Да давам ли подсладена вода на бебе под един месец?

  • 14 329
  • 128
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 026
Ти предложи, то ако иска ще пие.

# 31
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Подсладена - в никакъв случай!  Naughty Иначе аз лично одобрявам водата, но то си е лично мое мнение. Има мами, които не дават изобщо. Всеки сам решава. Но не давай подсладена за нищо на света - така само го приучваш да търси сладко.

# 32
  • Мнения: 2 013
Аз давах подсладена вода до преди една седмица,но прочетох някой статии за захарта и  Shocked
Сега и давам само чиста,преварена вода!

# 33
  • Мнения: 1 428
Подсладена вода не те съветвам да даваш.А относно нощното хранене детето само ще се откаже от него,когато му дойде времето.При всяко дете е различно.Даная все още яде вечер по 2 пъти.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 004
1-во - много сте малки да махате нощното хранене
2-ро - не се дава захар
3-то - педиатърката ти е за  fight

# 35
  • Мнения: 594
Подсрадена вода или вода с малко глюкоза доколкото знам се дава само в началото, ако детето е с физиологична жълтеница, за да се изчисти по-бързо. След това чиста преварена вода.

# 36
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
В никакъв случай не бих махнала нощното ядене на такова малко бебче Naughty

Подсрадена вода или вода с малко глюкоза доколкото знам се дава само в началото, ако детето е с физиологична жълтеница, за да се изчисти по-бързо. След това чиста преварена вода.
Peace и аз така знам

# 37
  • тук и сега
  • Мнения: 124
В никой случай.
Захарта е вредна. До годинка поне по-добре да минете съвсем без нея...във вода пък да не говорим.
Щом детето се буди и иска да яде знячи е гладно, нищо по-естествено от това да го нахраниш, ако не беше гладно нямаше да се буди. Просто е.
Няма защо да го залъгваш със захар.
Коремчетата са им малки, нормално е да не издържат по много....
Детето само ще си откаже нощното хранене когато е готово за това.....
Коремчето няма нужда от почивка, а от храна.
Пробвай ти да си отлагаш храненето като огладнееш с вода и захар, дали ще ти е добре????
Peace
Не можах да изчета цялата тема, но този пост напълно подкрепям. Въпреки че и аз давах в началото подсладена вода (не че пиеше). Е, сега не бих, но и аз сляпо слушах педиатърката тогава.
Нощното кърмене и до сега не съм премахнала, а и не смятам да го правя, когато иска -  кърмя го. Глупаво ми се струва да го залъгвам с вода или чай, щом е гладен.

# 38
  • Мнения: 583
В никой случай.
Захарта е вредна. До годинка поне по-добре да минете съвсем без нея...във вода пък да не говорим.
Щом детето се буди и иска да яде знячи е гладно, нищо по-естествено от това да го нахраниш, ако не беше гладно нямаше да се буди. Просто е.
Няма защо да го залъгваш със захар.
Коремчетата са им малки, нормално е да не издържат по много....
Детето само ще си откаже нощното хранене когато е готово за това.....
Коремчето няма нужда от почивка, а от храна.
Пробвай ти да си отлагаш храненето като огладнееш с вода и захар, дали ще ти е добре????



Дъщеря ми, пие по няколко глътки вода, едва от няколко дни. Нямаш поводи за притеснение.

# 39
  • Мнения: 681
Подсрадена вода или вода с малко глюкоза доколкото знам се дава само в началото, ако детето е с физиологична жълтеница, за да се изчисти по-бързо. След това чиста преварена вода.
Peace Нощното хранене детето само ще си го махне  Hug

# 40
  • Мнения: 4 965
Аз лично на твое място:
1. Не бих давала нищо подсладено /дори и чай/ на дете под 1 г., че и по-голямо.
2. Не бих отказала бебе /особено пък на 1 месец/ от нощното хранене, ако то самото не се откаже.
3. Бих си сменила педиатъра...

# 41
  • Мнения: 6 274
Не...  Naughty
Ако е жадно, детето ще пие и без захар...
Просто няма нужда от нея...

П.С. Чак сега видях, че лекарката ти ти дава някакви малоумни (без извинение) съвети...  #Cussing out
Един съвет от мен - смени я...

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Много е малко бебнцето ти за махане на нощното хранене. А за подсладена вода, чувала съм че се дава за жълтеницата, но за засищане ..... newsm78 не бях. На твое място не бих дала. А за отказване на нощното хранене, при нас това се случи малко по късно. Дъщеря ми беше на 2 месец и нещо. Махнах го с разредено АМ, на 3-тата вечер спа непробудно цяла нощ.  Peace

# 43
  • Мнения: 700
Подкрепям всичко, което са казали майките по въпроса за водата и нощното кърмене.
 Захар - НЕ, нощното кърмене - щом бебето иска, давай му. Така ще стимулираш лактацията и може да махнеш напълно АМ.
Съобрази се с нуждите на бебето, а не с измишльотините на педиатъра.

# 44
  • Мнения: 574
Аз съм слагала съвсем малко захар във водата по препоръка на педи. Иначе изобщо не я пиеше.

Общи условия

Активация на акаунт