хмм...случвало ли се е на някой ,дайте съвет!!!

  • 3 617
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте мили мами,бъдещи и настоящи   Heart Eyes
От много време разглеждам форума и намирам само полезни неща  Peace
сега и аз имам един проблем с моята бременност  newsm78  че кожата ми е суха -е суха,мажа се с какво ли не  Tired
и днес гледам кожата по гърдите ми се лющи  Confused абе като гущер съм,мажа се с бебешко олио,крем на Кокона и защо така се беля????
споделете какво да правя   Thinking

# 1
  • Мнения: 707
Чак такива проблеми не съм имала. Какво ти препоръчва док, в аптеката?

# 2
  • София
  • Мнения: 5 079
Може би имаш нужда от овлажняване, а не толкова от олио.
Пробвай с някой хидратиращ продукт, от серия за бременни по твой избор. Peace

# 3
  • Мнения: 405
Пробвай с по-висок клас козметика...хидратиращи продукти има колкото искаш. С пробване става. И най-елементарното е, когато си купуваш какъвто и да е лосион, мляко за тяло или каквото и да е избирай такъв продукт, който не съдържа алкохол, оцветители, парабен /и/. Например не си взимай душ непостредствено преди да излизаш, използвай качествена козметика и под душа....Всичко е въпрос на пробване и откриване на най-подходящия и понасящ се от кожата ти продукт.
 Лека бременност Hug

# 4
  • Мнения: 22
брбр ми не съм питала лекарката си  хм.. май трябва  newsm78
ами какво облажняващо например "крем за тяло" ?  Rolling Eyes
това е сигорно защото ми е много суха кожата,но знаете ли че преди 2 дни си взех този крем на Кокона може да е от него,защото от бебешкото олио на Джонсън нищо ми нямаше  Blush

# 5
  • Мнения: 405
Тогава спри да се мажеш с Кокона и вземи нещо друго.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
 Вземи си Гарниер,червеното шише за много суха кожа.Много е хубаво.Peace

# 7
  • Мнения: 405
Защо не пробваш с Eucerin например, явно кожата ти е по-чувствителна , а и точно в този момент / визирам бременността/ може би реагира още по-остро на каквито и да са външни фактори.

# 8
  • Мнения: 22
на Eucerin какви цени са горе -долу  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 651
И аз съм същата ползвам Икаров.Много съм доволна и от Гино!

# 10
  • Мнения: 22
това пък Гино не съм го чувала  newsm78  якажи нещо за него ,на каква цена е ,навсякаде ли го има,лосион за тяло ли е?

# 11
# 12
  • Варна
  • Мнения: 289
Мажех се с Икаров п/в стрии и Икаров бадемево/кайсиево масло, както  и с лосион на Нивеа т. син, за много суха кожа  Peace Кожата ми беше много суха през бременността , но стрии нямам  Grinning Важното е да мажеш сутрин и вечер обилно, сутрин не слагах масла , а лосион защото бързах да се обличам за работа..

# 13
  • Мнения: 22
да значи определено трябва да си взема нещо за много суха кожа
аз от малка си имам стрии (никои не ми беше казал че ако ги мажа с крем може да изчезнат  Close ) и сега съм си нацепена така или иначе,но поне от бременноста да се предпазя от стрии и други такива лющения  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 651
това пък Гино не съм го чувала  newsm78  якажи нещо за него ,на каква цена е ,навсякаде ли го има,лосион за тяло ли е?
Има го само по определени козметични салони и СПА центрове.Ако искаш се обади на тел.02/9427070.Кажи им от къде си и питай от къде можеш да си вземеш.Не са евтини.   www.guinot.com

# 15
  • Мнения: 672
Не бих се мазала с нещо, преди да се уверя, че става за бременни. Посети дерматолог. Peace

# 16
  • Мнения: 22
а какво ще кажете за серията на Fruttini  те са масла за тяло ,казват че са много хидратиращи за суха кожа  Heart Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 333
Пробвай с Мустела, има си специални мазила за бременни - ако искаш за стрий, ако искаш само за хидратация, а има и кремче специално за бюста. Доста са мазни и отнема време да попият, за да не изцапат дрехите, но пък не съм имала проблеми със сухота.
Най-важното е, че са тествани и стават за бременни мацки - не си прави експерименти с кожата, защото не е ясно как ще афектира бебчето.

Чувала съм, че и Себамед имат подобни продукти, но не съм ги пробвала.

# 18
  • Мнения: 6 274
Предполагам, че се бели, защото много се разтяга...
Може би си напълняла с повечко килограми...
  newsm78

# 19
  • Мнения: 405
а какво ще кажете за серията на Fruttini  те са масла за тяло ,казват че са много хидратиращи за суха кожа  Heart Eyes
Не са подходящи за бременни жени. Вземи продукт от серия бяла козметика....
Не бих се мазала с нещо, преди да се уверя, че става за бременни. Посети дерматолог. Peace
Юсерин е марка козметика, напълно безопасна и подходяща както за всеки тип чувствителна кожа, така и за употреба от бременни жени. Но ако авторката има някакви други дерматологични проблеми като свръх суха кожа например, която с бременността и намаляването на водните депа в епидермиса се засилва трябва да направи и консултация с дерматолог. Но Юсерина по никакъв начин няма да навреди, освен в случай на свръх чувствителност към някои от стандартните съставки Naughty

# 20
  • Мнения: 9 429
Цитат
на Eucerin какви цени са горе -долу 
Напиши в гугъл тази марка козметика и ще видиш цените Peace

# 21
  • Мнения: 22
ами не съм напълняла,забременях 53 кг сега съм в средата на 4 месец и съм 55кг даже не се осеща и по дрехите и тясните дънки си ми стават  Blush ,
и определено ще потърся нещо на юсерин,благодаря  Hug

# 22
  • Мнения: 8 999
Спри бебешкото олио. Започни да се мажеш с хидратиращ крем.

# 23
  • Мнения: 96
Аз имах същият проблем по време на моята бременност и при консултация със специалист ми бе обяснено ,че при недостиг на определени витамини ,които си ги набавяме от храната бебето започва да дърпа от нашите витаминни запаси .1 месец след раждането ми всичко се нормализира.

# 24
  • Мнения: 1 354
Може би имаш нужда от овлажняване, а не толкова от олио.
Пробвай с някой хидратиращ продукт, от серия за бременни по твой избор. Peace


напълно съм съгласна Peace, а не е зле и доктора си да питаш,аз чак така не съм се белила,въпреки че и моята кожа е доста суха.
Успех Hug

# 25
  • Карлово
  • Мнения: 328
Посъветвала съм се с кожна лекарка когато бях бременна и тя ми каза че най-добра е мустелата!

# 26
  • Мнения: 22
valialili  а какво ти изписа лекаря да се мажеш?

# 27
  • Мнения: 149
И аз имах същия проблем при втората ми бременност. Мажех се с бебешко олио Джонсънс.

# 28
  • Мнения: 6 365
И аз съм на места с гущерова кожа. Ползвам един български крем с мед и мляко- най-много омекотява и не е мазен.

# 29
  • Мнения: 22
за кое кремче става въпрос

# 30
  • Мнения: 2 013
Вземи си Гарниер,червеното шише за много суха кожа.Много е хубаво.Peace

И според мен това е най-доброто за проблема ти,пробвай!  Peace

# 31
  • Мнения: 213
Можеш да попиташ и за Нахткерцен Балсам на Д-р Тайс  Peace Има за ръце, лице и за тяло. Подходящ е за бебета и малки деца също така  Blush Бяла медицинска козметика без аромати и оцветители. Имам много суха кожа, особено през зимата. Освен това преди 5 години имах и слънчева алергия. Миналата зима започнах да подготвям кожата за слънцето и имаше добър резултат  Peace

Не са скъпи, на цените на добрата обикновена козметика са.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз много се белех до преди месец. Купих си детско тоалетно мляко "Па-Па" - с пантенол - и проблемът изчезна. Много съм доволна.  Peace Само по гърдите и шкембето продължавам да се мажа с олиото против стрии на "Хипп", след като попие - и там мажа с "Па-Па".

Пробвай, струва лев-два, а е наистина ефективно. Peace

# 33
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз съм с много суха кожа и на места също се люща.
От известно време ползвам крема на A-Derma Exomega. Цената на пръв поглед е малко стряскаща, но е много икономичен и върши страхотна работа!

# 34
  • София
  • Мнения: 17 591
Олиото не е подходящо за хидратиране на кожата.
Добре е да се консултираш и с лекаря си.

# 35
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Въпреки, че бях бременна през лятото имах много суха кожа. До такава степен, че от опъването ме сърбеше жестоко цялото тяло и нощем ставах да се чеша  Simple Smile . Като родиш ще отмине, а дотогава - спри всякакви сапуни и други изсушаващи кожата продукти. Вземи си овланяващ лосион за тяло - има хиляди на пазара и пий много, ама много вода.

# 36
  • Мнения: 494
на мен кожата ми беше суха, но не чак толкова. Защо не пробваш с нещо хидратиращо, а може да питаш и лекаря при следващия преглед. Сега се сетих, че такова нещо може да се получи и ако се къпеш с много гореща вода.

# 37
  • Мнения: 3 453
При мен от олиото се получиха пършички по корема обаче.Смених го с Дав и бях супер доволна Peace

# 38
  • Мнения: 292
Аз бих ти препоръчала Розово масло ..... освен, Че овлажнява също така и заличава стрии. Аз го ползва и сега и съм супер доволна.

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 09:48 от bicho malo

# 39
  • Мнения: 2 068
И аз бях така
Лекарката ми изписа герикапс

# 40
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И моята кожа стана суха след втората ми бременност. Мажа се с различни тоалетни млека, дори и с бебешки.

# 41
  • Мнения: 1 629
Вземи си нещо, което да може да се използва от бременна Peace

# 42
  • Мнения: 1 475
При мен се случи същото, но до към края на 4-ти месец всичко отшумя, от сухото ми се обели цялата кожа, беше много странно, олющих се като змия на корема и гърдите, все едно бях ходила на плаж, но като падна старата кожа отдолу се появи много хубава и гладка кожа!
При мен обаче сега се появи друг проблем- пъпките, много пъпки навсякъде по уши, гуша, лице, гръб, ръце и то подкожни гнойни- в пубуртета не са ми излизали така пъпки, както сега!! Sick

# 43
  • Мнения: 139
Аз ползвах едно много добро мазило-мисля,че се казва Перкуталфа(френско е и много добро) Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 44 041
пробвай с линола фетт

# 45
  • Мнения: 129
както виждаш, всеки препоръчва различен крем, просто всичко е много индивидуално. Но каквито и мазила да пробваш нищо няма да ти подейства ако не си ексфолиираш кожата всеки път като се къпеш. Горния слой на кожата постоянно се обновява-отдолу се образуват нови клетки, а най-горните умират и падат. Колкото по-суха е кожата, толкова по бавен е този процес, мъртвите клетки се застояват на повърхността и се получава това така неприятно лющене. за да ускориш процеса трябва просто да отстраняваш мъртвите клетки (ексфолииране), това ще стимулира кожата ти да образува по-бързо нови живи клетки, а така мъртвите клетки ще падат по-бързо и кожата ти ще стане по-малко суха. В началото докато се оправи трябва да се ексфолиираш често-ако можеш дори всеки ден. Веднъж като ти е вече добре кожата ти сама ще видиш колко често да го правиш за да я поддържаш-обикновено 2 пъти седмично е достатъчно.
Така че съвета ми е да си вземеш един ексфолииращ крем или душ-гел, или скръб за тяло (не знам точно как се води в България, но е едно от тези трите мисля) и го ползваш колкото се може по-често под душа. След това се мажеш с лосион или масло-каквото ти харесва.  това че кожата ти е много суха не значи че е  чувствителна. Така че не е необходимо веднага да се хвърляш на скъпи марки, може и по-обикновени продукти да ти действат добре. Избери си нещо което ти харесва най-вече като консистенция. Маслата и лосионите действат еднакво добре на кожата, разликата е че маслата попиват по-бавно и за това повечето хора ги избягват. Но пък лосионите съдържат  консерванти, емулгатори и др. които може да дразнят кожата, затова за по-чувствителна кожа се препоръчват масла или специални лосиони, които са тествани.
Надявам се да съм помогнала.

# 46
  • Мнения: 22
днес сутрента си взех лосиона на Garnier намазах се и кожата направо ми стана като бебешка,много добре ми го понася кожата,попива бързо но след това не исушава  Heart Eyes
А това "розово масло" дали заличава наистина стрии  newsm78 аз съм доста нацепена от пубертета
а за пъпките по лицето и аз от няколко дни започнах да пъпчасвам тук там по лицето ,макар че никога съм нямала пъпки  Tired
и за това си взех един разтвор с зелен чай от орифлейм-супер е  Peace
екологично чист е и много помага

# 47
  • София
  • Мнения: 44 041
Нищо не заличава (стари) стрии.

# 48
  • Мнения: 213
Хубаво, че си взела Garnier. Леки са, но на мен са ми малко слабички понякога. Затова използвай известно време и ако си доволна, ок  Peace

И аз имам 1-2 стрии от младежките години  Laughing - няма как да се махнат, само да си останат така   Crazy

# 49
  • Мнения: 22
УЖАС са тези стрии,аз имам доста по дупето,а пък съм слабичка  Whistling
винаги съм била така но явно заради кожата ми е (защото е суха)   Sad

# 50
  • Мнения: 213
И аз съм слабичка, ноооо тц  Wink
 Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 44 041
и аз така, по дупето,от ръстежа, през пубертета ми се получиха, въпреки, че никога не съм имала скокове в килата, и винаги съм била доста слаба....
за радост поне от бременността нямам Simple Smile))

# 52
  • Мнения: 213
Аз се поразтегнах на ширина на 14-15 (първо беше на височина  Laughing Laughing Laughing) и явно повечко съм се поразтегнала. Моите 2 резки са по бедрата.
Но вече ще се мажа  Peace

# 53
  • Мнения: 292
А това "розово масло" дали заличава наистина стрии  newsm78 аз съм доста нацепена от пубертета
а за пъпките по лицето и аз от няколко дни започнах да пъпчасвам тук там по лицето ,макар че никога съм нямала пъпки  Tired
и за това си взех един разтвор с зелен чай от орифлейм-супер е  Peace
екологично чист е и много помага

Розовото масло :

Хидратира кожата.
Забавя и намалява появата на бръчки 
Изсветлява и намалява тъмните петна на кожата появилисе от прекомерното излагане на слънчева светлина.
Предотвратява и намалява стриите.
Лечение на белези, причинени от изгаряния.
Тя предпазва от слънчево изгаряне.
Лечение на белези, причинени от акне
Подобрява атопичен дерматит.
Лечение на хирургически белези.
Той намалява огнища на псориазис.
Лечение на меланоми. 
Лечение на суха кожа и екзема.

Ако не помогне с нещо от горе изброенните неща, поне ще имаш койа като на бебе.  Hug

# 54
  • Мнения: 213
А това "розово масло" дали заличава наистина стрии  newsm78 аз съм доста нацепена от пубертета
а за пъпките по лицето и аз от няколко дни започнах да пъпчасвам тук там по лицето ,макар че никога съм нямала пъпки  Tired
и за това си взех един разтвор с зелен чай от орифлейм-супер е  Peace
екологично чист е и много помага

Розовото масло :

Хидратира кожата.
Забавя и намалява появата на бръчки 
Изсветлява и намалява тъмните петна на кожата появилисе от прекомерното излагане на слънчева светлина.
Предотвратява и намалява стриите.
Лечение на белези, причинени от изгаряния.
Тя предпазва от слънчево изгаряне.
Лечение на белези, причинени от акне
Подобрява атопичен дерматит.
Лечение на хирургически белези.
Той намалява огнища на псориазис.
Лечение на меланоми. 
Лечение на суха кожа и екзема.

Ако не помогне с нещо от горе изброенните неща, поне ще имаш койа като на бебе.  Hug
Розово масло е супер  Peace запасявам се с него от БГ (тук е най-качественото такова в света), за да имам подръка където и да съм  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 79
А розовото масло става ли за бременни

# 56
  • Мнения: 9 973
не съм имала проблеми.Мажех с крем с краставици

# 57
  • Мнения: 292
А розовото масло става ли за бременни

препоръЧвам с две ръце  newsm10. На мен ми го препоръЧа докторката, продаваЧката в билковата аптека и още много други хора. Маже се при навлажнена кожа.

# 58
  • Мнения: 69
Здравейте  Hug
Искам да споделя и аз - вчера забелязах тъмно линии под едната ми гърда, мисля, че са стрии.. мажа се всеки ден с маслата на Икаров, от време на време с маслото на Hipp , малко съм се стреснала , но започвам да приемам първите лишения, за да си имам бебче Simple Smile Решила съм да потърся по - добра козметика, но не знам дали ще има ефект, все пак всичко е до ген и организъм Simple Smile Индивидуално   bouquet   

# 59
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
За сухата кожа,освен кремчетата можеш да пиеш и много вода Wink На мен за стриете ми помогна кремът на Дева -с черно грозде.Но това пак е въпрос на тип кожа Peace

# 60
  • Мнения: 22
абе колкото и да се мажем и да пием вода....... всичко си е до кожа  #Cussing out

# 61
  • Мнения: 22
а някой използвал ли е мляко за постепенно придобиване на тен  Rolling Eyes  ? например млякото на Carroten  Thinking
чела съм хубави отзиви за него

# 62
  • Мнения: 270
И аз бях гущер по време на бременността.Поммогна ми Маслото на Икаров против стрии-6 лв.като мажех цялото тяло сутрин  и вечер.Стига за 2 седмици и нямам и стрии даже Wink Laughing

# 63
  • Мнения: 2 334
Мисля че колкото и да се мажеш е до кожа.Аз лично съм със много суха кожа и се мажех с какво ли не .Единствено ми действаше добре олиото против стрии на Икаров  Simple Smile

# 64
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
И аз бях гущер по време на бременността.Поммогна ми Маслото на Икаров против стрии-6 лв.като мажех цялото тяло сутрин  и вечер.Стига за 2 седмици и нямам и стрии даже Wink Laughing

Дали ще имаш или нямаш стрии си е до генетична предразположеност! Ако ти е писано да имаш, с каквото и да се мажеш все тая!

Общи условия

Активация на акаунт