кървави нишки в акото на 2мес.бебче

  • 7 804
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Мили мами помагайте.Синът ми е на 2 месеца и от два дни е болен.Сополи,кашлица,хрема.На АБ сме,капки коларгел,фенистил и вит.ц.От вчера му даваме капките коларгел и след приема на следващата смяна  памперса беше пълен с червени и кафяви нишки приличащи на кръв.Може ли да е от капките или се дължи на друго.Педито ни каза че не е възможно,но и друга видима причина няма.Тя не може и да каже от какво са.Вече 5 ти памперс е така само ,че сега вече цвета се смени на тъмнокафяв до черен.Спрях веднага капките.Аз не консумирам млечни продукти и всичко дразнещо и предизвикващо колики.Бебчо е изцялона кърма.

# 1
  • Мнения: 8 242
Ужасни лекарства за 2 месечно бебе  Shocked
Мога да ти кажа за кървавите нишки - предполагам му се е раздразнило стомахчето от АБто..
Не съм слагала капки не знам дали да е от тях - ама не изключвам..

# 2
  • Мнения: 111
нишките се появиха преди даването на АБ,бяхме дали само капки ooooh! newsm78

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Коларголът наистина боядисва здраво и ако има много силна хрема с обилни секрети, които да се оцветяват от него и да се стичат в гърлото на бебето, може да се появят в акото кафяво-слузести нишки. Ако е от капките, би трябвало след като си ги спряла, за около ден да се изчисти.
Въпреки всичко отидете с бебето педиатърката да го прегледа отново и да види памперсите, за да не се пропусне нещо сериозно.

# 4
  • Мнения: 111
Благодаря за бързите отговори.Наистина сме със силна хрема,милото,чак не може да се храни нормално.А по принцип е голям лакомник.И аз си мисля,че е от капките просто друго логично обяснение няма.Утре ще ходим при докторката с памперса.За съжаление в почивните дни човек може да разсчита само на вас.Още веднъж благодаря.Ще се радвам на още мнения ако има такива.

# 5
  • Мнения: 2 374
Добре да не са глисти попита ли лекарката,скоро детето на една приятлка беше така,оказа се,че са глисти.

# 6
  • Мнения: 8 242
Добре да не са глисти попита ли лекарката,скоро детето на една приятлка беше така,оказа се,че са глисти.
Стига бе.. глисти на бебе на 2м.  Shocked Shocked Shocked

# 7
  • Мнения: 543
Ох ние имахме в началото такива кървави нишки, но аз стигнах до извода, че са се получили "благодарение" на АМ. Не могат да се усвои напълно в организма и одрасква чревцата от вътре и така. Носих пеленката на педи и ми каза - няма страшно. Дали пък се успокоих?! Друг път- проблемът изчезна, когато минахме само на кърма.
Много е малко бебето за тия АБ, нямаше ли друг начин.....?
Дано се оправи!

# 8
  • Мнения: 2 374
Добре да не са глисти попита ли лекарката,скоро детето на една приятлка беше така,оказа се,че са глисти.
Стига бе.. глисти на бебе на 2м.  Shocked Shocked Shocked
Ами да напълно възможно е.Е сега не искам да плаша майката просто споделям мнение той лекаря най-добре ще си каже какво е...дано не са де.
Сподели после. Hug

# 9
  • Мнения: 214
По нова година капах и аз 3-4 дни капки Коларгол на малкото - имаше кафеви нишки в акото. И аз помислих, че е кръв - той си има слуз от втория месец насам... - но явно е било от капките! Спрях ги и кафявото изчезна. Оздравявайте бързо!!!

# 10
  • sofia
  • Мнения: 562
Добре да не са глисти попита ли лекарката,скоро детето на една приятлка беше така,оказа се,че са глисти.
Стига бе.. глисти на бебе на 2м.  Shocked Shocked Shocked
Ами да напълно възможно е.Е сега не искам да плаша майката просто споделям мнение той лекаря най-добре ще си каже какво е...дано не са де.
Сподели после. Hug

и как ги пипва бебе на 2 месеца?  Confused

# 11
  • Мнения: 8 242
Добре да не са глисти попита ли лекарката,скоро детето на една приятлка беше така,оказа се,че са глисти.
Стига бе.. глисти на бебе на 2м.  Shocked Shocked Shocked
Ами да напълно възможно е.Е сега не искам да плаша майката просто споделям мнение той лекаря най-добре ще си каже какво е...дано не са де.
Сподели после. Hug

и как ги пипва бебе на 2 месеца?  Confused

И аз това се чудя..
За да има глисти - трябва да има контакт до яйца на такива.. Обикновено се хващат от деца в "градинска възраст"... или ако някой в семейството има и не спазват никаква хигиена, което силно ме съмнява...
Още повече, че глистите не са черни.. а са бяло-розово-жълти..

Най-вероятно е от капките.. Пиши има ли резултат, като си ги спряла  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 545
Обзалагам се, че от капките и многото секрети които така или иначе гълта бебето  Peace

# 13
  • Мнения: 111
Благодаря на всички мами за помоща.Вече сме доста по добре.Наистина се оказа,че нишките са от капките,но въпреки това ние изследвахме акота за всеки случай.След което консулт с друга докторка и съответно нова диагноза и адекватно лечение.Оказа се че не е само червено гърло, а вирусен брохиолит.След правилното лечение само за два дена бебо се подобри значително.Новата докторка веднага ни успокои,че нишките са от капките.Но защо старата с толкова годишен опит незнаеше ,че това е възможно? ShockedНапротив даже отрече да има връзка.Нямам думи.Както и да е важното е,че сме добре вече.Още веднъж благодаря! Hug Peace  bouquet

# 14
  • Мнения: 8 242
Много се радвам, че сте добре  Hug
Имай едно на ум, при такива сериозни диагнози и лекарства, особено за толкова малко бебе, винаги търси и 2ро мнение  Peace

Общи условия

Активация на акаунт