Какви изследвания да искам?

  • 1 849
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Здравейте, момичета Grinning
От известно време рядко пиша тук, но не съм преставала да ви чета. Дълго време се опитвах да вярвам, че при нас няма сериозен проблем и чудото ще стане от самосебе си. Залъгвах се, че щом веднъж е станало без лекарска помощ, ще стане пак, но уви.....вече не мога да се самозаблуждавам. Фактът, че бебе не става вече 3 г. 7 м говори сам по себе си. До сега с мъжът ми не сме предприели почти нищо - при него: спермограма - в норма и повишен брой левкоцити, при мен - хормонални: в норма, БТ - ову. изместено между 16 - 19 ден при 28 дневен цикъл и отсктраняване на полип. Изслидванията са правени в Цибалаб на ул. Люлин планина
В края на септември сме решили да отидем в Света София - нащ близък ще ни свърже с един от ембриолозите там. Искам най-после да стане - независимо на каква цена - нямам предвид само финансова - готова съм за всякакви неприятни манипулации и изследвания. Предполагам, че екипът от Св. София знае най-добре какви изследвания трябва да ни се направят, но все пак ви моля за съвет - какво да искаме. До сега все попадаме на лекари, които не ни приемат на сериозно. Единият ни предписа спеман и геритамин и каза да дойдем след 3 м. Другата след отстраняването на полипа, въпреки не добрите стойности на БТ, ни каза отново да изчакаме 3 м. и тогава да дойдем. Преди това трябваше да чакам 1 м. най-подходящия момент, за да се удстанови със сигурност полипа, после още 1, за да се направи кюртажът когато е най-подходящо, преди това горих раничка и...
Да, но аз не мога да чакам повече, без да правя нищо. Достатъчно чаках. Искам да подходя дори директно с вътрематочна инсеминация, но не знам редно ли е аз да го предложа или първо трябва да се видят изследванията и тогавада лекарят да реши. Посъветвайте ме моля ви! За мен е важно просто да стане, независимо по какъв начин.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Лекси , аз не мога да ти дам съвет , но искам да ти пожелая да намериш подходящия доктор и щом си решила вече да действаш - успех и скоро чуден резултат  Grinning !

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Лекси, а спермограмата пак ли в Цибалаб е правена?

# 3
  • Мнения: 7 718
Първо направете една нова спермограма при Щерев или Тачева.
След това потърси причината за късата втора фаза.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Да, спермограмата е правена в Цибалаб и все още нищо не е предприето във връзка със завишените  левкоцит.
Знам, че при Щерев и Тачев е най-добре да се прави спермограма, но ми се ще всичко да е на едно място. Дълго се колебаех дали да отида в клиниката на Щерев или в Света София, където мой роднина ще ме свърже директно с лекар от екипа, който му е много близък. Въпреки, че останах с впечетление, че при Щерев са най-добрите специалисти и техника, от прочетеното тук и на други места, реших, че все пак е по-добре да си "препоръчан" от някой, за да не те мотаят излишно и да не ти вземат повече пари от необходимото.
Лали, искам да правя нещата успоредно, дори и с риск да изтърпя някои неприятни процедури, които е можело да ми бъдат спестени.

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Питах за спермограмат, защото Цибалаб...малко нещо спермограмите не са както трябва направени, затова не я глоедай много-много.
Добра е идеята да се насочите към клиника, където ще направят със сигурност втора спермограма и ако се наложи и консултация с уролог.
Така ще могат да вървят нещата едновременно.
Обаче сега поради горещините малко се или повече се влошават спремограмите, затова изчакайте малко до септември примерно.
Дано лесно се наместят нещата

# 6
  • София
  • Мнения: 6 356
ами щом ще те свържат с добър лекар, той ще ти каже какви изследвания да се направят...
но от прочетеното, бих те посъветвала все пак една цветна снимка да направиш - да се види как е в момента проходимостта на тръбите.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Ва, Моренка и Лали - благодаря ви. Винаги сте се отзовавали на питанията ми Grinning.
Ще отидем в края на септември, тъй като преди това нямаме възможност.
Нормално ли е да искам вътрематочна инсеминация? Доколкото знам за нея са необходими хормонални изследвания, спермограма и изследване на проходимост на тръбите. Мисълта ми е, че така и така, хормоните и спермограмата ще се направят. Ако резултатите са лоши ще се премине към съответно лечение и после няколко месеца опити, а ако са добри - пак към няколко месеца опити. Просто вече не искам да опитвам, а да действам. Въпросът ми е инсеминациите при доказан проблем ли се правят или е възможно и без да е установен такъв?

# 8
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Хехей, ама ти се съвсем се разбърза. Хайде да видиш първо как са твоите и неговите изследвания и какво ще кажат лекарите и тогава ще са явни повече неща Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Вярно се разбързах, ама толкова се бавих до сега Grinning

# 10
  • Мнения: 7 718
За инсеминация се изисква спермограма, хидротубация или цветна снимка, проследяване на овулацията в предишен цикъл с фоликуметрия и изследване на хормоните естрадиол и ЛХ.
Без тези неща, никой уважаващ себе си лекар няма да ти направи инсеминация.
Така, че си правиш тези неща в рамките на един цикъл и в следващия можеш да правиш инсеминация. Ако всичко е според изискванията няма да ти откажат.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 356
Въпросът ми е инсеминациите при доказан проблем ли се правят или е възможно и без да е установен такъв?

Един чудесен източник на информация и образование е сайтът на сдружение Зачатие - www.zachatie.org.

Ето една извадка от статия в сайта:

"IUI- интраутеринна инсеминация (вътрематочна инсеминация)

ИУИ със сперматозоиди от партньора е потенциално ефективно лечение на стерилитета при много показатели, когато жената е под 45 години.

Кога не се практикува инсеминация?

При следните състояния:

- Запушени маточни тръби;
- Тежко увредени маточни тръби;
- Много лошо качество на яйцеклетките;
- Овариална недостатъчност (menopause);
- Тежка форма на мъжки стерилитет.


ИУИ (IUI) е най-често приложима при инфертилитет, асоцииран с:

- ендометриоза (лека степен);
- неизяснен стерилитет до 3 години;
- ановулаторен инфертилитет;
- много леки отклонения в сперматогенезата;
- цервикален стерилитет;
- при двойки с леки имунологични проблеми.

Силно занижена успеваемост (процентът на бременност) след инсеминация има при:

- Жени над 40 години;
- Жени с лошо качество на яйцеклетките;
- Влошени параметри на сперматогенезата при партньора;
- Жени със средна и остра форма на ендометриоза;
- Жени с увредени маточни тръби (без значение на степента) или сраствания на тъкани в тазовата област;
- Двойки с много дълъг стерилитет (над 3 години)."

цялата статия - на адрес: http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=179

още статии от Зачатие по темата:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=217

тази е много, много добра за твоето питане:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=145


# 12
  • Мнения: 1 951
Лекси, а на теб преди колко време ти махнаха полипите? Пиам zаЩото на мен наскоро ми отстраниха миома и се надявам това да ни е бил проблема. При вас явно не е помогнало, но все пак zависи колко е било наскоро...

# 13
  • София
  • Мнения: 7 242
Лали, ще настоявам за тези изследвания с цел инсеминация.
Мерси Jam! Май отговаряме на критериите - неустановен стерилитет, леки отклонения в спермограмата.
Маринка, преди окола 5-6 месеца т.е. явно не е бил основния проблем.

# 14
  • Мнения: 7 718
Лекси, ако са ти проходими тръбите, ако имаш овулация и ако спермограмата е що годе прилична, няма да ти откажат инсеминация.

Общи условия

Активация на акаунт