Пролет наближава, АПРИЛската мама радост я чака голяма!

  • 13 942
  • 320
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Привет и от мен!

ани4ka, темичката е станала страхотна - благодаря и за нея, и за късметчетата! Heart Eyes

Явно всички сме изкарали страхотно вчерашния празник! На патерици да пожелая много любов и все така невероятни мъже, които да са винаги до нас! Heart Eyes

Бен, за Маг Ингланда - нашата беше с порт-бебе, но тогава ги продаваха само в комплект. Удобно ми беше - за пренасяне на бебето. С твърдо дъно е. Peace

Kafenceto, виж Луфтханза - не са нискобюджетни, но правят много добри промоции и понякога билетите им излизат по-изгодно, отголкото на low cost компаниите. През лятото ходихме на Канарските острови и летяхме с тях до Мадрид през Франкфурт - много съм доволна, както от цената, така и от обслужването. А летя доста често. Peace Можеш да разгледаш сайта на edreams.com - това е агент, чрез който често цените излизат много по-ниски, независимо от таксата, която му се плаща. Peace

Утре ще пиша повечко, че сега съм на лаптопа и не ми е удобно. Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 01:27 от chockolina

# 31
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
ssillvvi - ако не се лъжа можеш да се прехвърлиш да те води личната, но я попитай или питай гинеколога си. Когато забременях личната ме пита дали искам тя да ми води бремеността или предпочитам гинеколког за да може да ми издава по дълги болнични защото тя като лична не можела и аз и казах че предпочитам гинеколог (това ми дава да основание да си мисля по горното) иначе в зависимост в кой квартал си ще ти бъде по удобно този доктор да е по близо. Пък и ти ще го ползваш буквално един път (само за клиничната пътека) . Мога да ти дам кординатите на д-р Шопов в градска болница той е разбран (ако те устройва)

# 32
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Да ви се оплача  голяма "късметлийка"  съм .Отиваме   в четвъртък да вземем с мъжа ми кошарката и се оказва ,че са ни пратили в друг цвят Sad. Обаждам се да поръчам количката  ,в  момента я нямали в наличност ще  трябва да  изчакам до  1 -2 седмици докато я получат.Ама аз си знам тръгнали да купувам нещо ,все ще има нещо да не е както трябва или няма да го има ,или ще го купим пак после ще се окаже че има някакъв дефект   ooooh!

Чакам вече с нетърпение вторник да отида на ЖК  ,  да ми дадат болничния 45  дневния и току виж вече ми  казали пола,то  стана време да раждам ама няма значение Joy
 

# 33
  • Мнения: 847
Здравейте и от мен!

Първо-ани4ka, темичката наистина е страхотна и си личи, че много си се постарала   bouquet Вчера бяхме в магазина,в който ти казвах /и Рони също си спомям, че питаве за него/, че има разни метълски неща, но като разгледах в детайли, всъщност се оказа, че има само шишета и биберони /бяха с черепи, с черни или червени рози/, открих и сайта http://www.rockstarbaby.de/home.html

Иначе след нашия съботно-неделен шопинг маратон, биха казала, че сме напълно готови с покупките за бебо. Останаха ни само 3,4 дреболии,едни от които са памперсите, превръзките и сутиените за кърмене. В крайна сметка за смяна на памперсите и за къпане решихме да вземем ето този шкаф-вана в бежово: http://www.brevi.eu/en/prodotti-prima-infanzia/igiene/atlantis/i-colori.html.

Може ли някой да сподели някоя марка за голеееееми превръзки и памперси за възрастни, че не зная какво точно да търся?!  Embarassed

Днес бяхме и на преглед-док гледа днес специално кръвотоците, плацентата, артериите и т.н. и каза, че всичко е толкова перфектно като по учебник, както рядко се среща на практика. Освен това каза, че по тази причина на бебо му е супер конфортно в мен и не би се очудил, ако го пренося  Blush Аз съм в 34 г.с., а бебо тоговаря като големина на 32,33 г.с. Но каза, че това вече на този етап не означава, че нещо не е наред,а че вече проявяват спецификите на самото бебенце-н-р че няма да е супер едро, че няма да му е много голяма главата и т.н.-предпоставки, които биха могли да бъдат индикация за секцио. Така че за мамите,които са около моите седмици и бебоците им са с 1,2 седмици назад-не се притеснявайте, най-вероятно това е просто показател, че индивидуалната вече физика на вашето бебче. Нашето например нищо,че по размери е малко по-мъничко, си тежи около 2кг. вече и док каза, че е заформило и бузи и тлъстинка  Laughing

Kafence, опитах се да намеря нещо в нискобюджетните авиолинии, но нещо за Франкфурт не мога да се сетя. Може би да проверят все пак в German wings н-р

# 34
  • Мнения: 172
 Здравейте тумбачета !  Hug
 ssillvvi питаш за лекар във Варна, аз ходя на ЖК в Олимед при д-р Симеоноваи съм доволна.  Внимателна, грижвна, никога не ме е пренебрегвала или нагрубявала. Сега в петък бях последно при нея и говорихме за болничня- тя повдигна въпроса и дори смята от коя дата точно трябва да изляза. Каза ми какво да приготвя като документи, за да ми се издадат въпросните болнчни, защото на мен ще ми трябват два и ... не мога да кажа , че й беше неприятно че това ще се случва. Изненадана съм, че има лекари, които правят фасони и за този болничен, който си се полага - Дея, в голяма чуденка съм какъв й е проблема на твоята лекарка и защо се е намръщила за болнчния... #2gunfire
  Аз да си дам отчета за прегледите през изминалата седмица - Балев каза че бебчо вече е с тиквичката надолу и рита доволно..видя дори че перчем ще си имаме  Joy, бъбречните легенчета вече са си в нормите, така че най- голямото ми притеснение отпадна- нали миналият път бяха на горната граница, че се бяхме поизпритеснили. Но сега съм силно доволна  Heart Eyes че бебушко е наред. По малък върви с около седмица, но той си етака от началото и това закъснение може би се дължи на закъсняла овулация...това обясни Симеонова и също ми подейства много успокояващо. С нея поговорихме и за самото раждане...тъй като съм с висок диоптър късогледство, тя ми каза, че за мен е най- добре да е секцио. Зная че в предните теми това се обсъждаше, но моята лекарка и акушерката твърдяха, че при моя диоптър задължително от напъните ще се увеличи с поне още един....и дори и това да не е 100% сигурно на мен някак не ми се рискува. Много ми се искаше да родя нормално, но все пак и секциото и начин бебче да се роди и ... си мисля, че няма да е толкова голяма загуба ако пропусна естественото раждане и си спестя притеснението от увеличение на диоптъра. За кърменето - ще направя каквото зависи от мен детенце да бъде кърмено, има много мами родили секцио и това не им е попречило да кърмят, така че и това не ме притеснява...все пак всичко е въпрос на желание, упоритост и ... желание от страна на бебо...дано после не променя мнението си по принуда  Blush
  Ние вече поръчахме капарирахме кошарката и до два дена ще си я вземем. Днес половинката размества стаята- видях мебелите подредени по всички възможни начини...милия, как не му омръзна  Crazy и как не го заболя кръста с тези ракли гардероби...спални  Crazy За сега сме се спряли на два варианта на подредба и когато дойде кошарката ще изберем по добрия  Party
  Обикаляхме и по магазините , за да си изберем окончателно количка и сега се колебая между три модела, но ... си мисля, че съм се спряла почти окончателно на тази   http://www.abcdesign-bg.eu/popup_image.php?pID=54&osCsid=010 … f345cc5aa4935dbbc   С нея си ми започна чуденката преди около 7 месеца  Crazy и преминавайки през какви ли не модели пак с нея ще си завърши  Crazy
  Дрешки и други бебешорски неща никакви не съм взимала, а времето взе много да се скъсява, но аз съм оптимист и си мисля, че има още ... Пък и все си мисля, че за новороденото едва ли са му необходими толкова много дрешки и аксесоари...като си има легълце...одеалце...някое друго боденце и памперс на дупето, за другите нещица все ще се намери време  Mr. Green
  Охххх, толкова много неща имах да казвам на много от мамите и ... сега ще кажеш, че е било преди години- не помня нито на кого, нито какво  Blush
  Оф и да си се оплача ... вече съм +10кг  ooooh!  Заприличала съм на слон. Много се надявам тези кг да ги смъкна възможно най- бързо след като родя, защото усещам, че ще ми донесат много депресивни усещания...сега си знам че съм бременна и някак си се оправдавам пред гузната си съвест за всяко изядено нещо, но послееее....  А и тези стрии...вече на няколко пъти плача заради тях...или заради хормоните...знам ли  newsm78
  В четвъртък изпита го взех успешно...утре ще си имам още два  #Crazy....но живот и здраве...трябва д аги взема, че да намаля бройката за после.
  Големи страхове ме гонят напоследък...при вас така ли е? Понякога просто се замилям че до два месеца животът ми ще се промени коренно и ... това ме кара да се страхувам...сякаш съм безсилна и тогава съвсем ще съм безсилна да променя нещо. Не ме разбирайте погрешно- обичам шошко още докато си ми е в коремчето, много го обичам, но факта, че вече няма да отговарям само за себе си ...това ме плаши. Преди винаги съм си знаела, че каквото и да се случи мога да се справя...ако работата не ми се харесва- мога да си тръгна, ако примерно мъжът до мен се окаже неподходящият- отново мога да си ида и въпреки че не съм имала причина да си мисля тези неща, самият факт, че грабвайки една чанта и себе си мога за променя ситуацията ме е правил много спокойна....докато сега нещата много ще се променят....Момичета страх ме е .
  И сега да ви кажа нещо от любопитни факти  Wink  Тъй като моя шошко през деня докато го клатушкам насам натам си кротува, ноооо... легна ли си вечер и започва едно чоплене на коремчето, едни ритници и ...нещо като подскоци/не знам какво е това, но не го усещам като шут, а точно като подскоци...или сякаш имам рибка в корема...едра рибка  Mr. Green/, та мисълта ми беше , че щом аз си легна с идеята да спинкам, явно бебчо се разиграва....пробвала се бях да му говоря, обяснявах му че съм уморена и имам нани, да спинка и той, пях му песнички, галих го...ефект никакъв. Преди няколко дена обаче открих тайната- лягам на една страна и започвам да се клатушкам напред назад...и явно бебо заспива...затова взех и кошарка с люлка  Crazy  явно така си му харесва на глезльото.
  Олеее пак изписах половината тема само с един пост  Blush .... обещавам другият път да се опитам да бъда по кратка .
  Целувки по коремчетата и лекинка вечер ви желая  Hug

# 35
  • Мнения: 36
Леле, момичета, съвем си обърках деня и нощта: събудих се в 5 часа с една натрапчива мисъл за бъркани яйца в главата и нямаше заспиване  Laughing Сега пия капучино и ще ходя на работа, а мразя работните понеделници, пък днес идат и чужбински шефове и ще е екшън, ама ще избутам още някой ден  Tired

poem - според мен е съвсем нормално да има страх - аз също съм свикнала да разполагам само със себе си и да знам, че ако нещо не ми харесва, винаги мога да си хвана шапката и пътя, а сега ще е по-различно, ще разчитаме повече на нашите любими мъже, известно време няма да има джиткане по морета и паланки, както сме свикнали, но пък радостите, усещанията,  които ни очакват, ще са други - нови и вълнуващи  Hug

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 347
petjoff, asia_nika,, благодаря ви много за отговорите за количките  Hug Май все повече се навивам да е тази марка нашата, но не съм още убедена кой модел... ще ми се май да вземем тази със кошчето за кола... Маминки казаха, че порт-бебето е удобно, но пък в колата няма да може да се използва... Нали още в началото може да си се използва кошчето или то е за по-големи бебоци?  Blush.. и все ми се искаше да ви питам, вие слагате ли колан докато сте в колата, аз съм твърдо убедена, че при бременни не се слага и така правя...., но май никъде не съм го прочела  да съм сигурна...  Blush
По повод количката, вчера се ядосах на таткото защото според него трябвало да я вземем 1м. и половина след като бебо се роди и аз останах   Shocked Shocked Shocked Shocked Направо нямам думи, казах му че ЖЗ, бебо като се роди това няма да ми е 1ва грижа, да обикалям за колички, а друг да ми я избира няма да позволя... Rolling Eyes
very nice, благодаря ти за номерата на вестителките, аз не бързам,но... обичам всичко да ми е готово... и затова треските тресат... всички само ми повтарят, че било рано, а ... според мен не е така... Sad
ани4ка, страхотна темичка, явно добре си използвала безсънието, благодарим  Hug  bouquet

По повод спането, някои от вас бяха споменали, че спят с възглавница м/у краката... това защо така?... Blush мен вече ми е неудобно да лежа по-гръб, преди малко ме отпускаше болката в ребрата.вече много ме притиска и не мога... а пък на страни като съм взе да ме дърпа корема... явно бебо на ляво се е разположил, че моите болежки главно са в лявата част  Mr. Green и снощи забелязах като легнах на дясно, че не пожела да си се премести с мен както обикновенно, но си остана в ляво и беше много неудобно... какво да го правя, пак се преместих  Crazy
По въпроса за възглавниците, започнах да спя с една подкоремчето и така като ми подпира отдолу ме отпускат болежките..., но малко ме притеснява дали не притискам бебо...  Confused Вие пробвали ли сте, какво мислите по въпроса?
poem, за страха и отговорността, така си е и според мен си е съвсем нормално  Hug
На мен пък напоследък ми е весело, че временцето наближава... едно щастие извира от мен и само си се усмихвам  Party Laughing
А иначе и мен си ме е страх... и то много... и като тръгнат нещата сигурно ще се вцепеня от притеснение, пък после като видя бебо... даже не мога да си представя как ще съм  Crazy Hug Hug Живи и здрави, всичко ще е наред   bouquet
poem, количката изглежда много добре, знаеш ли и цената? Simple Smile а за кг. и аз вече съм + 10кг., но мисля че това си е съвсем в реда на нещата... все пак бебчовци носим  Hug
... В крайна сметка за смяна на памперсите и за къпане решихме да вземем ето този шкаф-вана в бежово: http://www.brevi.eu/en/prodotti-prima-infanzia/igiene/atlantis/i-colori.html.
Малко се поококорих като го разгледах, най-отгоре е повивалник, нали така... долните две нива ванички ли са?  Blush Те еднакви ли са или има разлики между тях...?  Blush

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 07:53 от ben78

# 37
  • София
  • Мнения: 292
Ben78 кошчето може да се ползва съвсем от началото. Бебето на сестра ми даже в началото спеше в столчето за кола на леглото между тях. Ние количка решихме да вземем в началото на март, и не от суеверия, просто искам като бебка се роди да е максимално по-дълго в гаранция. И моята свеки в началото се опитваше да ми намеква, че количка можело да се купи и след като бебка се роди, до 40 ден имало време.  Joy Само че ние живеем в 21 век, в някой западни страни даже не можеш да изпишеш бебето от колата ако нямаш столче за кола. 
А и в щатите знам, че приятелка на бременната организира парти, на което идват приятелки и подаряват неща за бебето. Така, че всяка култура с особеностите си. Аз лично не съм суеверна, и не искам бебка родена в 21 век да има каквото и да било общо със суеверията. Те хората в космоса летят а ние...
Разбирам бебето да се роди болно или  преждевременно. или нещо да се разболее и да не го извежда. Това може би са били "предпазващи причини" преди 100-200 години. Но при положение че бебка е здрава и времето е хубаво съм решила да я изведа още на 10тия ден. Това е много полезно за здравето. Нека е калена и здрава, а не кекава и болна. Има деца, майките все ги пазят, а те все са болни.
Всичките ми колежки си изведоха децата на 10тия ден, дори родените през зимата. Важно е подходящото облекло.
За количка съм се спряла на АВС дизайн триколка, за мен немското качество е важно. А и имам отзиви от "Потребителка на количката" много добри.  Simple Smile
А и един приятел от Германия ни каза, че били много добри също.
Тук излиза 680 лв количката с два коша, отделно се купува столчето за кола. В германия е 320, ( а току що видях в сайта, че е 299.9 евро) и пак се разколебах. Искам да я взема от БГ, заради гаранцията, ако се случи нещо не ми се разправя с интернет.
http://www.baby-markt.de/nocache/ABC+DESIGN+Rodeo+inkl+Tragewann … 4766767-20891.htm

Дрешки и други неща също вече почти всичко имаме, и чакам да изляза март в 45те дни за да почна с прането и гладенето Simple Smile

да не говорим, че така една позната мъжа и взел розово коритце за момченцце, защото "нямало друго в магазина"  Laughing

За кг не се притеснявай, аз съм вече почти 20 кг отгоре. Бебка да разте здрава, за другото ще мисля после.

Йо Йо, какви са тези шишета с черепи, ужасих се, да не са череши?
На кошарката толкова и се радвам, отива на стаята много, като вляза, и ми се качва настроението Simple Smile дано и на бебка е удобна.
Приятен ден от мен, ще тичам на работа , че закъснях.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 11 340
и все ми се искаше да ви питам, вие слагате ли колан докато сте в колата, аз съм твърдо убедена, че при бременни не се слага и така правя...., но май никъде не съм го прочела  да съм сигурна...  Blush

Да, така е, има клауза в закона, че колан може да не се слага, ако състоянието на човека не го позволява. Никой нища няма да ти каже, ако не слагаш и ... все пак, за мен си е по-безопасно с колан. Само че слагям само горната част, тази, която минава през гърдите, а долната я оставям зад гърба си. Няколко пъти ми се е налагало да набивам спирачки (аз, като карам, е по-добре, но, когато кара мъжа ми... Rolling Eyes) и коланът ме е задържал да не си ударя шкембето в кормилото или в предната джабка.

Аз спя с възглавница между краката, защото иначе много ме заболяват тазовите кости. Отделно подпъхвам част от завивката под корема, че ми опъва иначе. Старая се да спя наляво, но ми е не особено удобно, защото съм свикнала да спя по гръб или наляво. Още два месеца ще ги избутаме някакси. Wink

poem, страховете ти са напълно разбираеми и съвсем основателни. Peace Аз също ги имах към края на първата си бременност. Наистина животът ти ще се промени коренно, ще ти се измести центърът на тежестта. Laughing Но не е лошо, свиква се и после дори ще се чудиш на предишния си начин на живот. Hug

# 39
  • Мнения: 160
Здравейте,момичета!
Отдавна нямах възможност да ви чета/повече от месец/.Сега си мислех,че няма да имам сили да го направя,но се престраших и видях,че още фигурирам на първа страничка.Не ми се искаше да ви натоварвам със скръбта си,но мисля ,че е редно да ме отпишете от там и да ме запишете като мама на ангелче,защото на 11.02 се роди моята звездичка Сиянна/2 кг.и 46 см./,но не успя да преодолее критичните 72 часа и се качи на небето,за да грее от там.На 13.02 аз изгубих моята принцеса.Сега тя спинка в малко гробче,вместо в красивото си легълце...Но сияе на небето и има важната задача да не допуща при себе си други ангелчета.Тя  ще бди над всички малки бебчета и няма да им позволява да отиват при нея...
      Момичета за 15 дни в Бургаската болница събрах много впечатления от лекарите  и обстановката там,но все още не съм готова да говоря за това.Но когато се почувствам достатъчно силна,ще отговоря на всички въпроси на момичетата от бургас,защото те са много в нашата тема,и знам че се побъркват от въпроси породени от слуховете и легендите за скапаната ни болница.Много от нещата не са такива,каквито на мен ми ги бяха представяли.Затова ще гледам да съм ви максимално полезна.Помислете какво точно ви вълнува и аз ще гледам максимално бърза да ви отговоря.
     Момичета,пазете се!Мислете положително,радвайте се за предстоящото раждане!Не се разтройвайте от моя случай.Сиянна няма да бъди щастлива ако бъдещите мами от нашата тема страдат и плачат за нея.Тя ще се радва ако сте щастливи и родите здрави и красиви бебета и ще ви пази и помага от небето!!!
Прегръщам ви силно!!!

# 40
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Миличка ksd_gSad Ужасно съжалявам за вашето слънчице Сиянна, дано тя е на по-добро място и ви пази оттам. Просто не знам какво да кажа, ако има с какво да ти помогна, само ми пиши. Cry Просто не мога да проумея - ЗАЩО????

# 41
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Добро утро дами   bouquet
Виждам, че сте си прекарали празниците много добре. Аз се постарах ама нещо не се получи. На 14.02. моя баща имаше рожден ден, но за съжаление него го няма на този свят от близо 18 години  Sad По тази причина винаги съм много кисела на този ден.Иначе подарих валентинка на милото и ходихме на сладкарница през деня, вечерта бяхме на маса в къщи и беше приятно.
Тази седмица ми е последна на работа  Party Вземам си малко отпуска и от март-в 45 дневен болничен.
За количката и аз все още се колебая и не мога да реша, но има още време.
Аз също спя с възглавница между краката-облекчават болката в тазовите кости. Обаче все по-често се хващам, че се обръщам тромаво като морж в леглото  Laughing
Мен също ме е страх от предстоящата промяна. Чувствам се като студент пред изпит-чел, но несигурен в резултата. И това ще омине ЖЗ  Peace
ksd_g бъди силна, ние сме с теб  Hug

# 42
  • Мнения: 8
Добро утро на всички мами!

По въпроса за слагането на колана, докато се возя или карам ...аз винаги го слагам, така ми е по-спокойно,Освен това на нашата кола ако не сложиш колана, недай си боже ако нещо стане не  се задействат аербезите.Така,  че аз  не съм спирала да го слагам.
Иначе се чувствам страхотно, нямам оплаквания и съм в страхотно здраве, с половинката този уикенд обиколихме почти половин България-Пловдив Асеновград София Варна.
Прегледите са ок и нашето момиче се развива добре.Това е за сега от мен
 Hugза всички

# 43
  • Мнения: 343
ksd_g не мога да опиша с думи колко зле се почувствах от твоята загуба. Бъди силна мила с пожелание на скорошно щастливо събитие. Прегръщам те силно. Hug

Вече за друго не ми се пише. Crossing Arms

# 44
  • Мнения: 7 110
ksd_g,  Cry Cry Cry. Не искам да има ангелски майки. Никога повече. no no
За твоята малка прекрасна Сиянна  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Спи спокойно съня си, мъничка звездичке.
ksd_g, моля те, когато имаш нужда от рамо, за да изплачеш мъката си, а наоколо няма по-подходящо, възползвай се от моето. Hug

Общи условия

Активация на акаунт