да споделя за средство за увеличаване на кърмата

  • 10 576
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Майчета, преди няколко дена ми попадна стара книга за билколечение, там имаше следната рецепта за увеличаване на кърмата: 100 гр семена от анасон, 50 гр семена от копър се счукват, към тях се прибавя 200 гр мед. Яде се по една лъжичка 3 пъти дневно преди хранене. За тези, които не обичат анасон може да е неприятно, но ефекта наистина е голям и по-добър от чая.

# 1
  • Мнения: 384
Предполагам, че е така, но аз се въздържам да ям мед, докато кърмя, за да не му предизвикам някоя алергия (изобщо не съм сигурна в качеството на меда, който купувам). На мен българският лактогонен чай ми се отразяваше много добре в първите месеци, както и суровите бадемови ядки. Сега вече не се старая чак толкова, но продължавам да имам много кърма.

# 2
  • Мнения: 10 982
Медът е опасен алерген за бебетата, но ако го консумират директно. Кърмещата майка спокойно може да яде мед.

# 3
  • Мнения: 718
Медът е опасен алерген за бебетата, но ако го консумират директно. Кърмещата майка спокойно може да яде мед.
И аз така мисля, не се лишавам от мед, в разумни количества разбира се.

# 4
  • Мнения: 543
Медът е опасен алерген за бебетата, но ако го консумират директно. Кърмещата майка спокойно може да яде мед.
И аз така знам.

# 5
  • Мнения: 766
Също съм чувала за смлян сусам, объркан с мед за кърмата. За копъра е ясно, ще давам тая рецепта на познати, които имат проблеми с кърмата и искат да кърмят.  bouquet

# 6
  • sofia
  • Мнения: 562
Не съм особено съгласна, че медът е опасен алерген за бебета. Опасност представляват бутолитните спори..
Иначе рецептата за увеличаване на кърмата си я бива Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 926
Хм, медът не е алерген сам по себе си Peace
Той може да предизвика алергичен отговор на организъм, които вече има отключена поленова алергия Peace (а това според алерголозите става, ако поне веднъж в живота си имал пряк досег с полени; т.е. да си прекарал поне една пролет на живо сред цъфтящи растения и да си проявил алергия)
ПРи децата се избягва заради възможното съдържание на ботулинови спори. Но в световен мащаб само около 7% от натравянията с ботулин са чрез мед. Така или иначе, преминал през организма на майката няма как да навреди на бебето Peace
Със сигурност никоя от вас няма да седне и да излапа гърненце с мед Wink
Или трябва да сте преки роднини с Мечо Пух... или да страдате от медоненаяждане Hug
С две думи - споко - може да си го консумирате Grinning

# 8
  • Мнения: 860
Хм, медът не е алерген сам по себе си Peace
Той може да предизвика алергичен отговор на организъм, които вече има отключена поленова алергия Peace (а това според алерголозите става, ако поне веднъж в живота си имал пряк досег с полени; т.е. да си прекарал поне една пролет на живо сред цъфтящи растения и да си проявил алергия)
ПРи децата се избягва заради възможното съдържание на ботулинови спори. Но в световен мащаб само около 7% от натравянията с ботулин са чрез мед. Така или иначе, преминал през организма на майката няма как да навреди на бебето Peace
Със сигурност никоя от вас няма да седне и да излапа гърненце с мед Wink
Или трябва да сте преки роднини с Мечо Пух... или да страдате от медоненаяждане Hug
С две думи - споко - може да си го консумирате Grinning

и въпреки логичното и добре казано обяснение аз съм се въздържам от меда.

# 9
  • Мнения: 543
Иначе си копирах рецептата! Peace

# 10
  • Мнения: 1 029
Благодаря, че сподели. И аз ще я пробвам и дано да даде резултат и при мен... Praynig  А от къде се купуват тези семена?

# 11
  • Мнения: 16
Мами имам въпрос?
Аз си набавих семената имам си домашен мед. Но как да счукам тези семена  Blush, с дървеното хаванче и чукче не става

# 12
  • Мнения: 147
Благодаря, че сподели. И аз ще я пробвам и дано да даде резултат и при мен... Praynig  А от къде се купуват тези семена?
Продават в повечето аптеки.

# 13
  • Мнения: 147
Мами имам въпрос?
Аз си набавих семената имам си домашен мед. Но как да счукам тези семена  Blush, с дървеното хаванче и чукче не става
Аз лично не ги счуках, а ги смелих във кафемелачката. Може да пробваш с кухнеския робот, макар, че той е доста голям и незнам дали ще се смелят добре...но пък може да опиташ.

# 14
  • Мнения: 1 029
shehirizada, благодаря!  Hug  Още днес ще питам в аптеката до нас.

Общи условия

Активация на акаунт