Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора

София

Дъщеря ми сутрин и вечер пие около 200мл АМ,т.е. за деня около 400мл,а понякога и малко кис. мл. като десерт.Навсякъде като чета децата на нейната възраст хапват за закуска направо попара,а по книгите пише, че трябва да се приема за тази възраст 400-500мл мляко.Чудя да и спра ли сутрешното мляко и как да го наваксам после в храненията?Тя и без това е около 9,5к.,та и повече да хапва няма да навреди.
По колко АМ хапват децата ви на тази възраст и как го разпределяте като хранене?
Цитирай

Австрия

ние отдавна не пием сутрин АМ,ядем разлиЧни видове млеЧни каши,попара но я правя с АМ,мляко с овесени ядки,така Че млякото си присъства в закускатаПо книгата която аз Четях на др.Трифонова пишеше Че в 12м и веЧерното АМ се заменя с постно ястие и кисело млякона книгите хвърлям по едно око ,но предпоЧитам съветите на майките от форума и най -веЧе се водя по детето HugАко издържа до обяд само на мляко добре ,но ако огладнява преди обяд е време да помислите за друг вид закуска ,нешо което да го засиша до обядаима много видове зърнени каши ,безмлеЧни ,които се правят с АМ ,такаЧе млякото си присъства в закуската ,важно е детето да е сито
« Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 13:39 от sadovnik »
Цитирай

Пловдив

Само вечер пие АМ.
Цитирай

Аз попара не давам, детето ми пие много мляко, грубо около литър на ден, не яде само мляко, разбира се. Не бих му го спряла заради попарата.
Цитирай

София

Попара никога не е ял. АМ пие сутрин и вечер х210мл., понякога следобед хапва кисело мляко. Отделно кашкавал или сирене, млечна каша и пр.
Цитирай

Попара никога не е ял. АМ пие сутрин и вечер х210мл., понякога следобед хапва кисело мляко. Отделно кашкавал или сирене, млечна каша и пр.
Peace
Цитирай

Дъщеря ми, е точно на година и половина. Все още, сутрин често закусва с Нестле Джуниър - 250мл. Рядко, предлагам нещо друго, но не попара, и пак млечно. Вечер, задължително преди сън, пак пие около 250мл. Отделно са млечни каши, кисело мляко или нещо друго млечно - сирене, извара, ядки с мляко. Изобщо не смятам да ограничавам приема на мляко, обича го, давам и колкото иска.
Цитирай

България

Синът ми пие АМ сутрин и вечер по 240 мл.,а някой път вечер и по 260 мл.,попарата я давам за следобедна закуска като разнообразие и по между другото много я харесва Peace
Цитирай

София

пием вечер и цяла нощ мляко
Цитирай

Sofia

Здрасти!Ние обожаваме попарата.Вечер пие около 240 АМ.През деня хапва кисело мляко с банан,бисквити или айрян.Понякога вечер не иска толкова мляко,но аз приготвям 240.Ако си го пие сутрин и си го обича,давай го!Нормално е това,което иска детето.Книгите са само ориентир.
Цитирай

Sofia

Обожава попара, а мляко пие само вечер преди заспиване 270мл./ освен това, използвано за приготвяне на кашата следобед, ако съм давала/.
Цитирай

София

Ами то освен АМ след около час и половина хапва или попара или грис,или макарони.Жалко,че отказа кашите.Сега поне си сверих часовника,че и други дечица хапват и сутрин и вечер все още АМ.Иначе в градинката почти всички майки ми се чудят и си помислих нещо да не прекалявам.
Цитирай

София

Синът ми е на 2 години и половина. Пие АМ само вечер по 150-180 мл преди да заспи. Откакто стана на година сутрин не му давам АМ.
Цитирай

в полите на Витоша, родом от долината на Марица

Обожава попара, а мляко пие само вечер преди заспиване 270мл...
И при нас е такова положение - сутрин попарата е с чай, вечер преди лягане - АМ 270мл. Peace
Цитирай

Athens-Varna

Сутрин и вечер пие по 200 мл АМ Wink
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора