Гоблени-45

  • 47 238
  • 454
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 191
Хипатия, Кетри и всички други момичета, които взехте отношение по моя въпрос с гоблена - БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО!!!  bouquet  bouquet
Нещата се изясниха - Хипатия го е обяснила прекрасно малко по-горе...аз разбуних духовете с тези пейзажи.
Не мога все още да се престраша да пазарувам онлайн Embarassed...така че, нещата остават каквито са - без пейзажа. Не е въобще до парите...да ви кажа честно аз досега все готови комплектовки съм шила, купени от магазин...сега тепърва имам схеми, благодарение на вас!  bouquet Hug
Реших да изчакам колкото трябва, някой да покаже ушит Дименшъновия пейзаж и тогава ще моля някой познат да ми го поръча онлайн.
През това време, тъкмо ще си завърша Градината и Африканката...имам 5-6 свалени схеми, а искам и Арабското момиче...така че ще се навъртам насам още, но спирам да ви тормозя с този пейзаж! Hug
моля да ме извините, ако съм причинила на някой неудобство. Embarassed Hug

прасчо, благодаря ти за двата гоблена...на единия схемата съм я свалила даже, но не ми харесва чак толкова, колкото първия пейзаж, който показах снощи в предната тема.
Ако някой е шил нещо подобно...било оригинал, било от Герика, ще се радвам да го видя ушито, че да преценя дали да почвам въобще.

Е, ами това е...лека вечер на всички!  bouquet Hug

# 76
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ако някой някъде е открил и ще поръчва това, може ли и мен да включи в поръчката? Но да не е щампа, щампите никога не излизат това, което трябва да е.

# 77
  • Мнения: 36
Нова тема, нови красоти... да му се завие свят на човек!!
Този островен пейзаж е страхотен... малко извън темата ,но филма  Mamma Mia не е ли сниман там на Санторини?
Днес прегледах темата в обедното време и след работа ходих да проверя дали не го продават в Michael's за да мога да ви дам повече инфо за панама и т.н... за съжаление го нямат.Варианта май е само  Е-BAY.

Имам едно въпросче относно Херитаж  - виждам че Иваничка е шила техни гоблени - трудни ли са много  Embarassed Също така ще съм благодарна ако ме насочите къде да попрочета как се шият.... и особено тези два знака в една кутийка .... изобщо с радост приемам всякакви съвети!

Благодаря предварително!!!

М  bouquetного ми харесва всичко което шиете момичета!

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 01:57 от snowdrop

# 78
  • Мнения: 720
 Hug  Heart Eyes
Не съм ви показала меченцата които ших покрай св. Валентин...
Съжалявам че не мога да прочета цялата тема както правя обикновено , но малката е с ангина , вдига температура , а и мъжо е в отпуска вече втора седмица , и не мога да седна на компа ... или единия или другия е на компютъра , или аз имам работа Tired , а после докато успея да приспя малката , аз заспивам преди нея  Mr. Green  Rolling Eyes
Та да си покажа мъниците... че утре ще ни спре интернета.. за няколко дни де ...ще го платим сигурно в събота , и тогава ще чета  Flutter
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1080/2030975596.JPG
..и да питам , как мислите , да им ушия ли и фон  newsm78  Розовото май много бледо съм го избрала , защото ги подбирах на око   Mr. Green според това какъв конец ми се намира под ръка...

# 79
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 651
Добро утро!

# 80
  • София
  • Мнения: 2 658
Добро утро и от мен.
ticito, вчера започнах да шия картата - която е пуснала Хипатия на снимка (мислих днес и аз да я пусна, че бях изгубила снимката, но вече я има, няма смисъл да се повтарям), ще пусна по-натам нещо вече ушито.
Аз го комплектовам сама, мисля, че ще се получи. 90 цвята е чудото.

По този повод да попитам можещите и по-знаещите - започнах си класически гобленов бод, но пусто на гърба (когато е през две нишки) става в пъти по-красиво... Да шия ли през две на лицето, да карам класиката ли (тук има една баба гобленарка, но като я попитах ми се сопна, че през две нишки не се шиело, а на мен ми прозира - особено на черното, а на гърба нищо не прозира)...
ПОМОЩ... приемам съвети всякакви, че още съм в началото, мога да поря, макар че не ми се ще, но пък... е нещо голямо... ох, голямо чудене...

успешен ден на всички от мен.

# 81
  • Мнения: 2 924

Имам едно въпросче относно Херитаж  - виждам че Иваничка е шила техни гоблени - трудни ли са много  Embarassed Също така ще съм благодарна ако ме насочите къде да попрочета как се шият.... и особено тези два знака в една кутийка .... изобщо с радост приемам всякакви съвети!



http://www.paraskeva.ru/stejki.htm
ето тук е показано как се шие, според легендата на Херитаж
е никак трудно, поне не след като се свикне Simple Smile


# 82
  • Мнения: 434
Хипатия от схемата на Дименшънс оставам с впечатление, че гоблените на тази фирма се шият само с оригиналните им комплектовки newsm78....Това така ли е? Има ли някой шил каквото и да е на Дименшънс по схема от нета?

 Аз съм шила едно тяхно коледно еленче.Схемата ми беше пренабор.Мисля ,че се получи,просто цветовете бяха различни,защото не си купих посочените в схемата,а ших с каквото имам под ръка.Ето това е:

http://media.snimka.bg/1094/008442755.jpg

Иначе вчера снимах едно каре,шито преди амнайсе години.Имам някакви напъни да копирам елените и да ги поукрася малко   newsm78



Ангелчето на Кетрева е страхотно.С нетърпение чакам да го видя готово.
Здравче,аз не бих се напънала над ТВ.Респект.
InDreams,твоята изабела е много хубава.
Зори,симпатична е тази торбичка с цветя.Казваш,че е в процес.Какво трябва да се получи накрая?
djuri,този гоблен е разкош.Знаеш ли откога си точа зъбките.
unchita,дано зарадваш бабчето.Остави,че шием аз,майка ми и сестра ми.Вчера сглобих едно мишле за тринадесет годишния ми  братовчед,който пожела да се научи да шие  #Crazy Вкъщи няма нищо повече от гоблени.
mery_poppins1,ти си моята гордост.И не само в тази тема.
Lady Death,кого ще ощастливиш с тези детелинки?
За неличка няма почивка.Като напреднеш с това бебе го снимай по отдалеч.Хубаво става.
dena_klv,хубава икона.Аз много не съм по религиозната тематика,но си харесах подобен на твоя гоблен.Искам да имам много паричкииииии и да си купувам много гобленииии.
petjah   smile3501 Чакам да го видя в рамка.
spinki,разкрита си.И картичките ,и сърцето са много хубави.
Bilkova,чуден кривчо.
K@ly,вадиш ми душата с тези елени.
Дуданка,определено ще зарадваш някого.
Мимито & Светла,не знам ако шиеш фон,как ще го измислиш.Мечовците са тъмни,а сърцата светли.Ни тъмен ,ни светъл фон.Защо не направиш сърцата наново с по-тъмен цвят.

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 09:00 от sissak

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Здравейте пак, тоз Санторини и на мен ми взе акъла.Аз да покажа с моите цветета до къде стигнах и да питам някои показа едни подобни фрезии ,ако може схемата  PraynigБлагодаря ,лека вечер.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=316287&pid=10608366h … &pid=10608370

Аз шия в момента за майка ми тези фрезии. Обаче сега не знам от къде ги свалих. Ако дадеш мейл, ще ти пратя схемата.

snowdrop, и моята серия китки, която шия, е Heritage. Никак не е трудно. Хипатия ти е дала различните им бодове, които се използват. Между другото и фрезиите, и букетчето от диви цветя, което шие Сончето са Heritage. Има и други от серията. Много са нежни.

Всичко, което показвате е много красиво.  bouquet

Поправям се: намерих откъде съм ги сваляла, но са изтрити. Така че, наистина мяткай мейл. Wink

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 09:17 от MamaGeri

# 84
  • Мнения: 7 106
[Зори,симпатична е тази торбичка с цветя.Казваш,че е в процес.Какво трябва да се получи накрая?

Ето това трябва да се получи :



Ужасно много контур и около една шепа френски възли  Laughing. Обаче много си го харесах още като го видях и го шия за себе си, подарък за 8-ми март  Mr. Green.

# 85
  • Мнения: 316
Гуденце благодаря много точно за това говорех  newsm51 Сега ще го разгледам и ще ви покажа за кое става на въпрос.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Лелее  ooooh! натиснах "отговор" и ми нацвъка 1000 страници, явно вирусче някакво  Tired Все едно

Тц, тц, не мога да копирам даже  Close

Зори, много симпатично торбенце с цветя, разтваряй шепата и пускай френските възелчета, те сами ще се наместят  Outta Joint  Mr. Green Явно е труден, но пък като е толкова красив, това стимулира  Flutter
Сисак, аз съм чувала, че едно време мъже са били най-добрите гобленари, въпреки че и сега жените си шием по-масово, научи го, но в тази възраст вероятно скоро ще му омръзне, не възлагай големи надежди  Wink Еленчето е станало хубаво с твоя подбор, а на двете еленчета ако можеш да им измислиш още някакви контурчета по муцунките, мисля че ще бъде идеално   bouquet
Мимито и Светлето, и аз им се чудех на тези мечета, но ги бях запланувала в много светло кафяво, както другото мече, което ших. Мисля, че няма нужда от фон. По-добре ще бъде да им сложиш един тъмнорозов или бледочервен контур. Пък тогава и да сложиш фон, ще може да се открояват сърчицата. Иначе блед фон ще им отива, но сърчицата пак няма да изпъкнат, а с тъмен фон ще изпъкнат, но пък ще стане много мрачно  Crazy Да оздравява бързо малката   bouquet
Ин дриймс, толкова малко ти остава, че бих се емнала за 2-3 дни да го избоцкам  Simple Smile
Кетри, благодаря за схемичката на момиченцето с мидичките, винаги си много мила   bouquet




# 87
  • Мнения: 316
Мили момичета които разбирате този език моля помагайте,защото аз нищо не разбирам от него
http://cgi.ebay.com/Cross-Stitch-Kit-Sweet-Prayer-Baby-Quilt-Cri … otoQQcmdZViewItem
http://cgi.ebay.com/Cross-Stitch-Kit-Sweet-Animal-Baby-Blanket-C … otoQQcmdZViewItem
Искам да знам какво включва комплекта, бродира ли се , или е на машина  и ако някой е шил такова нещо да даде съвет
И този сайт в щатите ли е , колко ли ще ми се смеете , но това е факт , пълно затъмнение е за мен. Дайте малко инфо по моя въпрос  Weary

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 09:33 от miangelova

# 88
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Кетри, благодаря за схемичката на момиченцето с мидичките, винаги си много мила   bouquet
Ех...такава съм си аз.. Flutter ,мила,нежна и добра.

Сега...искам го оня там гоблен,щампирания.
Аха.
Ако някой поръчва ,моля да ме поръча и мен,плащам в брой./превеждам в брой,де/

Какво няма да иска човек,вие тука само красоти показвате. Wink

# 89
  • Мнения: 1 142
И аз и аз искам онзи гоблен.Ако поръчате и аз ще се включа.
Да ви питам конците на Дименшън,някъде от София могат ли да се купят.Малко съм невежа,но вие ще ме извините Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт