Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Sofia
Здравейте,
Посещавам курса за бременни на списание "9 месеца" и последната тема беше за подготовката на гърдите за кърмене.
Лекторката обори схващането, че гърдите трябва да се обтриват и масажират, а препоръча мазане с кремове за гърди от 5-я месец по веднъж на ден и от 7-я по два пъти.
Аз още нищо не правя по въпроса, не мога да се спра и на крем.
Искам да ви попитам вие взели ли сте някакви мерки и какви са те?

# 1
  • Sofia
Цитат на: evpraksia
Здравейте,
Посещавам курса за бременни на списание "9 месеца" и последната тема беше за подготовката на гърдите за кърмене.
Лекторката обори схващането, че гърдите трябва да се обтриват и масажират, а препоръча мазане с кремове за гърди от 5-я месец по веднъж на ден и от 7-я по два пъти.

Масажът и обтриването могат да донесат контракции. По-добре е да се мажат. Гармастана е добър избор Simple Smile

# 2
  • Sofia
Цитат на: dodo_dodo

Масажът и обтриването могат да донесат контракции. По-добре е да се мажат. Гармастана е добър избор Simple Smile

Мерси за бързия отговор!!
А този крем се използва и преди и по време на самото кърмене, или бъркам?

# 3
  • Sofia
Цитат на: dodo_dodo

Мерси за бързия отговор!!
А този крем се използва и преди и по време на самото кърмене, или бъркам?

Моежш да го започнеш след 7мия месец от бременността и да продължиш докато кърмиш Simple Smile

# 4
  • София
Предварителна подготовка на гърдите за кърменето не е необходима. Виж в тема "Библиотека" има статия по въпроса.

# 5
  • София
Ето линк към статията :

http://www.bg-mamma.com/contents.php?id=402url

а ето и друга по въпроса:

http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=3020url

# 6
  • Sofia
Цитат на: Raya
Ето линк към статията :

http://www.bg-mamma.com/contents.php?id=402url

а ето и друга по въпроса:

http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=3020url

Мерси за линковете!!

# 7
  • София
Чакаме те в редиците.

# 8
  • Sofia
Цитат на: Raya
Чакаме те в редиците.

Grinning  Grinning  Grinning

# 9
  • UK
можеш да мажеш нещо против стрии още от началото на бременността за да ти е по еластична кожата. може и да не е специален, просто подхранващ балсам за тяло.
но за другото и аз като Рая и Додо Simple Smile
Додо, знам , че си много заета мама, но ако имаш 2 мин. и ако не е много лично защо ника ти е Додо-додо?

# 10
  • London
Здравейте,

Аз не съм си потготвяла зърната - беше ми неприятно да ги търкам. Единственото, което направих е да си купя крем Гермастан. Мазах се с него обаче след раждането. Не съм имала проблем. Бебчето засукваше правилно и не ме е боляло.

# 11
  • Sofia
Цитат на: anan

Додо, знам , че си много заета мама, но ако имаш 2 мин. и ако не е много лично защо ника ти е Додо-додо?

Едно от партизанските имана на сина ми Денис когато се роди беше додо Grinning
И когато преди две години си правех регистрация в дира и се чудех какъв ник да си измисля, реших че като додова майка е логично да бъда и аз додо/ женски обаче, дасе уточним Wink /
Но ми даде системата, че този ник е зает и аз умувах, мъдрувах как хем да го запазя, хем да се промъкна, та измъдрих додо-додо. Един вид натвърд Laughing Ако някой не е разбрал или има опасност да не разбере, че съм додо, да му го повторя превантивно Laughing
та така... Grinning

А ти защо питаш? Grinning

# 12
  • UK
Ами някак си ми звучи екзотично като име на птица или някакво друго хвъркато  Grinning .
Хе-хе другият Додо-додо N4 тогава трябва да е женски за равновесие Stuck Out Tongue

# 13
  • Sofia
можеш да мажеш нещо против стрии още от началото на бременността за да ти е по еластична кожата. може и да не е специален, просто подхранващ балсам за тяло.
но за другото и аз като Рая и Додо Simple Smile

Да, за мазането против стрии съм започнала още от 4-я месец, мажа се с маслото на Икаров против стрии и с крема на Дева против стрии. За сега съм доволна. Забелязвам, че като забравя да се намажа и започва на ме сърби корема. Надявам се да има ефект, въпреки че четох тема във форума на dir.bg, че е строго индивидуално и зависи от типа кожа.

# 14
  • Sofia
Ами някак си ми звучи екзотично като име на птица или някакво друго хвъркато  Grinning .
Хе-хе другият Додо-додо N4 тогава трябва да е женски за равновесие Stuck Out Tongue

Ами то се и птица. Само, че отдавна изчезнала Simple Smile
Бях чела преди време една статия за тази птица, която много ме развесели. Ставаше въпрос за родният остров Мавриции на додо. И как понеже тя била глупава, наивна и тромава била изядена от гладните холандските мореплаватели, защото отивала да се запознае с тях на брега.
Точно по времето когато четох статията имах известни различия / да ги наречем/с една юзерка, която пребивава в Холандия. Та много се смях тогава.
Но макар, че мина време, не мога да не забележа тенденцията и сега и тук да бъда недолюбвана и от други юзери пребиваващи в Холандия.
Та явно има нещо общо и истинско с историята на птицата додо и холандците Laughing  Laughing  Laughing

А пък равновесието в нашият дом, за да бъде възстановено, ще ми трябват поне още две птичета от женски род. Трудно достижимо равновесие, уви.... Grinning

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт