Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 011
Добър ден и от мен!
Искам да ви попитам обяда и вечерята трябва да са еднакво ядене, но в различно количество, така ли? В смисъл може ли на обяд картофи, а вечер ориз например?
За кафето разбрах, че е без захар, но може ли захарин? И меда по принцип позволен ли е?

# 46
  • Мнения: 8 769
Добър ден и от мен!
Искам да ви попитам обяда и вечерята трябва да са еднакво ядене, но в различно количество, така ли? В смисъл може ли на обяд картофи, а вечер ориз например?
Да, в идеалния вариант. Признавам, че аз не го спазвам  Blush т.е. понякога ям различни манджи на обяд и вечерта.
За кафето разбрах, че е без захар, но може ли захарин? И меда по принцип позволен ли е?
Захарина е вреден, и то безкраайно. А и доколкото схващам логиката на диетата е да не се подслаждаш с въпросните захари.
Аз лично обаче, пия чая с мед. Blush

# 47
  • София
  • Мнения: 6 011
Благодаря ти за отговара, Доня Туфиня!
За захарина и аз знам, че е вреден, направо имам чувството, че един сравнително пречистен организъм би се отровил от него, обаче просто деня ми започна много горчиво тази сутрин с това кафе без захар.  Laughing И ревящо дете за капак.  Mr. Green Може да пробвам кафе с мед.  Laughing
Това за еднаквите обяд и вечеря ще го спазвам доколкото мога. Моята позната, която чрез тази диета свали 20 кг. каза, че не е спазвала това за половината вечеря спрямо обяда и въпреки това е свалила доста.

# 48
  • Мнения: 191
Привет, фиданки...наистина сте страхотни - нямате изчитане Crazy Hug!
Аз съм ОК, но съм пред МЦ, след нережимна седмица и не смея да се кача на кантара ooooh!. Надявам се да не съм с много поражения, защото макар е нережимно си хапвах разделно (по общите принципи)...Сега си продължавам по схема, вчера бях на картофки, днес - любимите въглехидрати Crazy (въпреки, че не съм замислила нищо особено).
Елинор Wink Hug...ще ни бъде много полезно твоето присъствие тук, заедно с останалите "стари" фиданки Peace.
птица, Кокон   bouquet, как върви?
Поздравления на всички с минуси!   bouquet
Мозилке Hug - с теб сме! Дано да са свършили всички неприятности  Peace...

Не мога да ви изброя всичките, затова пожелавам на всички хубав и успешен, режимен ден!  bouquet Peace

Едит: връщам се да редактирам Wink
Първо - Добре дошли на новите фиданки и успех с диетата! Отначало може да ви е трудно да се ориентирате, но като хванете веднъж ритъма - диетата е лесна за спазване Peace.
Доня Туфиня - едно от най-хубавите неща на диетата е, че ни привиква към приема на вода. 2л. на ден не е много - по-скоро е близо до нормалното количество, което повечето от нас са забравили да приемат в ежедневието си. Според мен, тялото ти просто привиква бързо към нормалното количество вода и си я иска, чрез чуството на жажда. Освен това, тази диета не набляга на белтъчините и има и прочистващ токсините ефект (поне при мен има такъв), може от това да чустваш известен дискомфорт, който също е нормален и преходен. Затова си следвай диетката и не се фокусирай в мисли за разни заболявания Wink...
Успех ти желая Peace.

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 11:06 от _Ели_

# 49
  • Мнения: 8 769
Ники. , според мен едни от най-важните неща на диетата са храненията с плодове преди обяд и вечерянето до 20 ч., и плодовия ден! Както и съчетаването на храните!
Ако се спазват тези много важни и елементарни нещица трявба да се получи. Има логика, според мен!

# 50
  • София
  • Мнения: 6 011
Да, диетата изглежда лесна и много приятна, аз например не бих могла да се откажа от сладкото в дадени моменти, та ако ще и слон да стана.
На мен плодовете до обяд ми идват точно, защото така или иначе не закусвам.
Абе ще видим накрая какво ще стане, аз за пръв път през живота си спазвам някакъв режим на хранене /то си ми и личи, де/.

# 51
  • Мнения: 1 792
Здравейте мацки.Аз правя бърз запис и отивам да оправям малката.Полсе ще чета и наваксвам  Hug

# 52
  • Мнения: 2 171
И аз само с едно "запис", да не ви изгубя и ще се връщам да ви изчитам Simple Smile.

# 53
  • Мнения: 533
Девойки, в протеиновия ден какъва е тази филия хляб,или аз нещо #Crazy?Зеленчукова супа без друго в кои дни може да се яде?Може ли да се съчетава с друго или трябва само супа?Благодаря,много сте мили!

# 54
  • Мнения: 622
И аз да се намърдам в новата тема.  Mr. Green От два дни кантарът не е мръднал, днес съм на въглехидрати, пека си бутер пица и си направих бисквитени топчета (от снощи им се точа), имам и едно парче торта от събота (тогава малко прегреших с няколко парчета баница  Embarassed). Чудя се дали да правя водния ден, тъй като хем кърмя, хем няма да издържа на вода цял ден... Дали да направя втори плодов или да продължа с белтъчен, все още не съм го измислила...  newsm78

# 55
  • Мнения: 1 454
По-добре втори плодов, ако не можеш воден Simple Smile
Да можеш да си прочистиш с плодовете Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 378
Аз пак да попитм относно зеленчуците за първия ден...те не са ли по-скоро въглехидрати newsm78или пък само определени зеленчуци могат да се ядат  Blush newsm78

# 57
  • в сърцето на моето Слънце
  • Мнения: 708
Хоп, хайде и аз!
mu6morok, казвай бързо как върви, сваляш ли?
Иринка, ти тук ли се завръщаш пак?  Hug Успех, мила. Тази диета е много магнетична и на мен сърцето ми остана тук. Simple Smile
Жане, на теб специално:  Hug Hug Hug
Иринка, Ели, Цвети, Ани, Птица и останалите стари фиданки  Heart Eyes
За всички новички попълнения:   bouquet
Лек и отслабващ ден!

# 58
  • София
  • Мнения: 1 877
Девойки, в протеиновия ден какъва е тази филия хляб,или аз нещо #Crazy?Зеленчукова супа без друго в кои дни може да се яде?Може ли да се съчетава с друго или трябва само супа?Благодаря,много сте мили!

ina_ana, хлябът се позволява по 1 тънка филйка и в протеиновия и в деня за варива, въпреки че е основно въглехидрати, за да не се настървява организмът (поне аз така си го обяснявам). Аз лично си хапвам само през "варивата", защото в протеиновия някакво месо, сирене, яйца или кашкава + салата са ми напълно достатъчни.

А за зеленчуковата супа аз лично бих си позволила във всички дни без плодовия (ако е с картофи и ориз обаче, само в деня за варива) + основно ястие на обяд и само супа вечер.

# 59
  • Мнения: 191
Адамант, зеленчуците биват скорбялни и безскорбялни - в белтъчния ден, месото и млечните се комбинират с безскорбялни зеленчуци на салата или да сготвиш месото с тях (поне аз така правя). Най-общо това са всички листни - спанак, марулки, салатки, зелен лук, чесън, коприва, лапад и т.н., освен тях - краставици, тиквички, домати (поне за мен те са си зеленчук, въпреки че в някой теории за РХ ги водят кисел плод Thinking), гъби, карфиол, зеле, броколи, патладжан, моркови и т.н.
Тези зеленчуци можеш да хапваш на практика през всичките 4 дни на цикъла, само в плодовия ден ги ограничавай за сметка на плодовете и ги яж сурови натюр вместо в подправени салати. Peace
Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт