облъчване с рентген в 3-4 седмица

  • 3 611
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 579
Наложи се да правят на малкото снимка и някой трябваше да я държи,сестрата отказа,за да не се облъчвала тя и се наложи аз да я държа.Незнам дали съм бременна,но ако съм е в 3-4 седмица. Вече 24ти ден нямам овулация,по принцип имам на 17ти 18ти ден,и предполагам,че е защото вече съм бременна,макар,че това не е кой знае какво доказателство.Ако е така,какъв е шансът бебето да се запази и въобще има ли такъв?

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Вече 24ти ден нямам овулация,по принцип имам на 17ти 18ти ден,и предполагам,че е защото вече съм бременна,макар,че това не е кой знае какво доказателство.
Това не го разбрах  newsm78

# 2
  • Мнения: 579
Ами,щом не мога да засека овулация,значи съм я оползотворила преди да я отчета.
Но това няма значение...важното е АКО съм бременна,имам ли шанс да задържа бебето

# 3
  • Мнения: 7 263
Това би могъл да те посъветва само специалист гинеколог и надали ще имаш две еднакви мнения от двама лекари.

Всяко облъчване с рентген по време на бременността може да бъде фатално за плода.
И това, че не си засекла овулацията си съвсем не означава, че си забременяла - в твоя случай ти пожелавам да е така и другия месец да нямаш инциденти.

# 4
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ами,щом не мога да засека овулация,значи съм я оползотворила преди да я отчета.
Но това няма значение...важното е АКО съм бременна,имам ли шанс да задържа бебето
Съвсем възможен вариант е и да нямаш овулация.
Ние не можем да кажеме какви са шансовете, защото не сме лекари.Най-добре се консултирай с гинеколог  Peace

# 5
  • Мнения: 7 474

Всяко облъчване с рентген по време на бременността може да бъде фатално за плода.


Според моята лекарка в ранна бременност е най-опасно облъчването .
Все пак изчакай първо да се увериш бременна ли си изобщо и след това
се консултирай с лекар.

# 6
  • Мнения: 9 973
ренгенът е много опасен за плода и ако си бременна потърси 2-3 лекарски мнения

# 7
А ултразвука или така наречения ехограф или видеозон какво е според вас? Друг вид диагностичен рентгенов апарат. Не съм много веща, но мисля, че малко преувеличено плашите момичето.

# 8
  • Мнения: 4 700
valeria22, има огроооомна раzлика между ехограф и рентген. При рентгена има облъчване, а при ехографа картината се съzдава чреz ултраzвук, които не е опасен zа плода.

just_an_ODDalisque, много е въzможно просто да не си имала овулация и zа това да не си я zасекла до сега. Т.е. имаШ ановулаторен цикъл. Това се случва от време на време при всяка жена. Първо раzбери дали си бременна и тогава се консултирай с лекар. 

# 9
  • Мнения: 7 474
А ултразвука или така наречения ехограф или видеозон какво е според вас? Друг вид диагностичен рентгенов апарат. Не съм много веща, но мисля, че малко преувеличено плашите момичето.

Изобщо не е преувеличено, повечето докторите препоръчват аборт в такава ситуация.

# 10
Ок, извинете ме, мислех, че няма разлика между двата апарата.

# 11
  • Мнения: 2 617
Има, Валерия, и то голяма, обяснили са ти го по-горе.
И е добре да го знаеш, за да реагираш, ако някой лекар иска да ти прави рентгенова снимка в момент, в който имаш и най-бегли подозрения, че може да си бременна.

# 12
Има, Валерия, и то голяма, обяснили са ти го по-горе.
И е добре да го знаеш, за да реагираш, ако някой лекар иска да ти прави рентгенова снимка в момент, в който имаш и най-бегли подозрения, че може да си бременна.

Благодаря ти много, информацията наистина е полезна.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
Добре, де. Жилетка не ти ли дадоха като влезе с детето в рентгена?! Винаги досега съм била с детето на снимки и винаги са ми давали жилетка( една зверски тежка, мисля, че е оловна).

# 14
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 297
Всяко облъчване с рентген по време на бременността може да бъде фатално за плода.
Peace И аз така мисля. Дано наистина този месец да не си била бременна, за да не се налага да взимаш трудни решения.
Успех!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт