Белтък и прясно мляко?

  • 1 526
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 669
Най-вероятно има изписано по темата... Embarassed Дъщеря ми ще навърши една годинка и ме интересува кога се въвежда белтък и прясно мляко. Тя  е на детска кухня и е приемала от тези продукти, но в храна. Как се дават в чист вид и от кога???

Благодаря ви!  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 973
след като ги е опитвала в ядене,значи е захранена с тях.Давай ги

# 2
  • Мнения: 2 521
Здравей!Моето мъниче също е на детска кухня,и белтъка го е яло в супичките,но в чист вид не е,защото никак не обича яйце.Дори и жълтък не съм успяла да му дам.Усещаше го когато съм сложила в пюрето,и отказваше да яде ThinkingЗа прясното мляко-около годинка беше когато започнах да му давам да си пийне и от чашка,но най-много 2-3 глътки пийне,и се отказва.Айран обаче харесва.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
В чист вид след 1,5 г. Преди това може мляко в кремчета и застройка.

# 4
  • Мнения: 3 993
Яйчен белтък се въвежда на 1 година, а прясно мляко - след навършване на 1 година.
След като детето вече е яло тези продукти в храна, значи е захранено с тях. Можеш да ги дадеш и в чист вид - млякото за пиене, а цяло яйце директно като варено яйце или приготвено по друг начин, примерно върху сандвич "принцеса".

# 5
  • Мнения: 4 433
След годинката ги въведох.

# 6
  • Мнения: 165
Аз въведох прясното мляко след като навърши годинка,но само термично обработено по препоръка на педиатъра.Белтък все още не съм дала.

# 7
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Белтък дадох около 1г. и 2 м., намачкан с жълтъка в зеленчуково пюре, а обикновено прясно мляко още не съм давала на сина си. На дъщеря ми започнах да давам след като навърши 1 год. и от двете.

# 8
  • Мнения: 707
Моята дъщеря е на обикновено краве мляко от навършването на годинката. Само белтък прояде едва на 2 годинки - чак тогава прояде сварено яйце.

# 9
  • Мнения: 1 669
А към коя марка прясно мляко да се ориентирам?

# 10
  • Мнения: 1 669
Ще "избутам" темата напред, защото наистина ме интересува вашето мнение - "Каква марка прясно мляко давате на децата си?"

# 11
  • Мнения: 2 521
Аз не мога да ти помогна с марка прясно мляко, понеже купувам домашно от един и същи човек вече години наред.Малкото не обича прясно мляко,и го ползвам за кремчета.От известно време правя опити да подквася кисело за айран,защото така го харесва.Веднъж бях купила прясно мляко в кутия,и дъщеря ми не го хареса никак.Пробвах и в пликчетата-пак не се одобри.

# 12
белтък дадох на 1 год и 1м.
пр.мляко още не съм дала
страх ме е(на 1 и 3м. сме)

# 13
# 14
  • Мнения: 10 982
И двете храни въведох, когато беше на 1.1 г. чрез супите от ДК.

Общи условия

Активация на акаунт