дали е възможно?

  • 2 784
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здрасти на всички мами от форума,имам едно питане мамчета..Смятате ли,че има и най-малка вероятност да се забременее,преди цикъл?Да речем 3-5 дни преди датата на цикъла?Някой да знае за такъв случай,или дори самата тя да е "такъв случай"? WinkМили мами,питането ми е съвсем сериозно,ще съм благодарна за малко разкази и разсъждения по темата..И да си нагушкате бебешоците за "назидание".. Grinning Wink

Последна редакция: нд, 15 фев 2009, 05:06 от mamu21

# 1
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
възможно е разбира се. възможно е във всеки един ден, а има случаи и по време на менструация. този т.нар. календарен метод е доказал своята ненадеждност. все пак шансът е по-малък, отколкото в средата на цикъла...

# 2
  • Мнения: 9 776
Възможно е забременяване във всеки един ден от цикъла. Това го знам от лекар. Е, понякога вероятността е по-малка, но не е невъзможно.

# 3
  • Мнения: 2 521
Възможно е.Моя приятелка е забременяла в последните 2-3 дни(сигурна е понеже мъжа и е бил заминал през другото време).След това по лекарски термин,тя роди в края на 10 месец Laughing.По нейни си изчисления обаче преноси само 2 дни.

# 4
  • Мнения: 239
Възможно е,но шанса е минимален

# 5
  • Мнения: 5 393
Както вече са отговорили преди мен- всичко е възможно. Има жени забременели по време на цикъл даже. Рядко се случва наистина, но не е невъзможно.  Аз лично съм наблюдавала при себе си, че понякога овулацията ми настъпва почти веднага след края на менструацията, друг път се е случвало да е 4-5 дни преди да ми дойде.....

# 6
Възможно е. Имам позната, която е забременяла ден два преди цикъл.

# 7
  • Мнения: 1 310
Абсолютно е възможно.  Peace
Нали имаме два яйчника.  Wink

# 8
  • Мнения: 1 554
Възможно е Peace

# 9
  • Мнения: 4 433
Възможно е всичко Simple Smile

# 10
  • Мнения: 9 973
възможно е,да

# 11
  • София
  • Мнения: 44 098
има възможност всеки един ден от месеца, дори по време на цикъла.....

# 12
  • Мнения: 8 999
Възможно е да се забременее, когато си в овулация. А овулацията при всяка жена е в различно време. Може да е малко преди, малко след или в средата на периода от цикъл до цикъл.

# 13
  • Мнения: 306
по моите сметки аз така забременях. правихме секс два-три дни преди да ми дойде, после закъсня, после изобщо не дойде и така... passifier

# 14
  • Мнения: 2 013
Да,възможно е!

# 15
  • Мнения: 3 376
Съгласна съм с baibibi.

Ти знаеш ли кога е овулацията ти?

# 16
  • Мнения: 9
Благодаря мами,вдъхнахте ми надежда,дето се вика.. PeaceАз си имам едно сърчице,на 4 годинки,и моята сърничка напоследък,все за бебе говори..За съжаление,аз имах здравословни проблеми,и още не съм съвсем добре,но сега ме е обзело желанието,и не ми се чака,да не се откажа..Иначе ми се искаше,понеже дъщеричката ми е Коледно бебе,да подундуркам и едно лятно,ма нейсе сега.. waveyПросто ми дойде музата,няколко дена преди цикъла,който трябваше да дойде..вчера.. newsm78От първата си бременност помня,че си имах всички признаци,като за преди цикъл,а такъв така и не дойде тогава..Сега пак съм си с признаци за цикъл,жажда,болезнените гърди,болки в кръста,че и нервата ме тресе Twisted Evil,но ми мина през ум..дали пък,не е станало чудото от раз? ThinkingНе знам,кога ми е овулацията,нещата станаха инцидентно този път..Еми,ще почакам още няколко дни и ще видим..  GrinningНе че не ми хрумва да отърча за един профилактичен тест.. smile3508

Последна редакция: нд, 15 фев 2009, 15:26 от mamu21

# 17
  • Мнения: 2 521
Лошо няма-тичай до аптеката LaughingНие чакаме за резултата

# 18
  • Мнения: 9
Ето ме пак,и ходих за тест разбира се,но е отрицателен.. ConfusedЗдраве да е,може и наистина да дундуркам лятно бебе,знам ли? newsm78Само дето,нещо не ми се чака чак толкова,че да опитвам отново,и до колкото се познавам..пак към Коледа съм тръгнала.. GrinningТежко и горко на нашият тати,откъм рожденни дни и Коледни подаръци.. WinkПо този повод да питам,че да не досаждам тук..Къде бих могла да попитам нещичко за работа от дома?Нямам доверие на разните случайни обяви,много съм си патила от тях.. ConfusedТа ако има специално място във форума или нещо се сетите,моля да ми пишете на лични,като се извинявам,че си позволявам този въпрос тук..Поздрави на всички мами и сладките бебоци..  bouquet
П.С.Само да добавя,бях забравила,колко е хубаво очакването на двете чертички,и като видях преди малко,моята една такава,ми стана едно такова..гадничко направо.. CryИскам от сърце да пожелая на всички мами,които чакат същото нещо,само положителни тестове занапред..Айде със здраве и до скоро..  bouquet

Последна редакция: нд, 15 фев 2009, 17:17 от mamu21

# 19
  • Мнения: 7 474
Възможно е по всяко време. Wink

# 20
  • Мнения: 2 110
Четох някъде ,че има жени с две овулации в месеца, но не всеки месец . Възможно , е едната да ти е преди цикъла, и тогава има вероятност да се зачене.

# 21
  • Мнения: 405
Във всеки един ден е възможно да забременееш. Историята познава и случай, при които жена, която е в цикъл забременява.

# 22
  • Мнения: 2 334
По всяко време можеш да забременееш  Peace

# 23
  • Мнения: 2 521
Не се отчайвай.Все пак ти е закъсняло само 1 ден,и теста едва ли ще покаже толкова рано.Но дори и да не е този месец имаш време-следващия започвате да действате по въпроса.Сигурна съм че скоро ще се похвалиш Wink
За работа не знам.Тук не мога да съм ти от полза.Успех и в двете начинания Peace

# 24
  • Мнения: 2 447
Напълно е възможно!Даже е възможно и по време на цикъл!

# 25
  • Мнения: 9 814
Да, така съм се родила аз!
Майка ми е забременяла в деня преди датата на месечния си цикъл.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да възможно е. Аз така забременях.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Винаги и всичко е възможно.

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Разбира се, че е възможно. Затова хората са изобретили контрацептивите...

# 29
  • София
  • Мнения: 30 142
Момичета, всичко е възможно.

Зависи от организма. Овулацията ти може всеки път да се разминава с няколко дни.

При нас стана следното, след секс, понеже не исках да се тъпча излишно с ескапеле и т.н. си взех тест за овулация, беше отричателен, смятах по календара и там показа, че твърдо Не съм била в овулация и резултатът от това е коремът ми сега  Wink

# 30
  • Мнения: 7 723
Възможно е, но е малко вероятно.

# 31
  • Мнения: 6 274
Да, напълно възможно е....

# 32
  • Мнения: 135
Възможно е знам от личен опит.

# 33
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Да ! Peace

# 34
  • Мнения: 262
възможно е

# 35
  • Мнения: 121
Както са казали мамчетата по горе е възможно но в по малки проценти но не е изключено да се случи

# 36
  • Мнения: 1 103
Възможно е дори и от един път

# 37
  • Мнения: 1 629
Всякога е възможно Peace от личен опит знам!

# 38
  • Мнения: 494
Възможно е разбира се, възможно е да забременееш дори по време на цикъл

# 39
  • и аз незнам къде
  • Мнения: 91
И аз така забременях! Напълно е възможно

# 40
  • София
  • Мнения: 23 093
Аз например забременях непоследствено СЛЕД цикъл. Така че обратният вариант също е възможен!

# 41
  • ВАРНА
  • Мнения: 88
   Както са казали преди мен, на всяка жена овулацията и е по различно време и е възможно да забременее дори и по време на цикъл.

# 42
  • Мнения: 1 558
възможно е разбира се. възможно е във всеки един ден, а има случаи и по време на менструация. този т.нар. календарен метод е доказал своята ненадеждност. все пак шансът е по-малък, отколкото в средата на цикъла...
Точно така.Всеки ден е възможно да забременееш,макар че шансовете в този случай са малки Peace

# 43
Да, напълно възможно е!

# 44
  • Мнения: 617
Възможно е!

# 45
  • София
  • Мнения: 5 079
Напълно! Peace

# 46
  • Мнения: 1 354
И според мен е възможно.

# 47
  • Мнения: 3 929
Можеш да забременееш по всяко време.

# 48
  • Мнения: 79
Може по всяко време,знам го от лекар

# 49
  • Мнения: 1 733
Да. Първия път забременях един - два дни след цикъл.

# 50
  • Мнения: 2 172
Здрасти на всички мами от форума,имам едно питане мамчета..Смятате ли,че има и най-малка вероятност да се забременее,преди цикъл?Да речем 3-5 дни преди датата на цикъла?Някой да знае за такъв случай,или дори самата тя да е "такъв случай"? WinkМили мами,питането ми е съвсем сериозно,ще съм благодарна за малко разкази и разсъждения по темата..И да си нагушкате бебешоците за "назидание".. Grinning Wink

Аз забременях с второто си дете 2 дена преди предполагаемата дата на цикъла ми.
Трябваше да ми дойде на 30 август 2008,а бебчо е заченат на 28 август 100%.

# 51
  • Мнения: 3 294
Всичко зависи от това кога си била в овулация , понякога , когато тя е по-късна се случва да се забременее и непосредствено преди цикъл . Има една приказка че всичко е визможно , тя важи и за забременяването Wink

# 52
  • Мнения: 641
Винаги е възможно да забременееш.Аз понеже знам кога съм забременяла ще ти кажа,че беше точно 5дни преди цикъла ми и така и после не ми дойде.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Разбира се, че е възможно.....  Naughty

# 54
  • Мнения: 2 960
Възможно е Peace

# 55
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674

# 56
  • На едно ветровито място...
  • Мнения: 153
Мисля че е малко вероятно да има овулация точно когато тялото се приготвя за менструация Thinking,обачеееее....
всичко е много индивидуално- имам предвид колко точно е дълъг цикъла,а и имаме два яйчника..Не съм гинеколог,но никога не трябва да се разчита на "календарния"метод- много бебета са се родили точно по него Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт