секцио за 12 мин.

  • 11 305
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз си се разхождах още на същия ден - ама то сигурно защото не съм раждала в Шейново по новия метод... smile3532
Не съм се мъчила, не ми е коствало усилия, не ме болеше. Нито ми се е виело свят при първото ставане, нито... абе, изобщо нищо. Гадно беше само веднъж като кихнах много рязко 2 - 3 дена по- късно - ама само за няколко мига.

ПП
Опъват шевовете леко - но не е болка, а чувство за дискомфорт, което, след няколко часа, се "научаваш" как да избягваш и което минава с махането на конците - подозирам, обаче, че шевовете по разкъсана (или разрязана) вагина са по- неприятни - или поне според това, което са споделяли преживели подобни така ми се струва.

# 16
  • Мнения: 9 973
дано не ми се налага да раждам секцио

# 17
  • Мнения: 7 723
Звучи добре, но това не мога да го повярвам:

"Още на другия ден жената се чувства така, все едно не е била оперирана."

Съвсем пък нищо да не усещаш...  newsm78 тц, не ме се вярва.

Ми...като след дванайсетминутна операция... Crazy
Вероятно и разрез не правят? newsm78
...че после нали трябва и да се шие, а това отнема време... Thinking
Вероятно новия метод е да си изплюеш детето чрез оригня....? newsm78

Вече полудяха в стремежа си да се рекламират.
Дори спряха и да се вслушват в рекламните си лозунги. ooooh!

# 18
  • Мнения: 46 511
дано не ми се налага да раждам секцио

И защо?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Дали си разбрала правилно, моето секцио продължи по малко от час, а дъщеря ми я извадиха на 15-тата минута, незнам дали не беше и по рано  Rolling Eyes . Може това да са имали предвид. А иначе за ставането, аз станах на следващия ден, но има болници където раздвижват дори на същия.

# 20
  • Мнения: 55
Четох че това са пълни измислици и че няма нужда да се състезаваш за време когато става въпрос за секцио понеже не трябва нищо да се пропуска така че не става въпрос колко бързо са ти го направили ти и без това бърза я нямаш така че тва са глупости за мен.То ставането сие ставане кой по рано кой после..

# 21
  • София
  • Мнения: 5 755
А, значи за това ставало дума  Simple Smile Понеже ме чака секцио там, майка ми беше чула нещо, ама и тя недоразбрала. Не че се натискам за новия метод, и по стария се възстанових бързо, дано и сега да е така.

# 22
  • Мнения: 2 100
Няма значение за колко време правят секциото! Детенце се изважда възможно най-бързо (мисля до 3-тата минута), след което най-дълго е шиенето. Това кога ще те раздвижат зависи най-вече от теб самата и от болницата, в която ще раждаш. Мен се опитаха да ме вдигнат около 30 часа след операцията, но припаднах. 3 часа по късно с 1000 зора ме вдигнаха и едва се дотътрих от интензивното до стаята. Има пък майки, които няколко часа след това започват да се раздвижват.  Peace

# 23
  • Мнения: 384
Момичета, момичета, не се увличайте!
За вас не е важно колко ще продължи операцията, а за колко време ще се извади бебето.За да не се нагълта с упойки-3 до 5 минути.
Оттам нататък не е необходимо да се бърза, няма за какво.Дали ще продължи още 10 или 25 минути, няма значение.
По новите методики-те не са толкова нови, де, може матката да се шие на 2 етажа, вместо на 3, перитонеум и подкожие също да не се шият-така се спестява много време.Друг е въпросът дали така е по-добре за майката...
Колкото до възстановяването на жената след операция-това зависи наистина от гинеколога, как си е свършил работата , но и от анестезиологът-с какви медикаменти е работил.Някои наистина са вълшебници, не ги подценявайте!
Не на последно място е и психиката на жената.
Така че- рекламата си е реклама, действителността е нещо съвсем различно.

# 24
  • Мнения: 2 013
Уаууу!
Като прочетох линка почти се навих,за второ бебе!!!
Хем няма да боли като естественото раждане,хем точно като естественото ще се възтановиш веднага и още същия ден ще се разхождаш!!!
Да живее медицината!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 1 890
Колкото до възстановяването на жената след операция-това зависи наистина от гинеколога, как си е свършил работата , но и от анестезиологът-с какви медикаменти е работил.Някои наистина са вълшебници, не ги подценявайте!

   Потвърждавам !  Simple Smile

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
За себе си ще кажа, че не знам колко време е продължила операцията -приблизително час може би.Но какво ли значение има след като съм под упойка и не мога да усетя колко е времето действително newsm78 newsm78
За възстановяването  -да благодаря на лекаря ,направил секциото  bouquet  bouquet и на анестезиолога -болки нямах никакви .На втория ден се раздвижих-малко  ме боля , но и аз се бях надъхала , че трябва бързо да се оправям.В резултат на 36 час се разхождах по коридорите на болницата .
Пожелавам на всички раждане като моето!

# 27
  • Мнения: 15 379
Аз съм от онези,които на другия ден тичаха по коридорите и не усещах нищо.Всичко си е до лекар и до организъм на оперирания. Peace
А стига бе... Това не мога да го повярвам. След моето секцио станах на 6-тия час съвсем сама, но чак да припкам на другия ден...
Не съм лигла, но конците дърпат, мускули са рязани и шити и няма как за 1 ден всичко да е както преди ножа.

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
Мога да кажа само "браво!" на лекаря, чийто коментар относно "новината" е постнат по-горе Laughing

# 29
  • Мнения: 3 818
sourcherry, мускулите, доколкото знам, не се режат, те само се разпластяват. Но и без това, все пак остава рязането най-малкото на матката, така че за мен е абсурдно на другия ден да не усещаш абсолютно нищо.

подозирам, обаче, че шевовете по разкъсана (или разрязана) вагина са по- неприятни - или поне според това, което са споделяли преживели подобни така ми се струва.

Аз имах "удоволствието" да пробвам и от двете неща - нямаше разлика, поне за мен. В единия случай те боли долу, в другия - на корема, разлика в болката не забелязах.

Общи условия

Активация на акаунт