ПОМОЩ-ще наемаме жилище,как да се договори

  • 1 701
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте.Много се надявам на помоща ви като ми отговорите на следния въпрос:-намерихме жил. което бихме могли да наемеме-Люлин-8,на добро място,гарсониера малометражна 40кв.,до сега с наем 300лв.,но когато собст. разбра,че се интересуваме живо от ап. реши да вдигне наема на 380лв.Апартамента е на старата си дървена дограма,с талашитена врата и съвсем обикновенна брава с дръжка,вътре е в ужасно състояние.До сега е живяла една възрастна жена,която почина на скоро-тя е плащала 300лв. наем.Имам среща следобяд с нея та си помислих да потърся вашия съвет как да процедирам.Аз не работя,само мъжа ми-имаме детенце на 2.6г. Нямаме възможност за висок наем както се разбира.Но като гледам и за 400лв. бихме могли да наемеме гарсониера отремонтирана в отлично състояние.Наблюденията са ми,че цените са доста паднали!Мисля при разговора си с нея да и предложа следните варианти,на които да чуя мнение и от вас:
1)с 100лв. по нисък наем-т.е. около 280-300лв.и ни го дава в това състояние,а пък ние си го правиме вътре според възможностите!
2)На същия предложен от нея 380лв. наем,но тя го отремонтира(стени,таван,под,баня,дограма пр.)и тогава го отдава
3)На същия наем 380лв.,но ние го отремонтираме в замяна приспада сумата на ремонта от наема-подписваме договор дългосрочен за 3-5г.

Моля ви помогнете ми да разреша в моя полза нещата.Сина ми тръгна на ясла в градината намираща се срещу въпросния блок(от което се предполага,че ако потръгнат нещата ще започна работа),аз живея в него ,но в друг вход при родителите ми с моето сем. и ме устройва жил. като разположение,но състоянието му е трагично,а, наема според мен твъъъърде висок!

# 1
  • Мнения: 2 774
Лека корекция - ще се договаряте с наемОДАТЕЛЯ, а иначе вариантът, който според мен е най-удачен от предложените, е първия.
Може би е най-добре вие да си прецените до каква сума и какво да отремонтирате.

# 2
  • Мнения: 25 398
3)На същия наем 380лв.,но ние го отремонтираме в замяна приспада сумата на ремонта от наема-подписваме договор дългосрочен за 3-5г.


Да не забравите да се разберете и какво ще стане при евентуална продажба. Че много хора изгоряха така.
Най-добре е вие да си го ремонтирате - все пак вие ще живеете там и би било по-добре да е според вашите изисквания.
Успех!

ПП Заявете твърдо, че не можете да плащате повече, но ако имате възможност, предплатете няколко наема накуп. Мирисът на пари прави чудеса.  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 619
Много благодаря за съветите.......

# 4
  • Мнения: 2 382
В никакъв случай не се хващайте на варианта те да ремонтират-ще е просто замазване на положението.

# 5
  • София
  • Мнения: 619
В никакъв случай не се хващайте на варианта те да ремонтират-ще е просто замазване на положението.
Ето това просто не ми беше минавало през ума.... ooooh!

# 6
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
3)На същия наем 380лв.,но ние го отремонтираме в замяна приспада сумата на ремонта от наема-подписваме договор дългосрочен за 3-5г.


Приспаднатата сума , може да е като се договорите, например за първата година да заплащате по нисък, наем.Така и наемодателя, би трябвало да е съгласен , защото все пак ще има някакъв доход.

# 7
  • София
  • Мнения: 619
Е да,но сега ми идва и на ум нещо друго-ами труда ни?Кой го заплаща?
Другото,ако ремонтираме ние,а плащаме 300лв. наем възможно ли е при наличието на договор тя в един момент да вдигне наема?

# 8
  • Мнения: 1 763
 Ако бяха във вашата ситуация, бих предложила и трите алтернативи на наемодателя и бих го оставила той да избере. И трите ми се виждат разумни.

