Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

На пазар
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Исках да ви разкажа какво ми се случи с бижуто, купено от Сваровски, все още в гаранция естествено Mr. Green...
Преди няма 2 години моят мъж ми купи за рожденният ден пръстен-цял кристал,черен, голям, от същата колекция имаше и в бяло ,полиран на шестоъгълничета и верижка със същия кристал във формата на кръст.
Доста добре изглеждат, неудобни за всеки ден, а и в черно...аз ги слагах няколко пъти по поводи.
На събиране- докато танцувах, усетих, че нещо  тропна на земята.Това било кръстчето.
Какво беше станало - халкичката , която държи кристала и през която минава верижката се разпоила, разлепила или не знам какво точно и кръстчето на земята с отчупен край и счупена халка:bad-words:, а верижката си седи на врата ми закопчана....
Занесох частите в магазина, с кутийката с която е закупено, извадиха сертификатчето...и се почна едно разиграване:
"Ами то гаранцията важи само за отлепени кристалчета , това вашето е счупено.Гаранцията не важи за халката, то няма да може сигурно да се оправи..."
Въпреки това ми го взеха, записаха рекламацията...
След две седмици, когато ми се обадиха, че бижуто е готово, единственото, което бяха направили  е че бяха залепили отчупеното ъгълче, което не пасва точно, защото е оронено и халката.
Резултата -все едно съм го залепила с лепило капчица...
Обяснението-мми те поемали гаранцията на немеханично настъпили повреди #2gunfireт.е отлепили се кристалчета
Кава немеханична повреде по дя....те може да се случи на този тип кристал,  и каква е моята вина, че елемент от изделието им се е разлепила ? Аз не пожелах да си взема така отремонтираното "бижу".
Сега си мисля-много по сериозни неща стават , не си заслужава да се ядосвам, но и не мога да се примиря с факта че си дал 700-800лв. , пък ти вадят тъпи доводи от рода на "ми то може да сте го изпуснали" и т.н.
По добре да не лъжат хората, че имат някаква гаранция, сертификати  и други важно звучащи документи...пък накрая едно голямо нищо #Cussing out
Имах "удоволствието" вече, за GSM апарат, да се занимавам с Агенция за защита на потребителите и съм сигурна, че те са нищо не вършещи, незаинтересовани и безхаберни чиновници.
Въпреки това приемам идеи за действия...
Цитирай

София

Много пъти съм се чудила защо в БГ Сваровски минава за скъпа бижитерия, влез в Амазон и ще видиш колко са евтини....
Цитирай

София

Много пъти съм се чудила защо в БГ Сваровски минава за скъпа бижитерия, влез в Амазон и ще видиш колко са евтини....
Ами защото онези бижута в Амазон не са произведени от Сваровски, а от други фирми, които използват техните кристали. Ако някой ти ушие риза от плата на Valentino, това не означава, че сега имаш риза на Valentino.
Цитирай

за гаранцията са прави хората. Сваровски си гарантират замо за кристалите, а не допълненията към тях. На твоето се казва "лош късмет", че ти се е отчупил кристала при падане на пода, и наистина няма как да се залепи. Все пак не са противоударни кристалите. можеше да ти падне в друг момент, на друго място (дивана например) и тогава щеше да е цял.
Цитирай

София

Няма значение България, Италия или другаде-скъпо е относително понятие, а и аз не акцентирах върху цената, а върху гаранцията, която поемат.

mania4ka, продадоха ми изделие..., а не само кристал.
Защо тогава знака с лебедчето го има инкрустиран върху кристала, но и върху халкичката newsm78
Цитирай

Виж тази тема, на последната страница обсъждат за лебедчето,  кое е произведено от Сваровски и кое не е.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=152857.345

Цитат
По точно - всички тези сърчица ,мидички,морски звезди и т.н. са на фирмата SWAROWSKI-AG. Останалото по бижуто като синджирче ,окачалка и др. при ювелирните изделия с марката <Произведено със(или made with)"CRYSTALLIZED™ - Swarovski Elements" > не са от ювелирния завод на SWAROVSKI-AG.
Цитирай

София

Ами защото онези бижута в Амазон не са произведени от Сваровски, а от други фирми, които използват техните кристали. Ако някой ти ушие риза от плата на Valentino, това не означава, че сега имаш риза на Valentino.

бляк, не го знаех това... Embarassed
Цитирай

София

И в България и на всякъде по света цената на Сваровски е една PeaceПазарувала съм от доста магазини на Сваровски в чужбина-няма разлика,даже много пъти тука съм ги виждала по-евтини,последно едни обици си взех от Прага-тука са по-евтини с 20 лв. LaughingА в Амазон не знам доколко са истински.По темата иначе -за съжаление май нищо няма да направиш-вързали са си гащите в гаранцията си пише кога я поемат PeaceИначе естественно и ти си права,но за съжаление-лош късмет,че е паднало на земята Rolling Eyes
Цитирай

Оф,това ми звучи като-"Помощ!!!!!Обслужват ни!!!!!".Аз отношение към този случай не мога да взема,но искам да споделя подобна случка със златен пръстен.Направих си поръчка за пръстен за Свети Валентин.Много красив -ще се опитам да го опиша.Камък в средата и два обръча-единият асиметрично разположен спрямо другия.Свързани само с една спойка.За това,че зъбчетата ,държащи камъка,ми извадиха сума ти нишки и изпокъсаха оверлога ,дума няма да отворя.Да съм си правила сметката.Но изненадата ми беше след три дни-гледам единия обръч/вероятно закачен в нещо/застанал перпендикулярно на другия.Без усилие го наместих.Явно е ,че ако още един път се закачи,вероятно ще се счупи и изхвръкне някъде./върви го търси после-60 лева грам злато/.Обадих се в магазина по телефона и им обясних ситуацията.При условие,че бяха подготвени ,като отидох там се разигра една драма-"ама как","защо".....След дълги обяснения го взеха за ремонт,но още не е готов. Ще видим как ли ще завърши сагата.Отровиха ми празника и не само празника.
Защита на потребителите ли-грънци......
Цитирай

Наскоро мой роднина беше бесен на Сваровски, защото занесъл гривната на жена си да я поправят - била и се развалила закопчалката. Отказали с някакъв безумен предтекст защо не поправят закопчалките. А сплавта им е тайна и друг бижутер не може да я оправи...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.