Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 фев. 2009, 14:27 ч.

облъчване с рентген в 3-4 седмица

• 3 144
  • 16
  •   1
Отговори
Наложи се да правят на малкото снимка и някой трябваше да я държи,сестрата отказа,за да не се облъчвала тя и се наложи аз да я държа.Незнам дали съм бременна,но ако съм е в 3-4 седмица. Вече 24ти ден нямам овулация,по принцип имам на 17ти 18ти ден,и предполагам,че е защото вече съм бременна,макар,че това не е кой знае какво доказателство.Ако е така,какъв е шансът бебето да се запази и въобще има ли такъв?

# 1
  • Видин
Вече 24ти ден нямам овулация,по принцип имам на 17ти 18ти ден,и предполагам,че е защото вече съм бременна,макар,че това не е кой знае какво доказателство.
Това не го разбрах  newsm78

# 2
Ами,щом не мога да засека овулация,значи съм я оползотворила преди да я отчета.
Но това няма значение...важното е АКО съм бременна,имам ли шанс да задържа бебето

# 3
Това би могъл да те посъветва само специалист гинеколог и надали ще имаш две еднакви мнения от двама лекари.

Всяко облъчване с рентген по време на бременността може да бъде фатално за плода.
И това, че не си засекла овулацията си съвсем не означава, че си забременяла - в твоя случай ти пожелавам да е така и другия месец да нямаш инциденти.

# 4
  • Видин
Ами,щом не мога да засека овулация,значи съм я оползотворила преди да я отчета.
Но това няма значение...важното е АКО съм бременна,имам ли шанс да задържа бебето
Съвсем възможен вариант е и да нямаш овулация.
Ние не можем да кажеме какви са шансовете, защото не сме лекари.Най-добре се консултирай с гинеколог  Peace

# 5

Всяко облъчване с рентген по време на бременността може да бъде фатално за плода.

Според моята лекарка в ранна бременност е най-опасно облъчването .
Все пак изчакай първо да се увериш бременна ли си изобщо и след това
се консултирай с лекар.

# 6
ренгенът е много опасен за плода и ако си бременна потърси 2-3 лекарски мнения

# 7
А ултразвука или така наречения ехограф или видеозон какво е според вас? Друг вид диагностичен рентгенов апарат. Не съм много веща, но мисля, че малко преувеличено плашите момичето.

# 8
valeria22, има огроооомна раzлика между ехограф и рентген. При рентгена има облъчване, а при ехографа картината се съzдава чреz ултраzвук, които не е опасен zа плода.

just_an_ODDalisque, много е въzможно просто да не си имала овулация и zа това да не си я zасекла до сега. Т.е. имаШ ановулаторен цикъл. Това се случва от време на време при всяка жена. Първо раzбери дали си бременна и тогава се консултирай с лекар. 

# 9
А ултразвука или така наречения ехограф или видеозон какво е според вас? Друг вид диагностичен рентгенов апарат. Не съм много веща, но мисля, че малко преувеличено плашите момичето.

Изобщо не е преувеличено, повечето докторите препоръчват аборт в такава ситуация.

# 10
Ок, извинете ме, мислех, че няма разлика между двата апарата.

# 11
Има, Валерия, и то голяма, обяснили са ти го по-горе.
И е добре да го знаеш, за да реагираш, ако някой лекар иска да ти прави рентгенова снимка в момент, в който имаш и най-бегли подозрения, че може да си бременна.

# 12
Има, Валерия, и то голяма, обяснили са ти го по-горе.
И е добре да го знаеш, за да реагираш, ако някой лекар иска да ти прави рентгенова снимка в момент, в който имаш и най-бегли подозрения, че може да си бременна.

Благодаря ти много, информацията наистина е полезна.

# 13
  • Mediterraneo
Добре, де. Жилетка не ти ли дадоха като влезе с детето в рентгена?! Винаги досега съм била с детето на снимки и винаги са ми давали жилетка( една зверски тежка, мисля, че е оловна).

# 14
  • На планетата Земя
Peace И аз така мисля. Дано наистина този месец да не си била бременна, за да не се налага да взимаш трудни решения.
Успех!  Praynig

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт