, които ги увладяхме, но остана разстройството. Вчера и днес пълни памперса по 10 пъти. Давам Ентерол, който не помага изобщо. Сварих й джоджен, който не иска да пие, купих сокче на Хип против повръщане и разстройство и той така стои. Общо взето с голяма мъка успяваме да й напъхаме нещо в устата. Знаете ли дали Хидрасек става за малки деца? Аптекарката ми даде едно прахче от 30мг, но в интернет чета, че се дава на деца над 30 мес.
Дайте някакви идеи

# 1
  • Мнения: 1 567
Тъй като бяхме 5 дни в инфекциозна болница, заради разтройство и Т 40.7 ...лечението беше малко нестандартно за България.
На дедето се дава всякаква храна, с изключнение на сладко (вафли, пасти и т.н)
Много течности. Основно сокчета. За предпочитане прясно изцедени.
Никакви лекарства.
На 5 ден започна да се стабилизира.

# 2
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
диета според мен ще я оправи. никакво сладко и месо, масло, манджа, супа. Сухи храни  -бисквити, картофи, моркови, лечебна хумата, смекта, банан, хлябче. Първия ден много строга диета, почти и само сухи храни - бисквити и хляб, После два дни включваш и другте позволени. Ако се стабилизира, почваш да захранваш с  обикновена храна, но на хранене по 3-4 лъжички и на 5 ден вече я храниш нормално, гледай още дни да избягваш сладкото и месото.

# 3
  • Мнения: 1 844
ако е някоя инфекция,изобщо диета няма да я оправи! Closeщом е имала температура и толкова силно разстройство-непременно трябва да се изследва!никого не искам да обидя и да съм груба,но как е възможно да лекувате на своя глава бебе само с ентерол при такива симптоми,продължаващи повече от 1 ден?
непременно трябва да се направят изследвания за салмонела,шигела,е.коли-правят се в ХЕИ.

успех!

# 4
  • Мнения: 351
Определено няма да лекувам детето си на своя глава. Това ми беше изписано от педиатърката, но ефект няма

# 5
  • Мнения: 1 567
Когато описах лечението ни в Инфекциозна болница, пропуснах да добавя, че "причината" за разстройството бе салмонела.
Това не попречи на педиатрите да ни препоръчат тази диета, всичко без сладко, слакдо по всякаква форма.

Бисквити и готови сокове НЕ се препоръчват именно защото имат захар или посладители.

Много,много течности. За да не се обезводни. Иначе се слагат децата на система. Не искам да ти описвам колко трудно се поставят, и колко е гадно за децата.  Това е по-важно, отколкото храната.

Давай течности непрекъснато. На всеки 10 мин, по 1/2 супени лъжици течност.

# 6
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Ще споделя от миналата година нашето преживяване.
Малката започна да вдига температура, на следващият ден повръщане и разстройство.
Ходехме на лекар, изписаха и разни лекарства, но детето не се повлияваше.На третият ден се обезводни, трябваше незабавно да постъпим в Инфекциозна болница.
Направиха и всички изледвания, оказа се че е вирус.Беше първите 2 дена на системи, даваха и също Ентерол и Смекта.
Спазвахме строга диета: Солети, обикновени бисквити и лечебна хумана.
Голям зор изкарахме, в тази мизерна болница.На 5 ден ни изписаха.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 654
http://www.biberonbg.com/info/razstroistvo.htm
Тук ще намериш отговор на доста въпроси.
Ентеролът също е пробиотик /съдържа дрожди Saccharomyces/, безвреден и с меко действие. Много важна е диетата, както и приемът на течности.

# 8
  • Мнения: 4 784
Два пъти вече синът ми има няколкодневно разстройство. При него яденето на каквато и да е храна само влошава нещата. Даването на прекалено много течности също. Да, редовно трябва де се пие водичка, но не да се налива детето, а по две - три глътки само през 15-30 минути, колкото да не се обезводни. Допълнително течност, която е добре да приема е специализираното АМ. Има на Хумана, Милупа и Аптамил. От нашия скромен опит мога да кажа, че Милупата въобще не я хареса, тя е с вкус на морков, Хуманата е с банан и понякога я пиеше, но пък Аптамил без проблем си го пиеше и то редовно по няколко пъти на ден. Също така диета - солетки, обикновени бисквити, сухар, ориз, моркови. Допълнително приемаше и лекарства, предписани от лекар.

# 9
  • Мнения: 1 820
На въпроса ти -Хидрасек става за малки деца,но не от 30,а от 10  NaughtyДо сега на малката винаги това съм давала.С малко вода,в пипетата от Нурфена и няма избор.С едно прахче проблема е решен.Обаче диетата е задължителна  Peace

# 10
  • Мнения: 351
Благодаря на всички за споделените мнения. Днес бяхме по-добре. Вече не знам какво подейства, з-то опитах от всички бабини лекове + Хидрасек. Хуманата също я пием и пазим диетка. С мъжа ми се крием като ядем, з-то малката надава вой, че иска да яде от нашето меню Grinning

# 11
  • Мнения: 17 546
Едно време давахме Смекта (прахчета). Не знам дали го има сега. Но у дома винаги имам изсушена кора от нар. Отварата е приятна, защото няма особен вкус, но има приятен аромат. Никое дете няма да откаже да я пие, защото наистина е приятна. Помага много.

# 12
  • Мнения: 351
И аз разбрах за нара, но нямаме вкъщи. Ще си изсуша за други подобни случаи

# 13
  • Мнения: 566
Защо не пробваш лечебната хумана, може да помогне

# 14
  • Мнения: 17 546
Защо не пробваш лечебната хумана, може да помогне
Ами детето е на 1г. и 3 месеца. На тази възраст ядат ли още лечебна хумана? Не помня, отдавна беше, но май не.

# 15
  • на пистата
  • Мнения: 5 826
Защо не пробваш лечебната хумана, може да помогне
Ами детето е на 1г. и 3 месеца. На тази възраст ядат ли още лечебна хумана? Не помня, отдавна беше, но май не.
ядат ядат,като няма друг начин.моят така го оправям по принцип

# 16
  • Мнения: 4 784
Защо не пробваш лечебната хумана, може да помогне
Ами детето е на 1г. и 3 месеца. На тази възраст ядат ли още лечебна хумана? Не помня, отдавна беше, но май не.
Ядат, даже на опаковката пише, че и за бебета и за възрастни става - http://www.humana.bg/hn/heilnahrung_mct_3d.html.

# 17
  • Мнения: 17 546
Ами децата пораснаха и съм забравила. Ще ми простите!  Grinning

# 18
  • Мнения: 647
Здравейте, майки!

Искам да ви помогна малко с избора на лечение при разстройство при малки деца.

Първо, трябва да се направи разлика от какъв характер е разстройството - вирусен, бактериален или от настинка. Разстройство децата получават и след лечение с антибиотици, когато ние, медицинските специалисти, не сме съобразили много дозировките или пък сме прекалили твърде от даването на антибиотици.

Независимо от причината, първото нещо, което можете и трябва да направите, е да се консултирате с наблюдаващия ви лекар. Не ви препоръчвам "прегледи" по телефона - медицината е приложна наука, в която докторът трябва да види детето с очите си: как изглежда, какъв е цветът на лицето му, как се държи...

Независимо от това, при диарийния синдром има няколко важни неща:

1. При диария детето губи много течности и СОЛИ, затова трябва да се прави рехидриране. Това можете да правите, като давате на мъника течности - колкото повече, толкова по-добре. За предпочитане са пресни сокове от кисели плодове- кайсии, компот от дюли, моркови, джанки. От чайовете добра работа вършат чай от жълт кантарион,  чай от бял равнец, чай от джоджен, чай от дюлеви листа. В аптеките се продават едни прахчета - Хидратин алфа - те съдържат необходимите за организма соли и е редно да ги включите заедно с дажбата на течности. Няколко препоръки- не наливайте детето да изпива много течности наведнъж - децата имат малък обем на стомаха и това може да доведе само до повръщане - дава се на често по лъжичка или по колкото детето може да изпие само.

От готовите продукти можете да давате сока на ХИП - ORS, рехидриращите прахчета на Хумана, както и самата Лечебна хумана при по-малки деца.

Чайовете не ги варете - тези, които ви написах, само се попарват в порцеланов съд и след като изстинат, се прецеждат с тензух или пластмасова цедка- не ползвайте метални цедки.

2. При разстройство се спират всякакви източници на захар- мед, захар в чая, вафли, бисквити, сладкиши, бонбони и прочее. Обратно, преминава се на сухари, препечен хляб, солети, коричката на хляба. Много добра работа върши вареният ориз - давайте на детето варен ориз с малко сол. Можете да ползвате и детските каши с ориз, понеже са овкусени малко по-добре от простия бял ориз.

Също така, трябва да се изключат мазнините - маргарин, масло, олио, понеже те самите имат слабителен ефект.

3. По принцип, лекарства при  малки деца не ви препоръчвам, освен ако лекарите не решат, че е много наложително. Има една група препарати, които са практически безвредни за децата - Ентерол прахчета, Смекта прахчета, Био-гайа капки, Ентеросан таблетки, Лактофлор таблетки и капсули, Линекс капсули. Това са пробиотици- служат за нормализиране на чревната флора и по този начин регулират преминаването на храната през червата. Те са абсолютно-задължителни препарати, когато причината за разствойството се очаква да е от силни антибиотици.

4. При силни, воднисти разствойства, се включват и прахчетата Хидрасек - те са два вида - 10мг (за кърмачета и до 30 месеца) и 30мг - за по-големи деца. При доста по-силни състояния се включва лоперамид (имодиум, лопедиум, стоперан, диаростад). Последният препарат се дава само под лекарски контрол при малки деца!

Надявам се да съм ви бил полезен!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 19
  • Мнения: 17 546
маг.фарм. Антон Вълев, много са полезни съветите ви! Благодаря! И в други теми съм ви чела винаги с приятно изложено и компетентно мнение.

Значи за Смекта все пак съм права.  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 57
 Относно отварата от нар- ефекта и при нас беше моментален! : Peace Сега винаги сме запасени с изсушена кора. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 673
  Само искам да споделя , че водораслите на Аквасорс също имат вълшебен ефект.
   Когато малкия ми син беше на 1,4 мес лежахме в Инфекциозна / не е истина просто ,че може да съществува такава мизерия в ХХІ век, в европейска държава/ именно заради разстройство и повръщане, вследствие на ентеровирус. Правихме всичко ,което е описал маг.фар Антон Вълев , но положителните резултати идваха много бавно. Детето се оправи след като започнах да му давам от тези водорасли , към които признавам си, преди бях доста скептично настроена.

# 22
  • Мнения: 647
  Само искам да споделя , че водораслите на Аквасорс също имат вълшебен ефект.
   Когато малкия ми син беше на 1,4 мес лежахме в Инфекциозна / не е истина просто ,че може да съществува такава мизерия в ХХІ век, в европейска държава/ именно заради разстройство и повръщане, вследствие на ентеровирус. Правихме всичко ,което е описал маг.фар Антон Вълев , но положителните резултати идваха много бавно. Детето се оправи след като започнах да му давам от тези водорасли , към които признавам си, преди бях доста скептично настроена.

Като изключим някои суперлативи за Аква сорс, можете да считате, че те са добри имуностимуланти и като цяло спомагат на организма да се справи със заболяванията, при това са безвредни.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 23
  • Мнения: 351
Много благодаря за компетентното мнение на маг.фарм. Антон Вълев. А да попитам за едно трънче, което също е против разстройство става ли за малки деца. Аз не го намерих по билковите аптеки, но ще си набера и изсуша да си имам. Аз съм го пила преди доста време и ефекта е моментален.
А лечебната Хумана и под формата на каша и мляко не иска да я приема моята кокона.

# 24
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Видях, че вече е писано, но да споделя- напоследък при всяко разстройство давам на дъщеря си Био Гайа (аз давам таблетки) и съм много доволна.
Когато изпишат АБ, задължително заедно с него започвам Ентерол или Био Гайа.
За кора от нар също съм чувала и имам, но още не съм пробвала.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 554
Защо не пробваш лечебната хумана, може да помогне
Ами детето е на 1г. и 3 месеца. На тази възраст ядат ли още лечебна хумана? Не помня, отдавна беше, но май не.

Ядат, ядат  Mr. Green А и при такова разстройство трябва да се спре изцяло другата храна. Да остане на лечебната хумана и да се захранва внимателно.

# 26
  • Мнения: 17 546
Обясниха ми два пъти вече, bowuu

# 27
  • Мнения: 647
А да попитам за едно трънче, което също е против разстройство става ли за малки деца. Аз не го намерих по билковите аптеки, но ще си набера и изсуша да си имам. Аз съм го пила преди доста време и ефекта е моментален.

И, кое е трънчето? Че, все очаквах да ми кажете името му, но останах прехласнат, като не видях какво ме питате Simple Smile

# 28
  • Мнения: 4 784
Много благодаря за компетентното мнение на маг.фарм. Антон Вълев. А да попитам за едно трънче, което също е против разстройство става ли за малки деца. Аз не го намерих по билковите аптеки, но ще си набера и изсуша да си имам. Аз съм го пила преди доста време и ефекта е моментален.
А лечебната Хумана и под формата на каша и мляко не иска да я приема моята кокона.
Пробвай с Милупа или Аптамил. Те също имат такива лечебни млека.
Тръна го знам, но и аз в момента не се сещам за името. По принцип помага, но моя син отказва да пие каквото и да е, освен вода и АМ, когато е с разстройство, така че за малки деца не мога да кажа колко е резултатен.

# 29
  • на пистата
  • Мнения: 5 826
Обясниха ми два пъти вече, bowuu
...

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 01:18 от дявол-жена фатална

# 30
  • Мнения: 351
А да попитам за едно трънче, което също е против разстройство става ли за малки деца. Аз не го намерих по билковите аптеки, но ще си набера и изсуша да си имам. Аз съм го пила преди доста време и ефекта е моментален.

И, кое е трънчето? Че, все очаквах да ми кажете името му, но останах прехласнат, като не видях какво ме питате Simple Smile
Така се води, трънче против разстройство. Може и да има някакво име, но всички, които ми го препоръчаха и аз включително го знам само като трънче

# 31
  • Мнения: 421
и ние сме лежали в инфекциозна болница с разстройство.наистина няма такава мизерия.но пък съм доволна от лекарите.една седмица изкарахме,като му вливаха постоянно системи и два пъти на ден хидрасек.никакви други лекарства.освен лечена хумана,друго нищо не съм давала.и наистина е много важен съвет да се различи от какъв характер е разстройството ,както се спомена вече от маг фарм Вълев.Успех и бързо оздравявяне!

# 32
  • Мнения: 647
А да попитам за едно трънче, което също е против разстройство става ли за малки деца. Аз не го намерих по билковите аптеки, но ще си набера и изсуша да си имам. Аз съм го пила преди доста време и ефекта е моментален.

И, кое е трънчето? Че, все очаквах да ми кажете името му, но останах прехласнат, като не видях какво ме питате Simple Smile
Така се води, трънче против разстройство. Може и да има някакво име, но всички, които ми го препоръчаха и аз включително го знам само като трънче

Здравейте пак!  Настина ме развеселихте с това трънче против разстройство.. Простете невежеството ми, ама ми звучи като "тревичка за апетит" ! Simple Smile Как се казва растението? И как ще си го наберете, като не знаете как изглежда наживо?

Във фармакогнозията има специален изпит на това как да разпознаваме трънчетата и тревичките, когато са изсушени, и повярвайте ми, не е лесно! Това се учи, за да можем да различаваме истинските билки от фалшивите, понеже понякога билкарите не ги разпознават добре или пък нарочно слагат друга билка, за да вдигнат добива - пак за пари! Simple Smile

Така че, поне ми изпратете това трънче да го видя!

# 33
  • Мнения: 17 546
Простете невежеството ми, ама ми звучи като "тревичка за апетит" ! Simple Smile
Разсмях се на глас! Joy

Магистър Вълев, вероятно това е "бабешкото" название на известна билка. Но коя баба говори с латинските наименования на тревите? Grinning Затова го цитират, както са го чули. Хората познават доста от лечебните растения само с популярните им народни имена. Peace

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 16:21 от Exit

# 34
  • Мнения: 7
Здравейте! Моите деца вече са по- големички, но и те понякога имат разтройство. Чудесно се повлияват от един препарат Имунобор Биотик. Има една съставка, която повишава имунитета, а другото е Лактобацил с много високо съдържание. В капсулна форма е, като пише, че когато детето е малко може капсулата да се отвори и да се даде съдържанието, разтворено с малко течност. Опитайте и няма да съжалявате. Пък и препарата е на българска фирма. Нали сега има призив - Изберете българското

# 35
  • Мнения: 62
Наистина този Имунобор Биотик е страхотен! И аз го използвам при разтройство за децата в къщи. И за възрастни става. Освен това се използва и при алергии. Много добър ефект.

# 36
  • Мнения: 647
Здравейте! Моите деца вече са по- големички, но и те понякога имат разтройство. Чудесно се повлияват от един препарат Имунобор Биотик. Има една съставка, която повишава имунитета, а другото е Лактобацил с много високо съдържание. В капсулна форма е, като пише, че когато детето е малко може капсулата да се отвори и да се даде съдържанието, разтворено с малко течност. Опитайте и няма да съжалявате. Пък и препарата е на българска фирма. Нали сега има призив - Изберете българското

По въпроса с коментара на препарати. Моля ви, въздържайте се от фразата: Опитайте и няма да съжалявате!
Логиката на лечебния процес е, че пациентът НЕ Е компетентен сам да избира лечението си - той може само да го приеме или отхвърли. Първо, ей-така по форумите никой, даже специалистите, не можем да разберем дали състоянието на пациента е същото, като това, в което сте били вие, после този призив кара хората да си купуват препарати без много да му мислят - щом някой го е пил и е хубав, защо и аз да не опитам!

Бъдете обективни и разкажете- моето дете, например, имаше такива и такива симптоми. Даваха му такива и такива лекарства и то се излекува така и така. Точка.

Изкажете личния си коментар- на мен ми харесва, на нас ни реши проблема, който имахме от еди-колсо си време. Точка.

Така ще дадете възможност неманипулативно да се представи един препарат и специалистите да го ползват, ако някой от вас пита за него и те решат, че е подходящ за вашия случай - а не непременно да настоявате за него. Има много препарати, които са взаимно-заменяеми и в този смисъл, "действат". Ако забелязвате, при всяко мое цитиране на препарати, винаги посочвам възможно повече търговски имена (или- всички търговски имена на един препарат) и посочвам също така международното име на препарата.

Благодаря ви за съдействието Simple Smile

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 37
  • Мнения: 139
Прилича ми на ротавирус! Най-доброто е рехидратиращ разтвор плюс лечебна Хумана! Peace

# 38
  • Мнения: 647
Магистър Вълев, вероятно това е "бабешкото" название на известна билка. Но коя баба говори с латинските наименования на тревите? Grinning Затова го цитират, както са го чули. Хората познават доста от лечебните растения само с популярните им народни имена. Peace

Всички билки имат много имена- права сте. Но всяка билка има едно международно признато име- латинското. Не очаквам да го знаете, разбира се. От многото народни имена, винаги едно се приема за официално, а останалите - за синоними!

Например, билката мащерка ила и още много други народни имена: бабина душица, мята, тимка, овчарски босилек .. и едно латинско име: Thymus species. Само че, навсякъде по литературата се пише мащерка. На сиропа Хустагил пише: сироп от мащерка, а не сироп от бабина душица! Както и на смрадликата в Източна България й казват тетра! и ред други примери. Вчера писах в един форум за мурсалския чай, но въпреки, че така го пишат производителите, официалното име на мурсалския чай в българската флора е "пирински чай".

Затова, изнамерете името на това трънче, няма начин да знам как му казват в някое селце, сами разбирате Simple Smile И аз искам да знам какво е това трънче против разствойство!

Мерси!

# 39
  • Мнения: 351
Ще попитам следващия път джипито си, която също ми препоръча това трънче за латинското му име. Когато попитах в билковата аптека до нас за него жената го знаеше, но ми каза, че не го продават. Самият вид на билката е като трън и от там се знае по този начин.

# 40
  • Мнения: 421
Прилича ми на ротавирус! Най-доброто е рехидратиращ разтвор плюс лечебна Хумана! Peace

стига де как го реши така? ние бяхме с рота вирус,но лекарите го разбраха ,чак след като го изследваха и им отне време

# 41
  • Мнения: 17 546
Да, най-обичам диагнози, поставени с хвърляне на едни карти... Joy

# 42
  • Мнения: 62
По повод коментара на маг. фармацевт Вълев . Според мен няма нищо лошо някой, който не е анонимен да изкаже своето мнение за даден препарат/ в случая става въпрос за Имунобор Биотик/ Това, че казва "пробвайте"- пак не е лошо. Всички сме интелигентни хора, всеки има глава на раменете си и може сам да прецени, или ако  щете и да се консултира с лекар.

# 43
  • Мнения: 647
По повод коментара на маг. фармацевт Вълев . Според мен няма нищо лошо някой, който не е анонимен да изкаже своето мнение за даден препарат/ в случая става въпрос за Имунобор Биотик/ Това, че казва "пробвайте"- пак не е лошо. Всички сме интелигентни хора, всеки има глава на раменете си и може сам да прецени, или ако  щете и да се консултира с лекар.

Здравейте пак!

Ще ми позволите да не се съглася с това твърдение, колкото и логично да е то. Практиката показва, че един рекламиран препарат се купува осезаемо повече от нерекламираните, само заради рекламата му. При това, можете да бъдете сигурна, че рационалността на всички, в която ме убеждавате, въобще не се проявява!

Аз мога да ви кажа ден по ден реклама на кой препарат е публикувана само по търсенето на препарата. Не е нормално един препарат да се продава по една опаковка на седмица, например, и внезапно от днес да го търсят 10 пациента на ден! При това, не желаят нито да слушат какво представлява този препарат, нито да вярват това, което им обясняваме ние.

Например, днес в аптеката се търсеше Ставолек - масово- около 8 човека. А досега Ставолек сме продали само един за последните 2 години! Миналата седмица, след рекламата на ГинкоВин, сме отпускали по 12 опаковки на ден, а преди нея реализирахме около 1 на два дена.

Най-фрапантен беше случая с билката Бабини зъби (Tribulus terrestris). Преди години едвам успявахме да продадем по една опаковка за година- никой не желаеше да пие "някакъв трън". Аз лично съм бракувал Бабини зъби, заради изтекък срок на годност - залежала за рафта две години. Преди около година излязоха статии за бабините зъби в някой от неделните вестници Труд! Е, не можете да си представите как в аптеката на другия ден започнаха да влизат по 10 пациента на ден и питат: "Имате ли билката бабини зъби? Дайте ми 30 пакета!" Започна се една търговия с торбите, едни списъци с бройки (като по социализма) на чакащи да получат билката. В крайна сметка наличните количества от бабините зъби се изчерпаха за един месец от ВСИЧКИ складове и беше в отказ няколко месеца до следваща реколта, когато.... билката поскъпна с 300%... Сега се купува, но по 10 пакета на седмица... А Бабините зъби са си все толкова лечебни, колкото си бяха и през 1997-ма и векове назад също! Но, българите станаха рекламо-емки.

# 44
  • Мнения: 1
момичета детето ми е на 10 месеца и имаме само разтроиство и сме без апетит . на кухня сме но готвят довре??????????? Rolling Eyes

# 45
  • Мнения: 351
момичета детето ми е на 10 месеца и имаме само разтроиство и сме без апетит . на кухня сме но готвят довре??????????? Rolling Eyes
Спри кухнята за няколко дена докато се оправи бебчо. Пробвай с лечебната Хумана. Сега има някакъв вирус, преди четири дена и малката имаше разстройство и й дадох Хидрасек, но сме по-големи. Попитай педиатърката ти дали можеш да дадеш, действа веднага

# 46
  • Мнения: 22
Някои давал ли е ЛАКТОФЛОР  или БИОТИКС за разстроиство при 9 год дете?КОЕ Е ПО- ДОБРО?

# 47
  • на пистата
  • Мнения: 5 826
момичета,това разстройство не е шега работа,в момента е пълно с този вирус.малкият ми е на 2 години и току-що се прибираме от болница,обезводни се буквално за 2 часа,не чакайте ами беж на доктор.

# 48
  • Мнения: 4 784
Лелее, пак ли се започва с този вирус!?!! Миналата година на морето малкия го прихвана и беше някакъв ужас. Наистина трябва да се вземат бързо адекватни мерки, че иначе лошо... Бързо оздравяване!

# 49
  • Мнения: 21
Мами,
има ли някой опит с лекарството Хидрасек 30 мг.Изписаха го на малкия/2,5г./ на всеки 6ч. по  1.Не е ли голяма дозата и видяли ли сте ефект от него,т.к. след четвъртото прахче няма съществено повлияване на разстройството.Дадох на своя глава и Смекта, давам много течности, но съм притеснена,т.к. изхожданията са му обилни и воднисти.

# 50
  • Мнения: 351
Мами,
има ли някой опит с лекарството Хидрасек 30 мг.Изписаха го на малкия/2,5г./ на всеки 6ч. по  1.Не е ли голяма дозата и видяли ли сте ефект от него,т.к. след четвъртото прахче няма съществено повлияване на разстройството.Дадох на своя глава и Смекта, давам много течности, но съм притеснена,т.к. изхожданията са му обилни и воднисти.
Никакъв ефект не видях от Хидрасек. Ние разделяхме 30 мг на 3 равни части, че сме по-малки и не намерих от 10мг

# 51
  • Мнения: 4 784
Никакъв ефект не видях от Хидрасек.
Аз също.

# 52
  • Мнения: 37
Аз също съм ползвала тази билка под името - Трънче. Наистина помага много бързо, още повече че няма вкус и се приема нормално от детето. Но аз наистина съм много доволна и от Имунобор Биотик.  Ползвала съм го при разтройство причинено от антибиотик,преди три години.  А сега още щом  синът ми започне да се изхожда по разхлабено прибягвам до него. Това ни е слабото място ако се разболява. До сега не ме е подвеждал като действие. Само че дозата е по 2 капсули през два часа. Намерих му и друго приложение пак по причини разтройство. Като тръгваме за морето два дни преди да тръгнем по 1 капсула и два три дни след като пристигнем.

# 53
  • Мнения: 178
Ние също преминаваме този гаден вирус  с малкия-първите два дни-Т до 38 и разстройство.Вече няма Т,но си подрисква.Давам-хидрасек по две-три прахчета на ден,оризова вода,чай от шипки(не го харесва) и линекс-разтварям прахчето от капсулката-това ни изписа педиатъра.

# 54
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Хайде и ние с този гаден вирус.Вчера след обяд дъщеря ми започна да се оплаква от главоболие, болки в коремчето и гадене.Започна с разстройство след това и повръщане.За сега няма температура.Изписаха и Ентерол, и 1/4 Деган ампула през устата за повръщането.
Като си помисля миналата година какъв кошмар изкарахме в заразна болница заради вируса, направо настръхвам.
Днес е повърнала само веднъж, дано ни се размине този път по лекичко.

# 55
  • Мнения: 1 820
От Хидрасек съм доволна,но явно при всяко дете е различно.Спасението ми вече за втори път е сока на Хип с натриев цитрат,морков,ориз и какво беше още не помня.Лечебен е и е точно за диарии и повръщане.Кашата на Милупа или на Хумана е също за повръщане и за захранване след това.Това ми беше единственното спасение миналата год и се разминахме с болницата  ooooh!

# 56
  • Мнения: 4 784
И моят син имаше стомашно смущение миналата вечер. Събуди се в 4,30ч. посред нощ, болеше го корема и искаше да ака. После пак така в 5,30ч, в 8ч, 11ч,14ч. Веднага след второто събуждане му дадох от лечебния Аптамил /против диария/. На сутринта пак плюс Ентерол. Оправи се. Дано да е преминало, защото в неделя заминаваме на море и не искам кошмара от миналата година да се повтаря.

# 57
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
За разстройство при малката /4год./ давам сутрин и вечер прахче Ентерол и 3 пъти на ден хапче Танинал. Доволна съм.

# 58
  • Мнения: 647
За разстройство при малката /4год./ давам сутрин и вечер прахче Ентерол и 3 пъти на ден хапче Танинал. Доволна съм.

Здравейте, даването на танини (търговско име: Танинал), е противопоказно при малки деца под 12 години. Вярно е, че има ефект - спира разстройството почти веднага, но е доказано, че задъбва лигавицата на стомаха и червата и е опасно да не причини разязвявания на лигавицата.

Същото лощо влияние има, все едно да им сварите кора от дъб и да им дадете да пият!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 59
  • Мнения: 3 743
Здравейте,

и дъщеря ми е с разстройство. Няколко дни беше с разстройство и повръщане без температура. Дадох Ентерол, лечебна Хумана /с голям зор, не я харесва изобщо Sick/ и капки Вомитусхил за повръщането. Изхождането се нормализира на третия ден и повръщането спря.
Предполагам, че избързах с ДК и плажа вчера Blush, защото днес пак е с разстройство. Дадох й Ентерол и яде сухари. За съжаление изобщо не обича банани. Предполагам затова се мръщи и на лечебната Хумана.

Четох, че оризовата вода помага при разстройство. Можете ли да ми кажете как се приготвя и какво друго да й давам /правя й отвара от шипки и това пие през деня/?

# 60
  • Мнения: 4 784
Галче, моят син също не харесва Хумана. Веднъж в Аптеката ми препоръчаха лечебен Аптамил и за това, сега, когато има проблем със стомаха му давам от него и съм много доволна.

Аптамил Lactose Free - без съдържание на лактоза
Аптамил без съдържание на лактоза (млечна захар) е специално мляко за бебета и деца с диария и с непоносимост към лактозата. Стандартните млека и кърмата съдържат млечна захар. При безлактозните млека, млечната захар се отстранява и се заменя с малтодекстрин. Лактозната непоносимост най-често е в резултат на диария и приемът на безлактозно мляко осигурява бързо възстановяване.

# 61
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Казаха ми, че при разстройство помага кора от нар, даже си изсуших...
Знаете ли дали наистина има ефект и как точно се приготвя?
Иначе обикновено давам на дъщеря ми Ентерол и Био Гая.

# 62
  • Мнения: 17 546
Казаха ми, че при разстройство помага кора от нар, даже си изсуших...
Знаете ли дали наистина има ефект и как точно се приготвя?
Има ефект. Като чай се приготвя, но е добре да поври малко, з ада омекне кората и да стане по силна отварата.

# 63
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Бижу, благодаря ти.
А в какво съотношение се приготвя тази отвара и
трябва ли да е нарязана на ситно кората от нара ?

# 64
  • Мнения: 17 546
Ами две-три парченца кора, с размер на монета от 20 стотинки, за чаша отвара.

# 65
  • Мнения: 647
Здравейте!

Като изключим класическите билки, използвани у нас против диария - жълт кантарион, бял равнец, джоджен, мента... можете да ползвате от растенията, които са достъпни около вас:

Кори от нар
Листа от мушмула
Листа от дюля
Кори от дъб (не се дава на малки деца)

Изсушени дръжки от вишни

Компот от дренки - супер е и децата го пият с наслада

Сигурно има и други, за които не се сещам в момента!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 66
  • Мнения: 3 743
А как точно се приготвя оризова вода?

# 67
  • Мнения: 647
А как точно се приготвя оризова вода?

Нищо особено- просто слагате вода не в съотношение 4:1 спрямо ориза, ами в съотношение 8:1. Водата, която възври над ориза, до омекване на зърната, се охлажда и се дава на пациента да пие. Може да се коригира с малко сол на вкус или захар, но се избягват по принцип.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 68
  • Мнения: 3 743
Много ви благодаря, маг.фарм. Антон Вълев!

А може ли да попитам дали разстройството може да се повлияе неблагоприятно от ходене на плаж? Има ли някаква връзка между двете?

# 69
  • Мнения: 647
Много ви благодаря, маг.фарм. Антон Вълев!

А може ли да попитам дали разстройството може да се повлияе неблагоприятно от ходене на плаж? Има ли някаква връзка между двете?

Може, но няма пряка връзка. Някои пациенти леко прегряват на плажа и всяко последващо охлаждане на коремната област може да доведе до изстиване на коремната мускулатура и разствойство. Това по-често се случва при малки деца.

Лятно време, половината от разстройствата се получавата заради това, че хората спят голи, без завивки или без да си сложат една тениска. Просто настиват. В тези случаи помагат бабините билки - жълт кантарион, джоджен, и другите, които написах по-горе. Важното е да се пие на топъл чай. Помага сащо така напичането обратно на плажа на коремната област или обливането под топъл душ.

И все пак, следва да се посети лекар за поставяне на диагноза.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 70
  • Мнения: 351
Компот от дренки - супер е и децата го пият с наслада
Явно само моето дете не го пие с наслада Grinning

# 71
  • Мнения: 52
moeto dete se be6e razbolqlo min.godina kato bqhme na more ima6e silno raztroistvo,i to s povra6tane i be6e ujas.stignahme dori do sistema.be6e na dieta moje6e da qde samo oriz,kartofi,soleti nikakvi sladki ne6ta.i znam 4e za paztroistvo pomaga banan,qbalka,sok ot portukal,i sam mu varila orizova voda.

# 72
  • Мнения: 4 784
Компот от дренки - супер е и децата го пият с наслада
Явно само моето дете не го пие с наслада Grinning
Не е само твоето. Моето не можеш по никакъв начин да го накараш да го пие.

# 73
  • Мнения: 5 183
При нас винаги е действала безотказно отвара от джоджен

# 74
  • Мнения: 3 500
Може да пробваш с Хидрасек. Давай повече вода и само запичащи храни - сварен ориз, банани, моркови, обикновени бисквити, солети.

# 75
  • Мнения: 4 016
маг. фарм. Вълев, а компотът от дренки ако е със захар  повлиява ли неблагоприятно? Благодаря Ви

# 76
  • Мнения: 647
маг. фарм. Вълев, а компотът от дренки ако е със захар  повлиява ли неблагоприятно? Благодаря Ви



Здравейте!

Захарта в един компот не е толкова много, колкото в едни сладки, да речем. Освен ако не сте го превърнали в захарен сироп с вкус на дренки Simple Smile Разбира се, малко захар за подслаждане е приемливо.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 77
  • Мнения: 421
малкият ми син е вече 5ти ден с диария.вчера бях на доктор,нищо не ми изписа каза,че 6те му минело,да съм давала мн вода...същата тази докторка му изписа антибиотик ,който изрично бях казала ,да не му се изписва ,че от него малкия има диария.коментара и беше ,че не е задължително ако е имал един път диария ,да има и втори. както и да е де....давам предимно оризова вода ,препечен хляб и картофи.днес искаше да яде кисело мляко.да знае някой дали може да яде кис.мляко при диария?

# 78
  • Мнения: 595
На мен личната ми е казвала, че мляко не се дава при остра диария под каквато и да е форма. Диетата е солети, сухари, обикновени бисквити, ориз, печена ябълка, чай от шипки. Само това давам в такива случаи.

# 79
  • Мнения: 647
малкият ми син е вече 5ти ден с диария.вчера бях на доктор,нищо не ми изписа каза,че 6те му минело,да съм давала мн вода...същата тази докторка му изписа антибиотик ,който изрично бях казала ,да не му се изписва ,че от него малкия има диария.коментара и беше ,че не е задължително ако е имал един път диария ,да има и втори. както и да е де....давам предимно оризова вода ,препечен хляб и картофи.днес искаше да яде кисело мляко.да знае някой дали може да яде кис.мляко при диария?

Здравейте!

Ако сте сигурни, че киселото мляко е кисело мляко, а не кондензирано (йогурт или както там го наричат), тоест да има в себе си истински живи лактобацили, давайте в пълна свобода кисело мляко. То хем yе го храни, хем ще му достави живи лактобацили, които са важни за урегулиране на чревната флора и спиране на разстройството.

За да се застраховате от слабителния ефект на маслото, давайте нискомаслено кисело мляко!

И нека младежът яде спокойно воднисти храни- супи (без олио), особено с ориз и картофи.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 80
  • Мнения: 421
много ви благодаря за отговора господин Вълев!   bouquet

# 81
  • Мнения: 10
Много помагат за разстройство прахчетата Ентерол три пъти на ден. Спазва се строга диета със сухари, варени картофи, обезсолено сирене, варен ориз, макарони, варено пилешко месо, кренвирши също може да се ядат. За потискане на гаденето аз давам цитрат приготвен от малко захар, лимонтозу; разстворени в половин чаша вода с една чаена лъжица сода бикарбонат. Разбърквам содата докато прекипи и давам през деня по чаена лъжичка на 15 минути, а ако е за възрастен - по една супена лъжица на 15 минути. Полезно при стомашно-чревни инфекции е да се пие фервекс; вече има и фервекс за деца действа много приятно затоплящо на коремчето.

# 82
  • Мнения: 647
Много помагат за разстройство прахчетата Ентерол три пъти на ден. Спазва се строга диета със сухари, варени картофи, обезсолено сирене, варен ориз, макарони, варено пилешко месо, кренвирши също може да се ядат. За потискане на гаденето аз давам цитрат приготвен от малко захар, лимонтозу; разстворени в половин чаша вода с една чаена лъжица сода бикарбонат. Разбърквам содата докато прекипи и давам през деня по чаена лъжичка на 15 минути, а ако е за възрастен - по една супена лъжица на 15 минути. Полезно при стомашно-чревни инфекции е да се пие фервекс; вече има и фервекс за деца действа много приятно затоплящо на коремчето.

Здравейте!

Ще си позволя да попитам на базата на кое действие на Фервекса го прилагате при стомашно-чревни неразположения? Затоплянето на стомаха става с... топла вода.

Поздрави,

маг.фарм. Антон Вълев

# 83
  • Мнения: 613
Много помагат за разстройство прахчетата Ентерол три пъти на ден. Спазва се строга диета със сухари, варени картофи, обезсолено сирене, варен ориз, макарони, варено пилешко месо, кренвирши също може да се ядат.
Кренвирши? - та те и без разстройство по-добре да не се ядат.

# 84
  • Мнения: 1 820
Много помагат за разстройство прахчетата Ентерол три пъти на ден. Спазва се строга диета със сухари, варени картофи, обезсолено сирене, варен ориз, макарони, варено пилешко месо, кренвирши също може да се ядат. За потискане на гаденето аз давам цитрат приготвен от малко захар, лимонтозу; разстворени в половин чаша вода с една чаена лъжица сода бикарбонат. Разбърквам содата докато прекипи и давам през деня по чаена лъжичка на 15 минути, а ако е за възрастен - по една супена лъжица на 15 минути. Полезно при стомашно-чревни инфекции е да се пие фервекс; вече има и фервекс за деца действа много приятно затоплящо на коремчето.

На мен не ми стана ясно нито за кренвиршите,нито за фервекса,май за нищо. ooooh!Т'ва за колко голямо дете? Sick

# 85
  • Мнения: 113
Чай от дренки и кора от нар. Известно време 12 часа почти нищо да не яде, после банан, сухар, картофи сварени с мъничко сол. Така няколко дни. И много течности.

# 86
  • BG
  • Мнения: 1 900
Миналата сведмица бяхме така с райзтройство и повръщане.Лекарката каза да вземем или лечебна Хумана или Ал 110.Взехме Ал 110-по-лека храна е и не съдържа лактоза и захароза.Давах и прахчета Ентерол.Оправи се за 2 дни.Дори и за повръщането слагах и свещички Вомитусхил(много помагат)

# 87
  • Мнения: 536
Здравейте.
искам да питам - синът ми е на годинка и 8 месеца и има разстройство, течно, заедно с повръщане...Утре сме на лекар, но все пак това, което ме притеснява е, че повръщаното му има леко фекална миризма... Sad Бяхме сега на спешен дежурен кабинет и слагаме свещички против повръщане. Просто съм много притеснена.

# 88
  • Мнения: 129
Явно сега му е момента на този вирус с разстройство, повръщане и температура  Rolling Eyes Синът ми го беше тръшнал миналата седмица, направо ужас! Лекарят ни каза, че е вирус и изписа някакви антивирусни хомеопатични хапчета, каза да давам нурофен за Т и да се спазва диета. И вежното е много течности. Оставих го малкия само на сок, вода и биксвити, без да го насилвам да яде. Оправи се за три дни. За разстройството давах смекта прахче и Цитросепт, който също се препоръчва за такива случаи.

# 89
  • Мнения: 1 820
Здравейте.
искам да питам - синът ми е на годинка и 8 месеца и има разстройство, течно, заедно с повръщане...Утре сме на лекар, но все пак това, което ме притеснява е, че повръщаното му има леко фекална миризма... Sad Бяхме сега на спешен дежурен кабинет и слагаме свещички против повръщане. Просто съм много притеснена.

Не ми е много ясно свещичките против повръщане как ще помогнат,щом детето е с растройство  ooooh!
За повръщане съм  давала Вомитусхил/хомеопатични капки/спира още след първия прием.За разтройство прахчета Хидрасек,,интерол и хомеопатия-Апис напр.
В случая когато са и двете трябва да внимаваш да не изпуснеш положението.Много течности,след което захранвания-строга диета-лечебна каша на Хумана,сок на Хип с натриев цитрат и след 2 дни захранване.Започвам с пюре от картоф и морков.

за растройство също супата на Моро,не ми се е налагало да я правя слава богу,но съм чувала и чела добри отзиви.

Последна редакция: сб, 17 окт 2009, 23:52 от червенокоса вещица...припряна

Общи условия

Активация на акаунт