Договорите, които ние сме сключвали, са били за една година. След изтичането и са ни вдигали наема или сме договаряли други условия.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 234
На мен ми изглежда,ч е апартамента е в ужасно състояния, както го описваш. Т.е. един евентуален ремонт би коствал една не малка сума (факта с обикновена талашитена входна врата хич не ми допада, ще се чувствате ли сигурни така), дори да не сменяте дограмата.

По 1 вариант - до каква сума може да си позволите да отделите, за да го приведете в годно за живеене, особено с малко дете, място? И момнета с това да вложиш пари и да те изгонят след това.

По 2 вариант - никаква гаранция, че ще го отремонтира, по-скоро ще е само отбиване на номера и нищо повече.

По 3 вариант - не е лош, но пак сметнете какво да се отремонтира и се договорете предварително. Защото да няма - ама това е много скъпо, не съм съгласен и т.н. И задължително дългосрочен договор. И както са те посъветвалив вече - какво става при продажба.

Успех, дано да намерите най-доброто решение за вас.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 064
Договор се подписва обикновено за една година.  По-добре се разберете за по-нисък наем и си направете ремонта сами. И пак зависи какъв ремонт - ако ще сменяте дограми, плочки, врати, ще ви излезе доста пари, не си струва да се инвестират в чужд имот. Направете си добре сметката, за да не стане така, че да ви изритат когато направите ремонта. Може и с гратисен период. А най-добре, потърсете нещо друго в прилично състояние, за да си спестите главоболия.

п.п. Дългосрочния договор също не гарантира нищо. Освен това, за да е легитимен, трябва да е заверен при нотариус и вписан. А наемодателите не обичат да правят така, защото се налага да плащат данък. А дори и да е вписан, иди ги съди... Абе, у нас тези отношения са много хлъзгави - и за наематели и за наемодатели. Затова е важно да имаш просто доверие на хората.

# 11
  • София
  • Мнения: 619
catty m,имаме превъзходна врата,масивна от дърво с много добра брава-от ап. на майка ми която междувременно я смени с блиндирана на скоро-така,че сигурността ще я подсигориме.За ремонта-ако остане по вариант 1,ще се махнат старите мебели,ще извикам фирма да обезпаразити добре,след което-тапети,латекс.Не съм видяла още банята и не знам в какво състояние е,но ако е наистина е покъртителна незнам....една баня си иска яко пари.Еми правиме лек ремонт-колкото да се подържа чисто и да е свежо и така...дограмата......ще седиме с старата.Освен ако тя не пожелае да я смени!И до тука разбрах-с договор,без договор все тая........ Shocked

P.S.Сега ако вземе и се обади най после тази наемодателка....ще е добре  Laughing

# 12
  • Мнения: 46 403
Не знам дали си правила ремонт, но аз не бих се навила на такава разправия, особено пък за чужд имот, дори да си поеме разходите тя.
Не се знае и после дали няма даостане недоволна от нещо или пък майсторите да изпочупят, примерно да спукат някоя тръба, да наводните блока и да трябва вие да покривате пораженията ...

380 лв. е изключително добра цена за момента, успех!

# 13
  • София
  • Мнения: 619
Никол сега като влязох в нета да направя за себе си справка на имотите които се дават под наем....ами доста са поевтиняли според мен.Веднага ми излязоха оферти за по 400лв. отлични ап. с дограма,ламинат  Thinking.Но ние знаеш в кой микр. сме,не искам да го сменям именно заради това че в същия Дейвид тръгна на ясла,а такова чакане беше докато ни дойде реда-и така се радвахме.Сега да сменяме района....  Sadне ми с еиска никак!

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 18:10 от ronkis

# 14
  • Мнения: 46 403
ronkis, цените не са мърдали от година и нещо, разликата е, че наемателите вече отхвърлят имотите за ремонт, така постепенно всички ще станат годни за живеене Simple Smile иначе винаги е имало такива за по-ниски цени, въпросът е може ли да се живее в тях  Laughing

П.П. Този микрораойн е с леко по-високи цени, защото е един от най-търсените, но според мен си заслужава 10-20 евро отгоре Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт