Болки през първото тримесечие

  • 7 954
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
Здравей и от мен! Пази кревата и повече позитивно мислене му е майката! Много бъдещи мами са имали твоите проблеми и всичко е било ОК. Колежка на една моя много близка приятелка е раждала в Токуда. В интерес на истината е очарована. Ще питам за лекар, който да препоръча. Съссигурност ти казвам, че самото раждане без значение по какъв начен, ще ти струва 2 000 лв. Следят бременността, но доколкото знам се плаща отделно.

# 16
  • Мнения: 9 814
Здравей,
аз имах проблеми подобни на твоите с втората си бременност.
Имах също отлепване и болки, но мислех че, са заради МЦ. Усетих се навреме и веднага след положителен тест отидох на лекар. Предписа ми но-шпа, дуфастон и ми препоръча много да почивам.
А иначе за Токуда най-добре виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=314341.0

# 17
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Здравей!
Съвет за специалисти в Токуда не мога да ти дам- не живея в Бг.

Аз имам леки болки в коремната област от самото начало на бременността(вече съм в -5ти месец), с които се съобразявам и гледам да си полежавам по-често. Но не съм имала прокървяване(да чукам на дърво). Моят лекар не намира тези оплаквания за обезпокояващи, не ми е предписвал хапове за това(но в Германия така или иначе изписват лекарства заради това само в краен случай).
Болките се пораждат оибкновено от растежа на матката. За 5-ти и 6-ти месец също са типични според книгата ми за бременни.

Това, което за което трябва да се внимава е поява на кръвотечение и контракции. Както и когато болката е силна и продължава повече от 24 часа.

Не се притеснявай много- прави това, което те кара да чувстваш спокойна. Щом си решила да си полежаваш, лежи си. Стискам палци да нямаш повече поводи за тревоги от този род.

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Violetka 78, имах болки почти до 4-я месец, особенно докато се возех в кола. Пих ношпа, дуфастон и магнерот. И много лежах. Почти непрекъснато първите три месеца.
Успех ти желая! И в избора на лекар - късмет!


... Съссигурност ти казвам, че самото раждане без значение по какъв начен, ще ти струва 2 000 лв. Следят бременността, но доколкото знам се плаща отделно.

Сигурна ли си в тази сума?  Shocked Не съм чела темите за Токуда, но 2 хил.лева са страшно много пари.

# 19
  • Мнения: 1 354
Ами и аз имах такива болки в началото,но нямах отлепване на плацентата,почивай си повече.
Успех и ти желая лека бременност!
И късмет в избора на лекар Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт