Какво говорите на бебетата си?

  • 3 863
  • 91
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 508
Знам, че трябва нон-стоп да говоря на сина си, но честно казано не ми се получава... Дайте ми идеи какво да му приказвам, нещо ми куца въображението... Cry Cry Cry

# 1
  • Мнения: 386
Аз в общи линии му говоря глупости ooooh!(разказвам му като стане голям какво ще правим и др.), даже мъжа ми ми се присмива какви безумици приказвам hahaha или му разказвам приказки (които не помня много добре) Joy и пак ми се присмива Crossing Arms

# 2
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Аз повече говоря на котката си сега,отколкото на бебето.Но все пак съм само в 5 месец  Joy а после ще му говоря квото се сетя, само да е миличко и да усеща любовта ми  Heart Eyes
Не се притеснявай да му говориш  Hug

# 3
  • Временно
  • Мнения: 788
Не мисля,че е необходимо нон-стоп говорене при толкова малко бебче.
Иначе общо взето аз повтарям едни и същи неща,обяснявам в подробности какво правя или какво ще правим.

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 11:52 от eva_merry

# 4
  • Мнения: 9 973
пея песни,обяснявам как готвя,гладя....Но аз започнах на 4м. защото ми се стори глупаво да говоря на бебе на няколко дни

# 5
  • Мнения: 690
Ами, аз не говоря на бебето конкретно - просто си "мелям". Не обичам на децата да се говори по "бебшки", нито пък да им се опростяват темите. Говоря им като на възрастни. Разказвам за деня си, бабткото какво прави, какво съм прочела във вестника, с какво ме е ядосал мъжо или някой друг  Mr. Green, какво правя в момента. Изобщо каквото ми хрумне. Баткото нямаше годинка, а мъжа ми му обясняваше устройството на разни уреди - ТВ, компютър, бормашина... Резултата е, че той сега знае устройството на колата по-добре от мен, а на година и половина не можеше да казва "вода", но произнасяше много добре "бормашина"  Joy

Говори каквото ти падне - важното е да чуват реч, да свикват с думите и да им се развива мозъчето и да им се обогатява речника. Думите обаче произнасяй правилно, защото после детето трудно ще разбере, че "бу" е вода. Ако му е трудно да произнесе някоя дума, то само ще си я "смачка" както може.

# 6
  • Мнения: 1 763
Когато беше новороден, не му говорех постоянно. По принцип не съм приказлива. Обаче често го взимах при мен на спалнята и му четях на глас книга, която на мен ми е интересна. Баща му му говореше повече- най-вече за футбол. Колкото повече пораства, толкова по-естествено ми идват на ум теми, по които да му говоря.

# 7
  • Мнения: 2 374
Kогато беше новородена-нищо особено общо взето каквото ми дойде на акъла,а сега и обяснявам всичко каквото правя.

# 8
  • Мнения: 194
Каквото ми дойде на акъла.То не са песни,четене на приказки,обясняване какво правя в момента.Често заставаме пред огледалото с нея и й показвам къде са очичките,нослето и т.н.Понякога,като се преуморя от говорене,я слагам на шезлонга и й пускам музика .Говоря й от първия момент,още от родилното...

# 9
  • София
  • Мнения: 3 064
Имам куче и още преди да се роди бебето си говорих на него, така че не ми е било проблем да говоря на бебето какво ли не. Не е вярно, че е глупаво да се говори на малко бебе, за него е приятно и полезно да чува гласа на майка си.

# 10
  • Мнения: 1 554
нямам спомен какво съм му говорила когато е бил толкова малък Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 6 274
Мисля, че най-важното в момента е да го гушкаш, за да те усеща.
Говоренето може за мааалко по-натам...

# 12
  • Мнения: 2 149
Мисля, че най-важното в момента е да го гушкаш, за да те усеща.
Говоренето може за мааалко по-натам...

Да.
В общи линии и аз така,обяснявах какво правя в момента,назовавах разни предмети от околния свят и за какво ги използваме и така... Laughing

# 13
  • Мнения: 2 131
Чак пък нон стоп да говориш на бебето едва ли е нужно на този етап  Peace
Джуличка е дала добър съвет:
Мисля, че най-важното в момента е да го гушкаш, за да те усеща.
Говоренето може за мааалко по-натам...

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Говорих има колко много ги обичам, това най вече, колко са ми мили, колко са сладки.
Когато ги обличах, обяснявах какво правя - слагам ръквачето, обувам панталончето. Ей такива неща.
Никога не съм говорила "бебешки" и забранявам и на близките ми да го правят.

Общи условия

Активация на акаунт