Какво означава калциране на миома

  • 4 706
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 547
Здравейте,имам три миоми, тъй като правих инвитро от стимулацията едната порасна много,а от двуплодната бременост още повече.Родих секцио и лекарите мислеха по време на операцията да ми махнат матката,но от страх от много кръвозагуба се отказаха и ме затвориха.Сега почти една година след това явно миомата нараства и ми притиска яйчника и там имам болка по време на овулацията,единия докртор смята,че съм за операция и то пак коремна заради големината и местоположението,но другия доктор при който ходих казва,че те са калцирани.Някой знае ли какво означава калцирани.Чудя се дали да се оперирам или не.
Възстановяването от секциото ми беше много трудно,а и самото секцио беше по спешност и сложно както пише в епикризата от преразтягането на матката едва се оправих и кръв ми преливаха и три дни в реанимацията бях и т.н.затова сега много ме е страх от същото.
 

# 1
  • Мнения: 17 546
Някой знае ли какво означава калцирани.
Калциране, когато се използва в здравен аспект,  буквално означава втвърдяване на тъканта. Т.е. миомата е спряла своето нарастване и се е капсулирала.
Съветът ми е да потърсиш мнението на трети специалист с доказан авторитет! Peace

# 2
  • Мнения: 3 830
Някой знае ли какво означава калцирани.
Калциране, когато се използва в здравен аспект,  буквално означава втвърдяване на тъканта. Т.е. миомата е спряла своето нарастване и се е капсулирала.
Съветът ми е да потърсиш мнението на трети специалист с доказан авторитет! Peace

Такъв специалист е Доктор Недялков от Първа АГ Света София (бившата Тина Киркова).
Много често питат майка ми кой и къде й е правил операцията, защото била направена "изключително професионално и по модерни методи". Peace

# 3
  • Мнения: 547
Много благодаря за отговорите.Ще потърся още едно мнение.

Общи условия

Активация на акаунт